Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Instalacji C.o.


MarcinLeszek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem w trakcie wykonania instalacji C.O., moja instalacja wygląda następująco: 1 rozdzielacz do grzejników na piętrze (5 grzejników), 1 rozdzielacz na parterze (4 grzejniki), 1 rozdzielacz do ogrzewania podłogowego (5 pętli). Rozdzielacze do grzejników są zwykłe bez żadnych udziwnień - grzejniki wysterowane będą termostatami nagrzejnikowymi. Rozdzielacz do podłogówki mam lepszy kupiłem KAN therma posiada przepływomierze, termometry na zasilaniu i powrocie + grupa pompowa z termostatycznym, trójdrogowym zaworem mieszającym. Kocioł kondensacyjny De Dietrich MCA 25. Kocioł posiada sterowanie dwoma obiegami A i B, przy czym obieg A chciałbym żeby były to grzejniki, a obieg B podłogówka. Mam złe przeczucie że hydraulik wykonał błędnie instalacje C.O. i nie będzie możliwości sterowania dwoma obiegami. Hydraulik uważa że jedna pompa która jest w kotle gazowym będzie sterowała obiegiem A, a pompa w rozdzielaczu podłogówki obiegiem B. Dodatkowo do instalacji będzie podłączony kominek z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym. Poniżej załączam schemat i proszę o jakieś podpowiedzi czy instalacja jest poprawna puki jeszcze jestem na etapie że można coś poprawić.  Pozdrawiam!

 

bbN17i.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moim zdaniem powinien być jakiś rozdzielacz hydrauliczny na każdy rozdzielacz i osobna dodatkowa pompa na grzejnikach, ale nie znam się na hydraulice i dlatego proszę o pomoc co zmienić puki jeszcze jest możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kotłem trzeba sprzęgło wstawić i tego sprzęgła dajesz 2 oddzielne obiegi , każdy z osobna pompą, ten na podłogę musi być z zaw 3-D i siłownikiem sterującym temp wody na podłogówkę, siłownik sterowany wg krzywej pogodowej.

Zasobnik CW z dwoma wężownicami!!! do każdej z z nich podłączasz 1 źródło grzania - kocioł i kominek osobno!

 

+ odpowiednie sterowanie całością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyrzucisz ten nieszczęsny kominek to będzie ....sporo taniej i żadnych problemów ze sterowaniem. Radzę wyrzucić ten zintegrowany rozdzielacz podłogówki i zastosować elementy dedykowane do tego kotła wszystkie informacje znajdziesz na stronie producenta pod zakładką cennik łącznie ze schematem. I radzę zmienić instalatora bo ten na którego trafiłeś opowiada brednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.