Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto Musi Kupić Śmieciucha Niech Szybko Kupuje


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku wszystkie dotacje, dofinansowania to jest obłuda i powinny zostać wstrzymane. Tak jak i inne przywileje : koncesje,akcyzy ... to wszystko jest korupcjo twórcze wprowadzane tylko po to żeby służba przez nas wybrana do pchania tego wózka mogła coś do swojej kieszeni uszczknąć. poz Hermogenes

Ale to nie jest wątek polityczny a takim się staje przepraszam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu wyrąbywać las lub zbierać chrust innego wyjścia chyba nie będzie , wojna potrzebna dla oczyszczenia chyba

Kwintesencja polskiej mentalności dostosowanej do okupacji, ale nie do życia we własnym kraju. Zamiast być na bieżąco i współdecydować o rzeczywistości, lepiej mieć to gdzieś i doskonalić się w unikaniu przepisów głupich i szkodliwych, które zmajstrował ktoś bardziej aktywny w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to nieodpowiedni dział ale zapewne ktoś to wkrótce wychwyci i wstawi tam gdzie trzeba.Myślałem naiwnie że niemożliwe jest żeby wśród ogromu budynków w kraju ,można było wychwycić kto kopci a kto nie.A tu dzisiaj czytam i wygląda na to że się myliłem.W czasach gdy prawie wszystkie drzewa są policzone,to realne jest i to http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzad-i-gminy-przez-internet-dowiedza-sie-czym-ogrzewamy-swoj,nId,2469327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Już to kiedyś mówiłem ale powiem jeszcze raz , ile ten system kosztuje ? pewnie kilka milionów więc nie lepiej dać te pieniądze jakimś instytutom i niech naukowcy opracują wzór kotła nawet zasypowego określą jego cenę i ma on służyć ten wzór dla kotlarzy i tylko wg niego dopuszczać produkcję kotłów a nie byle kto byle jak kleci byle barachło fajnie pomalowane , tęgie łeby pewnie dali by radę coś sensownego w dobrych pieniądzach opracować bo lepiej się myśli jak jest kasa , taki monitoring sam w sobie niewiele zmieni a jak coś to trwać to będzie dekadami . w Kędzierzynie=Koźlu już od kilku lat szukają kto wypuszcza jakiś benzen i nie mogą znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się skończy wielką chryją, to prawda, że Polacy  nie umieją żyć we własnym kraju bo przecież przez ostatnie 200 lat byliśmy pod zaborem ruskim i niemieckim a potem raz niemieckim raz ruskim i znowu niemieckim :) Ale jedna rzecz jest faktem, że w końcu dochodziło do powstania i rozlewu krwi myśle, że to już niedługo bo po rozmowach z ludźmi to na prawdę optymizmu nie widzę.

 

Takie 500+ i wzrost socjalizmu oraz kontroli ma pudrować tego syfa, który był wcześniej i dalej rośnie nieubłaganie ale w końcu pęknie. Nie da się wszystkich wszędzie kontrolować i regulować, nawet pokolenie wychowane w takim systemie to zawsze znajdzie się jednostka, która to wszystko podpali. W 89 udało im się ukryć bankructwo i jakoś uciec od wojny domowej ale teraz może być znacznie gorzej bo ile można ciągle uciekać?

 

A pisząc w temacie to ustawy smogowe to czysta fikcja właśnie z tych względów, o których koledzy piszecie jakby ludzie mieli hajs to by ustawy nie były potrzebne bo każdy z wygody i higieny założył by gaz  bo komu się chce przerzucać ten wungiel i kopcić na okolice tonąc w smole?

 

To tak jak z LPG do samochodów jakby ludzie mieli pieniądze to by na gaz nie przerabiali a kto wie, może zaraz wpadną na to, że montaż LPG będzie obowiązkowy w końcu u nas ustawy pisze sie na zamówienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Za dużo politykujesz a niepotrzebnie , co do gazu hm u mnnie np gazu nie ma i pewnie ze 20 lat jeszcze nie będzie ale jak ktoś ma dom duży czy kamienicę z lat przed pierwszą wojną a konserwator zabytków nie zezwala na docieplenie to czarno widzę ogrzewanie gazem bo chyba mało kto ma do wydania 15 tys rocznie na ogrzewanie , bajeczki jeszcze raz bajeczki , byliśmy kilka dekad pozbawieni decydowania i rozwoju o sobie więc teraz to zapóźnienia wychodzą i nie da się fizycznie tego problemu rozwiązać ot tak siup bo jakiś nawiedzony ekolog tego chce , on może chcieć ale mało z nas bierze udział w aferach paliwowych czy ambergoldach czy innych wyłudzeniach kamienic czy czegoś innego i nie mamy tyle kasy aby to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz mi politykowanie a sam rzucasz sloganami typu afera tu afera tam i ZERO rozwiązań tylko narzekanie. Obywatel nie ma prawa o sobie decydować i to jest wina systemu jaki został nam narzucony w szkołach tego nie uczą więc ludzie słuchają tylko telewizji jako wyznacznika jakiejś normalności a co tam zobaczyć można to każdy wie. Kraj został podzielony na dwa obozy, które udają, że są przeciwne a to ta sama socjal demokracja ludzie zamiast patrzeć życia i dobrze gospodarować to kłócą się między sobą i o to chodzi macie robić, płacić podatki i się kłócić a decydować o was będzie ktoś mądrzejszy partyjny boss, który jest finansowany jeszcze przez kogoś innego.

