Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Pomoc


TanG1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki by nie był rozstaw rur w tej pętli to raczej nie pójdzie na jednym zaworze 1/2"RTL(do ok. 50mb.rury) może poszłoby na zaworze RTL 3/4(to już nie z rozdzielacza) albo zamontować mały zawór 3D ale do niego byłaby potrzebna dodatkowa pompa

I myślę że kocioł 14kW dla 4grzejników +troszkę OP+zasobnik jest przewymiarowany chyba że w przyszłości będą jeszcze dołożone jakieś grzejniki a kocioł jest póki co z mocą "na zaś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompa na powrocie to naczynie za nisko.

Umieszczenie pompy na powrocie wymaga wyższego umieszczenia naczynia? W instrukcji mojej pompy jest tylko wykres wysokość-temp. To sugeruje możliwość niższego umieszczenia zbiornika przy pompie na powrocie, bo temp. powrotu jest u mnie 20C niższa, niż zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki by nie był rozstaw rur w tej pętli to raczej nie pójdzie na jednym zaworze 1/2"RTL(do ok. 50mb.rury) moze poszłoby na zaworze RTL 3/4 albo zamontować mały zawór 3D ale do niego byłaby potrzebna dodatkowa pompa

I myślę że kocioł 14kW dla 4grzejników +troszkę OP+zasobnik jest przewymiarowany

ok.55 metrow rury poszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz racje jakos 65m jest jednak bo ze szpuli 100m zostało mi 35 ,zobaczyłem ile mi zostało.

Jakie rozwiazanie polecasz,zeby to grzało bez dodatkowej pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki by nie był rozstaw rur w tej pętli to raczej nie pójdzie na jednym zaworze 1/2"RTL(do ok. 50mb.rury) może poszłoby na zaworze RTL 3/4(to już nie z rozdzielacza) albo zamontować mały zawór 3D ale do niego byłaby potrzebna dodatkowa pompa

I myślę że kocioł 14kW dla 4grzejników +troszkę OP+zasobnik jest przewymiarowany chyba że w przyszłości będą jeszcze dołożone jakieś grzejniki a kocioł jest póki co z mocą "na zaś"

Jest z moca na zaś,kiedyś bedzie robione poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.