Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po Wymianie Kondensatora Podajnik Chodzi Cały Czas Weber Heiztechnik


mikael026

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem kondensator rozruchowy gdyż ślimak nie podawał ekogroszku, słychać było tylko buczenie motoreduktora. Sprawdziłem pojemnośc kondensatora i okazało się iż jest do wymiany. Po podłączeniu nowego okazało sie że podajnik chodzi cały czas, tzn ślimak cały czas się obraca nawet przy wyłączonym sterowniku kotła, próbowałem wyłączyc spodajnik w ustawieniach - dalej pracuje. Czy źle podłączyłem kondensator czy problemu należy szukać gdzieś indziej? Kocioł Weber Heiztechnik 20 kW Reto Duo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Po podłączeniu nowego okazało sie że podajnik chodzi cały czas, tzn ślimak cały czas się obraca nawet przy wyłączonym sterowniku kotła, próbowałem wyłączyc spodajnik w ustawieniach - dalej pracuje. ,,,,

 

Jak odłączysz sterownik od zasilania i ten silnik podajnika nadal będzie pracował, to ja bardzo chętnie kupie ten egzemplarz silnika. B) Żarcik.

 

Moim zdaniem są dwie możliwości.

1 - źle lub niestaranie wymieniłeś ten kondensator i spowodowałeś "upalenie" elektronicznego układu sterującego.

2 - włożyłeś przez pomyłkę wtyczkę zasilającą silnik podajnika do innego gniazda w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tam jest przekażnik sklejony uszkodzony,  zresztą jak triak to masz  mniej roboty przy lutowaniu  .Odłacz  sterownik od pradu czyli wyciagnij wtyczke to napewno sie slimak nie bedzie krecił.Rozkreć sterownik i poogladaj moze gołym, okiem bedzie widać uszkodzone elementy .Wklej foty elektroniki to jak umiesz lutować to może sie uda naprawić  :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I wszystko się wyjaśniło - tak jak Panowie mówiliście - zaniosłem sterownik do elektronika, coś tam było popalone czy cos w tym stylu, ale do zrobienia. Elektronik zrobił, koszt 80 zł i po problemie, sterownik podłączony i wszystko hula, dziekuje za rady , zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.