 

Gdyby gaz był tani to kamienice tanio ogrzejesz bo tam mieszkają lokatorzy, którzy płacą za to i nawet obecnie nie jest tanio gdy mają  ciepło z elektrociepłowni. Taki LPG zanim zaczęto go stosować w autach był traktowany jako odpad i wypuszczany do atmosfery.

 

W Szwecji tak jest, państwo i urzędnik decyduje o wszystkim podatki jedne z najwyższych na świecie. Powiecie, że Szwecja bogata tak ale tylko w telewizji. Szwecja nie była dotknięta wojną, przez długi czas rozwijała się w kapitaliźmie dopiero rządy socjal demokracji czyli takie jak u nas teraz (PO, PIS i reszta) doprowadziła ten kraj do upadku, totalny rozkład rodzin co za tym idzie demografia leży, służba zdrowia gorsza niż u nas bo socjalizm spowodował obniżenie dochodów państwa do tego stopnia, że jednostki służby zdrowia muszą być ochraniane bo znane są przypadki regularnych wojen o dostęp do lekarza.

 

U nas chcą zrobić podobnie, wielka komuna, decyduje aparat i urzędnik a ty masz pracować i prawie wszystko oddawać na państwo. W mojej gminie w planie zagospodarowania są określone nawet kolory elewacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Te afery to tylko przykład gdzie są pieniądze ale my w większości ich nie mamy bo nie bierzemy w tym udziału ,  Powiem ci tak urodziłem się w Rudzie Śląskiej i tam mieszkałem i w latach 80-tych było tam co najmniej 6 kopalni węgla lub nawet 7 oraz elektrownia i huta żelaza  oraz koksownia a miasto bardzo małe z ogromną ilością ludzi wtedy 180 tys , i np stojąc na przystanku i czytałeś gazetę to po tej gazecie trzaskały ci takie krupy jak by prawie grad , krupy sadzy oczywiście a w bloku którym mieszkałem to była kotłownia swoja (7klatek) obok była szkoła 100metrów i ona też miała swoją kotłownię a za blokiem był inny blok który też miał swoją kotłownię i jak to wszystko ruszyło to był hejzel na całego , minęło ileś lat i od dobrych 10 lat wszystko jest polikwidowane i podłączone pod sieć miejską a kopalni zostało 3 elektrownia spadła do ciepłowni koksowni nie ma od dobrych 20 tu lat a huta podobnie zakończyła żywot , więc daj sobie siana i czekaj samo powoli się rozwiąże , wiem młodość ma swoje fanaberie i wydaje się wszystko proste ciach ciach i krynica , niestety ale teraz powoli powoli to się samo naprostuje tylko poczekać z 10 czy 15 lat i będzie gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rudzie Śl formalnie już tylko 1 kopalnia z połączenia 3. W jakiej dzielnicy mieszkales Berthold ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te afery to tylko przykład gdzie są pieniądze ale my w większości ich nie mamy bo nie bierzemy w tym udziału ,  Powiem ci tak urodziłem się w Rudzie Śląskiej i tam mieszkałem i w latach 80-tych było tam co najmniej 6 kopalni węgla lub nawet 7 oraz elektrownia i huta żelaza  oraz koksownia a miasto bardzo małe z ogromną ilością ludzi wtedy 180 tys , i np stojąc na przystanku i czytałeś gazetę to po tej gazecie trzaskały ci takie krupy jak by prawie grad , krupy sadzy oczywiście a w bloku którym mieszkałem to była kotłownia swoja (7klatek) obok była szkoła 100metrów i ona też miała swoją kotłownię a za blokiem był inny blok który też miał swoją kotłownię i jak to wszystko ruszyło to był hejzel na całego , minęło ileś lat i od dobrych 10 lat wszystko jest polikwidowane i podłączone pod sieć miejską a kopalni zostało 3 elektrownia spadła do ciepłowni koksowni nie ma od dobrych 20 tu lat a huta podobnie zakończyła żywot , więc daj sobie siana i czekaj samo powoli się rozwiąże , wiem młodość ma swoje fanaberie i wydaje się wszystko proste ciach ciach i krynica , niestety ale teraz powoli powoli to się samo naprostuje tylko poczekać z 10 czy 15 lat i będzie gitara

