Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgiel orzech


todi

Rekomendowane odpowiedzi

Kupował ktoś orzech premium ze sklepu najlepszy groszek,albo orzech ze sklepu energo pierwszy 859 drugi 780.jakieś opinie o tych sprzedawcach .

Taniej chyba trudno będzie znaleźć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z Energo jak paliłem w zasypowcu metodą od góry. Powiem Ci, że to najlepszy węgiel jakim paliłem. Nie kopcił i wypalał się praktycznie w pył. Czasami na ruszcie co prawda znalazłem niewielkie  kamienie ale bardzo małe ilości. 

A tak wyglądał popiół;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że to dobry towar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie skierowane może do mnie ale podzielę się z wami spostrzeżeniami na temat tego węgla. Paliłem nim dwa sezony w swoim miałowcu Red-Uni Heiztechnika (metodą od góry) dopóki nie przeszedłem na pellet. Pierwszy raz kupiłem go w Mrówce,  drugi raz z racji tego, że nie było go w markecie trochę poszperałem w necie i znalazłem sklep internetowy Energo. Za wysyłkę nie płacisz chyba, że za pobraniem. Wtedy nazywało się to "orzech drobny", frakcja 30-55mm. Teraz mają dostępny 40-80mm ale parametry takie same. Węgiel importowany z syberyjskiej części Rosji- tak deklaruje sprzedawca. Szukałem węgla który nie "kopci" w fazie odgazowania no i znalazlem. Wypala sie praktycznie w pył. Bardzo mało sadzy, wymiennik można był czyścić praktycznie co 2 a nawet 3 tygodnie. Spaliłem tego w sumie w ciągu dwóch sezonów 5 ton i jestem zadowolony z zakupu. Towar workowany, praktycznie zero miału i cena też rozsądna. Polecam

PS. Sprzedawca ma latem dobre promocje;

"Nie przegap okazji, kup ekogroszek luzem w cenie 480 zł za tonę netto, oraz workowany 530  zł netto za tonę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mieszanka  jest świecący i matowy,na pięć worków nie znalazłem kamienia,do mojego pieca granulacja za duża trafiają się kęsy 15 cm .Dymi bardzo mało przy rozpalaniu iskrzy  ,węgiel godny polecenia tylko ta granulacja mnie  zasmuciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81

Miałem węgiel płomienny i słabo to u mnie w gs wyglądało,więc pomimo tej ceny może wyjść i tak drogo,gdy porównamy spalanie między płomiennym tańszym a kalorycznym droższym.

@todi

Mam teraz 2 rodzaje węgla,ale niby oba to silesia-wiem,że tak nie jest.

Pierwszy węgiel (27-29MJ) to właśnie mieszanka płomiennego z kalorycznym + bonus-kamienie/sporo ich.

Drugi to może być silesia (27-29MJ) bo cały węgiel jest matowy-brak kamieni i zachowana granulacja.

Porównując oba te rodzaje węgla stwierdzam,że w kotle lepiej pali się tą mieszanką i pomimo czasem dużej ilości kamieni pali się dłużej od drugiego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.