Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Multifun Z Recalart - Aktualizacje


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

raczej go już nie włączą :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem w tej sprawie, recalart twierdzi że problemem jest podłączenie światłowodu ( a raczej problemy z dostawcą, który ma dokończyć na dniach instalację), natomiast sas przebąkuje o przelączaniu na inne serwery.

Recalart nie zapewnia wsparcia użytkownikom sas-ów, zapewnia je sas, jednak na pytania związane z pracą w  PID proponują przełączenie na dwustan.

 

Sytuacja patowa.

Też się zastanawiam nad kupnem stera, rozważam Skzp, spp, bruli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przesyłam kilka wersji:

PID standardx3 : https://www.dropbox.com/sh/8ruu9s9adgwl9kz/AACTnfwf8qGJ9TeHEiBDhuQxa?dl=0

PID standard x1: https://www.dropbox.com/sh/xo4gwicdnw1l9lk/AABfVSph6v-8JpJCo3afGXEWa?dl=0

PID z Recalart (ostatni): https://www.dropbox.com/sh/jeqosmn7ayn0al1/AAAQj5QV_NqMAnTd8fObTqeBa?dl=0

PID RobikF: https://www.dropbox.com/sh/g2oi6wg2m9z4shd/AADDJUH0hWOaNUxh2mEjji5Va?dl=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ktos moze ma opis jak multifun komunikuje sie z platforma e-multifun.pl (API)?   

Mozna zrobic wtedy wlasna automatyzacje sterowania, np. przez smartfone'a.  Gdy platforma nie dziala to sterownik jest dostepny po lokalnej sieci,  w takim przypadku przekierowanie sterownika na zewnatrz lub wykonanie zapytania po API umozliwi zdealną kontrole tego co sie z piecem dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rosbert napisał:

A ktos moze ma opis jak multifun komunikuje sie z platforma e-multifun.pl (API)?  

Tego to nawet recalart nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz ster komunikuje  się z serwerem protokołem Modbus TCP.

Juz pisałem na ten temat, bo chciałem skrzyknąć kumatych ludzi, aby temat wziąć we własne ręce.  Mogę podpiąć odpowiednią domenę pod szybki i co ważne o dużej przepustwości hosting.

Wiem, że ktoś ma podpietego Multifuna pod Domoticza.

Poniżej macie krótkie info:

1. Podstawowe informacje.
Regulator MultiFun standardowo posiada złącze RJ45. Zapewnia to możliwość komunikacji
ethernetowej. Jednym z dostępnych protokołów jest MODBUS TCP.
Funkcjonalność MultiFun'a zostało zawężona do obsługi podstawowych funkcji protokołu
MODBUS TCP, takich jak odczyt i zapis do konkretnych rejestrów.
1.1. Opis komunikacji.
Aplikacja po stronie Klienta nawiązuje połączenie z Serwerem (MultiFun). Komunikacja
odbywa się zgodnie z protokołem TCP. MultiFun oczekuje na otwarcie połączenia na porcie 502
(podstawowy port komunikacji standardu MODBUS TCP).
Po zestawieniu połączenia Klient -> Serwer można rozpocząć przesyłanie danych od
Klienta(Aplikacja) do Serwera (MultiFun). Opis obsługiwanych funkcji znajduje się w rozdziale 2.
W trakcie jednego połączenia istnieje możliwość wielokrotnego przesyłania danych. Zakończenie
komunikacji pomiędzy Klientem a Serwerem następuje poprzez zamknięcie połączenia po stronie
Klienta.

Mam adresy i kody obsługujące rozkazy stera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @robinet, sprawdzalem jakis czas temu domoticza ale myslałem, że modbus jest puszczony przez dodatkowy moduł.

Teraz nabiera to sensu :) Sprawdzilem na szybko port 502 TCP, jednak odbija refused, w wolnej chwili wgryze sie bardziej w ten protokół, moze wymaga jakiegos rodzaju autoryzacji.

Co do kodów pewnie mozna sie posłużyc tez tymi od domoticza:

https://github.com/domoticz/domoticz/blob/development/hardware/MultiFun.cpp

Mozna by faktycznie w wolnej chwili zalozyc jakis githubowy projekt i zrobic swoje na boku bo producent nie daje sobie rady ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dużo osób byłoby zainteresowanych ponowieniem dostępu do netu. Pewnie większość z nich (podobnie jak ja :]  ) nie za bardzo ma pojęcie o protokołach itp., ale możliwe, że śledzą wątek. 

Gdyby ten projekt miał szansę na wdrożenie, mogę poszukać i przygotować listę użytkowników multifun na forum. 

Pewnie znajdą się wśród nich tacy,  którzy w razie potrzeby mogą wspomóc finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, śledzę wątek, ponieważ również jestem zainteresowany powrotem do sterowania przez www sterownikiem multifun.

Dlatego też mam pytanie, czy może ktoś z forumowiczów posiada oprogramowanie sterownika kotła pelletowego z odblokowaną komunikacją Modbus?

Jak kolega Rosbert wspomniał domoticz ma wbudowaną obsługę sterownika jednak jak się dowiedziałem potrzebny jest soft z odblokowaną obsługą na porcie (najprawdopodobniej) 502.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.