Tak, założyć ręce i czekać aż ktoś coś zmieni za mnie a najlepiej żeby samo się zrobiło tia. Niestety ale ja mam tylko jedno życie a młodość jeszcze krótszą bo to tylko powiedzmy 15-20 lat w sumie w całym życiu i nie chce żeby życie minęło na czekaniu na lepsze. Z resztą od dawna wiadomo, że dobrze w tym kraju to już było :)

Niestety nasz kraj leży chyba w najgorszym miejscu Europy tutaj zawsze są i będą przeciągi ze wschodu na zachód i odwrotnie dlatego czekanie aż samo się zmieni to czekanie na kolejnych przypadkowych dorobkiewiczów u steru i im mniejszy wpływ na moje życie mają decyzje takich ludzi tym lepiej mi się żyje, na prawdę nie chce żeby ktoś mnie uszczęśliwiał a na pewno nie państwo i to za moje pieniądze.

Dlatego dalej uważam, że gdyby państwo mniej się wtrącało czyli mniej podatków zabierało to ludzie mieli by więcej pieniędzy i żadne ustawy smogowe nie były by potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dalej uważam, że gdyby państwo mniej się wtrącało czyli mniej podatków zabierało to ludzie mieli by więcej pieniędzy i żadne ustawy smogowe nie były by potrzebne.

Musisz być jeszcze bardzo młodym człowiekiem, jeżeli sądzisz że to takie wszystko proste. Uwierz, że kopcą nie tylko ubodzy, ba znam wielu co nawet słuchać nie chcą o próbach poprawienia tego co wylatuje z ich kominów. A co tam spalę tonę, czy dwie węgla więcej i głowy sobie zawracać nie będę.Kto bogatemu zabroni... Taka jest jeszcze u wielu mentalność i bez jakiegoś przymusu ze strony państwa sami się nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma tak, że wszyscy 100% robią daną rzecz co każe ojciec Wergiliusz to chyba każdy powinien zrozumieć bo tego uczymy się już w przedszkolu. Zawsze będą ci co dokonują aborcji, zawsze będą mordercy, złodzieje, prostytutki, bogacze palący śmieci w piecu, kierowcy przekraczający prędkość itd. itp.

 

Pierwszy lepszy przykład ustawa śmieciowa miało być tanio, miał każdy płacić i miało być czysto. Zrobili ustawę potem monopol ktoś zarobił kupę kasy (pewnie mafia z urzędnikami) a dzisiaj jadę z pracy i nie dalej jak 20 metrów od drogi w lesie leży spokojnie ze 300 worków śmieci. Jak to możliwe skoro każdy płaci, państwo zmusza do dobrego, to komu się opłaca wywozić do lasu pospolite śmieci?

 

Tak samo jest ze smogiem, oni mogą sobie robić ustawy, że każdy ma mieć piec 5tej klasy i zarabiać 10 tys miesięcznie a życie pięknie to wyprostuje i tyle w tym temacie. Za morderstwo też jest dożywocie a ilu mamy morderców, a ilu takich co dostają 5 lat w zawiasach za tak zwane nieumyślne spowodowanie śmierci cokolwiek to znaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo, żeby nie użyć słowa naród, musi do tego dorosnąć przez okres życia kilku pokoleń w państwie gdzie prawo, sądy i inne organy rzeczywiście działają a nie tylko udają, że to robią. Historia nam tego nie dała a wręcz zmusiła do kombinowania na wszelkie możliwe sposoby i teraz mamy tego efekty. Można nie lubić tzw. "dobrej zmiany" ale moim zdaniem jest to jakiś początek powrotu do normalności chociaż metodami, które czasami wydają się niedemokratyczne. Ale opór materii jest tak ogromny, że w inny sposób trwałoby to latami a na to chyba nie ma już czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Pełna zgoda , no i niestety ta mentalność to jest problem niestety a wzięło się to właśnie z tego że ludzie nauczyli się z musu radzić jakoś bo inaczej pod most , poczekajmy jeszcze z 10-20 lat i znów będzie inaczej bo już jest dużo lepiej niż było 20 lat temu , to nie ma ot tak sobie siup , chyba że kopia i na wiatraki ale durnia z siebie robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo, żeby nie użyć słowa naród, musi do tego dorosnąć przez okres życia kilku pokoleń w państwie gdzie prawo, sądy i inne organy rzeczywiście działają a nie tylko udają, że to robią. Historia nam tego nie dała a wręcz zmusiła do kombinowania na wszelkie możliwe sposoby i teraz mamy tego efekty. Można nie lubić tzw. "dobrej zmiany" ale moim zdaniem jest to jakiś początek powrotu do normalności chociaż metodami, które czasami wydają się niedemokratyczne. Ale opór materii jest tak ogromny, że w inny sposób trwałoby to latami a na to chyba nie ma już czasu...

