Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolor Po Spaleniu Węgla


zbyszekr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupiłem węgiel orzech polski workowany ale drobny jak na orzech (granulat) ale zasypałem na noc ,pale od góry ,spalił się bardzo dobrze tylko pierwszy raz spotkałem się że w środku pieca -zasyp był cały koloru niebiesko białego ,o czym to świadczy ,czy miał ktoś takie spalanie (kolor) ,pytam dla tego bo nie wiem czy kupić tego węgla więcej .Proszę o podpowiedz.dziękuję

post-75964-0-32128400-1511090036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Mikesz62 pisze,ten kolor świadczy o czystym spalaniu węgla.

Możesz napisać co to za węgiel i gdzie go kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na składzie opałowym w Namysłowie woj.opolskie ale z jakiej kopalni to nie wiem bo nie pytałem.Mam paragon coś tam pisze ale  nie za wiele..5a75faa392218ee2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie za dużo informacji tu niema. Może na worku jest coś więcej? Podobnie miałem paląc takim, rosyjskim.

post-46502-0-17317500-1511106474_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam znać bo będę dzwonił do składu -worek jest zwykły bez napisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 paląc  swego czasu od góry w GS taki niebiesko biały nalot w komorze to był standard, zero sadzy w wymienniku, w wyczystce po czyszczeniu komina brązowa sadza. Tak więc to dobry znak. Bardziej zainteresowałbym sie tym węglem no name,jeśli jestes zadowolony to można brać. Ja osobiscie nie kupuję wegla od sprzedawców,jeśli nie wiem skąd jest węgiel,ew testuję w swoim kotle. Na szczęscie mam w poblizu uczciwego dostawcę,który nie owija w bawełnę, bierze bezposrednio z kopalni a jesli ma ruski,to wyraznie zaznacza jakie ilosci popiołu mozna sie spodziewac i podaje kaloryczność [testuje w kotle zakładowym]. Teraz ma tylko Marcela,Bogdankę i Piasta oraz ruski [dosc dobry,sredniokaloryczny,bez kamieni,popiół porównywalny do Piasta].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie za dużo informacji tu niema. Może na worku jest coś więcej? Podobnie miałem paląc takim, rosyjskim.

Jest to węgiel z kopalni Piekary Sląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

A ja chciałbym zapytać o jakość węgla z którego popiół jest koloru gliny? Brak niedopałków tylko sam  popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Taka kawA z mlekiem. Brylki blyszczcace. O pochodzenie nie pytalem. Rok temu mial byc polski a okazal sie ruskum lupkiem...kraju nie ustalisz a co dopiero kopalnie. Troche glupio mu po tej wpadce i tego szczerze polecal.... Na razie tone wzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.