Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniem. 1


Furion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piec użytkuje dopiero kilka dni j wydaje mi się, że zjada za dużo opału. Potrzebuje pomocy z ustawieniami.

 

Co ogrzewam:

Stare budownictwo, dom piętrowy nie ocieplony, stara czerwona cegła, okna pcv, około 100 m2.

Instalacja:

Ok. 25m2 podłogówki z grzejnikami, 75 m2 same grzejniki

Kocioł:

Metal fach Smart eko 15

Bojler:

Kospel wp-140

W domu 4 dorosłe osoby.

Temperaturę jaką chcę uzyskać to około 21/22 stopnie.

 

Nastawa:60°(niżej nie mogę zejść, ustawienia fabryczne)

Histereza pracy kotła: fabryczne 2/ moje 5

Grzanie podawanie fabryczne 13/ moje 8

Grzanie pauza fabryczne 55/ moje 55

Grzanie nadmuch fabryczne 38/ moje 30

Podtrzymanie praca pod. fab. 10/ moje 8

Podtrzymanie pauza pod. fab. 20/ moje 22

Podtrzymanie praca went. fab. 10/ moje 9

Podtrzymanie pauza went. fab. 20/ moje 22

Podtrzymanie siłą nadmuch fab. 38/ moje 38

Ciepła woda: 40°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Biję się z tym samym kotłem, ale patrząc na Twoje ustawienia to chyba inny sterownik (u mnie METAL-FACH silver, czyli pionier elektryk 310)

 

Też jestem przekonany, że spalanie jest za duże, ale poczyniłem już trochę eksperymentów z ustawieniami i dochodzę do wniosku, że kocioł jest po prostu kiepsko skonstruowany. Pomimo zawirowaczy spalin i niedużej mocy palnika, temperatura spalin w czopuchu osiąga nawet 270 stopni. Przy minimalnej mocy jaką ustawiłem i z jaką przeważnie pracuje kocioł, jest to 210-220 stopni. Na moje oko - gorzej niż źle.

 

Jak z osadzaniem się sadzy wewnątrz kotła u Ciebie? Bo u mnie z tym też słabo. Sucho co prawda, ale przyrost jest bardzo szybki. Po sporych doświadczeniach z kopciuchami na prawdę oczekiwałem czegoś więcej i jestem srogo zawiedziony. Na razie jeszcze czekam na przeprowadzkę i wezmę się za poważniejsze eksperymenty. Póki co zakup uważam za wyjątkowo nieudany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny piec 17 classic segplus Platinum i jestem zadowolony sterownik mam inny od plum ecomax860p2

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest profil pieca KWM SGR jakich pełno wszędzie - allegro, Witkowski itp.

Tylko po co tam ekoenergia 25kW?

Sprawdź wymiary ze stroną:
http://ekoenergia.eu/wp-content/uploads/2015/10/Palnik_25kW-schemat.pdf

