Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kominek Z Plaszczem Wodnym


Benio1985

Rekomendowane odpowiedzi

Chcial bym kupic kominek z plaszczem wodnym. Kominek bedzie podlaczony do bufera 1000l (podlaczony rowniez piec na pellet) wiec mam gdzie magazynowac energie. Moze ktos polecic dobra firme i moze zabudowe (widzialem w castoramie marmurowe gotowe nie wiem czy warto) cena 10000-14000zl. Bedzie ladny mebel ktory da troche ciepla do bufora w zimie. Prosil bym o jakas rade pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie robie tego zeby specjalnie podgrzewac bufer tylko poprostu chcem zrobic sobie kominek a ze juz mam taki system to moze sie podpiac pod niego. To co uwazasz ze lepiej kupic bez plaszcza wodnego?? A dlaczego mowisz zeby sobie odpuscic. Z gory dziekuje za uwagi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień lubi ciepło. Urok kominka leży też w tym, że jest rozgrzany i ładnie się pali. Jeżeli chcesz wydać spore pieniądze, to raczej chciałbyś mieć w domu coś ładnego. Czy widziałeś ścianki prawdziwego kominka ceglanego? Trochę miejscami osmalone, ale suche, w sporej części czyste, szare jedynie od popiołu. A piec stalowy, wodny palony drewnem? Jedna sadza (albo wręcz zalane smołą, jeżeli to dolniak, ale to inna kategoria). Płomień się chowa między drewna, bo "mu  zimno".

W sensie technicznym ładne rozwiązanie odbioru ciepła jest tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5859-nowe-stare-palenisko/?p=170360 ale to jest rozwiązanie warsztatowe, które heso ma w piwnicy, jak by coś pociekło, to nie ma tragedii. Polecam raczej akumulacyjne gromadzenie ciepła w masie cegieł.

Nowe i b. dobre rozwiązanie to kominki rakietowe, np. takie https://pieceartura.pl/, ale to jest nowa rzecz. Pewien Holender, emerytowany zdun wymyślił to 4 lata temu, więc polecałbym raczej najpierw obejrzeć w działaniu. Wadą może być to, że płomień pali się raczej od tyłu i jest schowany za drewnami, nie jest ładnie wyeksponowany, ale nie widziałem tego na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kominek to śmieciuch i brudas ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.