"Dobra zmiana" to lewactwo czystej wody. To przedwojenna sanacja, co skłóciła nas z całym światem - skutek wiadomy. A Kaczor to czyta tylko.... o kotach.

Co do sądów - często bywam w sprawach służbowych i nie potwierdzam złych opinii o sędziach. Powrót do normalności, ale nie z panem Antkiem- trockistą.

Pozdrawiam

Kazik-wieśniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest typowy Polak " przed szkodą ". Po szkodzie będzie tylko płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No nie ja akurat lewactwo widzę w czystej postaci w UE oraz naszej dziwacznej specjalnej troski opozycji , wszystkie ich programy tak zwane ekologiczne były nakierowane na zysk firm ,banków notariuszy , audytorów energetycznych jednym słowem wszystkich tylko nie konsumenta końcowego , zresztą teraz jest podobnie , jednym dają dotację a drudzy windują ceny kotłów do absurdalnych granic , (kocioł węglowy 15 tys ) dołoży kilka cegieł szamotowych sterownik inaczej wystroi i siup z 5 tys do 15 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewactwo, jednocześnie przedwojenna sanacja a w dodatku jeszcze faszyści jak trąbią w PE. Wszystko skrajności z przeciwległych biegunów ale dobrze brzmi i niektórzy to kupią, szczególnie jak z historią są na bakier...

Kaczyński taki sam drań jak Piłsudski. Co do historii, to akurat ją dobrze znam, ale nie tą zafałszowaną. Poczytaj co robił Piłsudski w czasie bitwy warszawskiej.

A pani Jadwiga Kaczyńska napisała bibliografię Jana Józefa Lipskiego, przyjaciela domu Kaczyńskich, masona (loża Kopernik) - wroga kościoła katolickiego.

A kto zlinczował Wielgusa?. To są fakty, a nie propaganda TVP. Kaczor gra katolika w celu spacyfikowania elektoratu narodowo-katolickiego. Proszę poczytać jego wypowiedź w fundacji Batorego-Sorosa z roku 2005 https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

 

Pozdrawiam

Kazik Wieśniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowana dyskusja i poruszone wiele ciekawych wątków, to i ja coś dołożę. Koledzy wszyscy jesteśmy ludźmi a nasze potrzeby funkcjonują tylko w naszych wyobrażeniach sprawnie wykreowanych przez zachodnioeuropejskich marketingowców i ich polskich pomagierów. Kilka przykładów z mojego najbliższego otoczenia:

 

Wujek - utytułowany lekarz, obieżyświat, kosmopolita, dom za parę baniek w Krakowie, po 60-tce, brak żony, dzieci - pod dłuższej rozmowie okazuje się człowiekiem bardzo smutnym, zlęknionym perspektywą śmierci, uzależnionym od leków itp...

Znajomy około 40-tki -  brak tv w domu, wierzący, tradycjonalista,nie podróżuje, pracuje po 10 h fizycznie ale w dobrym fachu, mąż, ojciec 5 dzieci, szóste w drodze, żona wychowuje i zajmuje się domem, zadowolona, uśmiechnięta, po dłuższej rozmowie - ogromna radość życia, wiara w życie, niskie potrzeby materialne, poczucie spełnienia, brak nałogów itd...

 

Jestem jeszcze młody, ledwie po okresie dojrzewania, więc nadal czerpię wiele informacji od otaczającego mnie świata i ludzi oraz nie czuje się kompetentny aby przy tak marnym doświadczeniu próbować filozofować. Myślę jednak, że wniosek nasuwa się sam, który z w/w ludzi jest bardziej szczęśliwy.

Żyjmy własnym życiem, a nie wierzmy w życie którego dla nas nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tylko za tą kasą, rządzą, dobrobytem a dla mnie zwykłego obywatela brakuje tylko czasu na dłubanie przy kotle, wyspawaniu palnika na pellet:) zabawy z dziećmi i żoną wieczorem. Ja się historia nie interesuje i polityka ale z tego co kojarzę to chyba obywatele walczyli o 8 godzin pracy i 5 dni w tygodniu a teraz co mamy 7 dni i po 12godzin i jak ma być dobrze gdy tylko praca i praca nie ma czasu na nic. Też bym chciał pracować jak urzędnik do 15 ale nim nie być a wtedy było by tyle wolnego czasu że miał bym kiedy utylizować dym z komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.