Jeśli to jest to - to masz za duży palnik do tego kotła - kocioł ma słaby wymiennik i to co wyprodukuje leci w komin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dalej się borykam z problemem, wszędzie założone termostaty ustawione na 21-22 stopnie, piec przy aktualnych temperaturach spała około 30kg na dobę, to jest zdecydowanie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak spaliny za ciepłe to nadmuch w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na 1, ale dopiero dziś, poczekamy na efekty, ogólnie miałem ciągle na 5. Ciągle mi się robią spieki, codziennie muszę rano lub wieczorem przyjść i zagrzebać w palniku i pozwalać wszystko do popielnika co się nazbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj co będzie po zmianie histezy, te spieki też mogą być efektem tego że tak długo piec pracował żeby dobić do zadanej przez tak długą histezę, jeśli spieki dalej będą się robić, spróbuj podawać częściej a mniej, u mnie to pomogło, ale przede wszystkim czekaj na efekty zmian które zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam dwa/trzy dni i zobaczę efekty nadmuch zrobiłem z miesiąc temu na 40% podczas grzania nie wynika z tego że dostaje za dużo powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu, dalej robią się spieki i od niedzieli do środy spalił 30kg na dobę czyli zero poprawy, nie mam już siły na to, to jest nie możliwe, gdy był hydraulik to powiedział że góra to 20kg na dobę czy ostrych mrozach a tu ani mrozy ani śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie MF Segplus Platinum 17 ster ecomax 860 p2 jadł ekogroszek niczym smok wawelski testowałem różne rodzaje groszku teraz jadę na pieklorz Chwałowice 27 , jedyne parametry które odpowiadają za podawanie paliwa to zmniejszanie mocy maksymalnej kotła ja zszedłem z 17Kw na 8 KW stopniowo , zmiana po przeliczeniu modulacji przez sterownik jest widoczna praktycznie od razu strumień paliwa 3,4 kg/h teraz obecnie ,0,8 kg/h piec powoli dobija do maksymalnej co mi osobiście pasuje , kaloryczność paliwa w górę zmniejsza podawanie w dół zwiększa , test podajnika przy groszku podstawa by sterownik wiedzial jaki mam mieć przedział posuwu ,czas cyklu w trybie praca nie zmieniam opcja tylko dla kotłów o bardzo dużej mocy z motoreduktorami jeśli zmieniłem zmienił tylko cykl x 2 podawania dawka taka sama , opcja korekta podawania mam ustawioną na - 20 dokonywałem zmian widoczna reakcja co 5 jednostek jeśli zjechalem z - 20 na - 15 strumień paliwa z 0,7 kg/h na ,0,8 kg/ h jak sterownik to przelicza nie wiem . To takie moje spostrzeżenia w ferworze walki z tym kotłem .Obecnie jadę w FL w którym też dokonywałem zmian by widzieć czy reaguje obecnie mam takie ustawienia foto kocioł odstawia się w nadzór rzadko ale dalej z tym walczę Nie mam spiekow groszek się dopala pomimo tego jak wstaje z nadzoru też nie spieka. miałem problem z wysoką temp spalin jako nowy palacz kocioł nie był systematycznie czyszczony blachy zawirowawcze oraz boczna wyczystka były zawalone sądzą nie wspomnę o samym kotłe wewnątrz, z tym sobie poradziłem problem wysokich spalin dalej występował ale nie aż tak z 280C zszedłem na 200C praca kotła na max kw17 wszystko szło w komin i nadmuchy w poszczególnych mocach FL w granicach 40% w dół zjechalem z mocą kotła na początku do 14 potem 10 KW obnizalem nadmuchy, temp spalin max 150C, to by było na tyle co ja miałem z MF.069f44445569028580a2ec4de9d46f67.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

ogrzewam 140m domu cegły nie ocieplony , stropy ocieplone .

zawor 4 d sterowany z pogodowka poorzez siłownik temp na piecu 65C , sterowanie kotła z pogodowki wyłączyłem działy się wariacje potrafiła zejść do 40C zero kultury pracy kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wentylator otwarty na maxa jak i klapke wentylatora

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Takie informacje zawarte są w instrukcji udanego kotła ale w większości przypadków jest to minimum 50 stopni na powrocie przy zadanej 60.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze.,, zalecana minimalna temp. powrotu to 10 stopni mniej niż temp zasilania, ja mam ustawione na piecu 60 stopni  Pytanie nr1 Czy mam ustawić na  50 stopni na powrocie? i drugie pytanie jaką ustawić temperaturę na mieszaczu teraz mam 40 stopni . Dziękuję za pomoc.  Ja nie za bardzo obeznany w tych sprawach, liczę na czyjąś pomoc. Jak temp będzie wracać mniejsza to czy puści mieszacz. A jak nie puści to ....?   Takie mam ustawienia w piecu. Co by tu zmienić. Dziękuję. 

- temperatura zdana mieszacza 40 stopni

- min. temp mieszacza 20 stopni

max temp miesz 85 stopni 

ochrona powrotu wyłączona 

min temp powrotu 30 stopni 

Histeryza temp powrotu 5 stopni

Przymknięcie  zaworu przy ochronie powrotu 10%

temp startu pompy przewałowej 50 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.