Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałasująca Pompa Co Ibo


Gelo2104

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak moja stara pompa 25-40 Leszno odmówiła posłuszeństwa tak wybór padł na IBO Beta 25-60 z racji że jest 3 kondygnacje. Pompa po podłączeniu okazała się wadliwa a mianowicie uszkodzony był cyferblat oraz hałasowała(terkotała). Trafiła bezpośrednio do serwisu Danbat. Wczoraj ją otrzymałem i niestety jak cyferblat został naprawiony tak pompa nadal hałasuje. W sumie pompy nie było 15dni, tyle dobrze że stara instalacja i działa na grawitacji. Po kontakcie z serwisem nadal chcą ją naprawiać. Moje pytanie bo może błąd jest po mojej stronie, czy pompa powinna w jakikolwiek sposób hałasować pomijając szum wody, starej leszno nie było słychać?? Dodam że instalacja jest stara, do ogrzania ok 180m/2, pompa odpowietrzona. Na dodatek ciekawi mnie wartość podawana na cyferblacie, która przed naprawą pokazywała 5W a teraz 10W na tym samym nastawie. Oczywiście 2 ewentualnej naprawy nie biorę pod uwagę, tylko wymiana na sprawną. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nic nie naprawią, po za wymianą elektroniki.

Te pompy i nie tylko te robione na uda - albo się uda kupić dobry egzemplarz albo nie uda , o czym świadczy ten temat.

Trzeba pamiętać, że uda są dwa- albo się uda , albo nie uda. :)

 

Pozdrowienia dla tych, którzy kupując taki szajs, napędzają skośnooki przemysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Moje pytanie bo może błąd jest po mojej stronie, czy pompa powinna w jakikolwiek sposób hałasować pomijając szum wody, starej leszno nie było słychać?? Dodam że instalacja jest stara, do ogrzania ok 180m/2, pompa odpowietrzona. Na dodatek ciekawi mnie wartość podawana na cyferblacie, która przed naprawą pokazywała 5W a teraz 10W na tym samym nastawie. Oczywiście 2 ewentualnej naprawy nie biorę pod uwagę, tylko wymiana na sprawną. Co o tym myślicie?

 

Jeśli będzie w pompie choć trochę powietrza, to może hałasować. Zależy też jak duży jest to hałas...

Jeżeli jest to pompa autoadaptacyjna, to na tej samej nastawie, może pokazywać różne wartości w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło.

Przykładowo, jeśli otwierają się głowice termostatyczne, to pompa aotoadaptacyjna zwiększa moc, więc wartości będą wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dla ciekawych. Sprawa z pompą dla mnie zakończyła się pomyślnie co prawda sklep ' Elektrogin - narzędzioman ' u którego pompa była zakupiona mnie olał. Po przypadkowym trafieniu na mój film odezwał się producent. Zaproponował wymianę pompy na sprawną a w ramach rekompensaty dostałem model wyższy. Po zainstalowaniu nastała cisza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pompe wilo yonos pico 2.0 25/60.

Jak ja ustawie np na 2 metry podnoszenia to i tak mi ona chodzi na maxa czyli pobiera 40W . Dopiero reaguje tak od ok 1.7 metra wysokości. Wogole w tej pompkę nie ma reakcji między 2 i 3 biegiem tzn nie słychać żeby zmieniala sie prędkość jej a od 1 do 2 biegu dopiero idzie regulować. Pan z serwisu Wilo mowil ze mam przedlawicowana instalacje i dlatego pompa rozpedza sie bardzo lekko i chodzi na 2 biegu na maxa..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.