Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie czasu pracy siłownika 4D


Konradjanusz

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze, poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie tzn. posiadam zawór Afriso 4D czas otwarcia 120s, z siłownikiem Afriso. Mój sterownik  do pieca to joker DS2PM, posiada funkcję pracy z siłownikiem 4D tylko że czas pracy zaworu to 1s, jest stały. Użytkownik może zmieniać tylko czas przerwy od 1s do 200s, kiedy czujnik dokonuje pomiaru temperatury i porusza zaworem. Jak to optymalnie ustawić? Próbowałem już kilku ustawień. Ktos ma jakieś rady czym się sugerować? Chodziło o to żeby zmniejszyć wahania temp na piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz sam to dopracować. Metodą prób i błędów. 

Czasem prostota jest drogą do sukcesu. Może spróbuj zdjąć ten siłownik i ustabilizuj instalację , ustawiając zawór ręcznie . Odczekaj jakiś czas np.4h. 

Sprawdź wykres na sterowniku jak się kocioł prowadzi. Po następnych 4 godzinach znowu sprawdzasz zachowanie kotła. I dokonujesz korekty na zaworze 4D. Być może dla twojego domu i dla twojej dobrze zrobionej instalacji nie potrzeba siłownika , który niepotrzebnie robi zamieszanie i destabilizuje całą pracę kotła i ogłupia sterownik .

Póki nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Ale wydałeś pieniądze na siłownik do zaworu i dalej w to brniesz.

Ps. Ja nie posiadam siłownika i mam 3D, ale kociołek jest stabilny  i cyka jak zegar. Nie korzystam z PID. Mam święty spokój . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterownik ma możliwość współpracy z siłownikiem, to powinien też mieć funkcję Pozycjonuj (lub inaczej nazwana funkcja pozycjonowania) i nie robi się żadnych ręcznych ustawień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.