Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kus Iii Od P2Ar Czy Jakiś Inny?


MistrzMasarski

Rekomendowane odpowiedzi

Z dwojga złego poszedłbym w KUS do drewna,komora pojemna i można coś więcej włożyć niż w pozostałych.Nie wiem czy cena nie będzie zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz teraz na topie masz MPM-a i resztę świata.Sam brałbym kocioł u Przema,gdyby nie czas oczekiwania i też nie do końca wszystko było tak jak chciałbym.MPM-ek był dla mnie tworzywem do zrobienia czegoś co bardziej mi pasowało,mówię tutaj o całokształcie.Sam widzisz ze nie ma na rynku zbyt dużego wyboru dobrego kotła na drewno w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P2ar (Przemek) ma obecnie problemy z realizacją zamowien - nie wyrabia sie. Zamawiałem kocioł w styczniu, miał być na początku sierpnia, nie ma do chwili obecnej. Miesiąc temu Przemek oddał zaliczkę, bo nie wiadomo kiedy uda mu się kociołek dokończyć (pewnie dopiero po sezonie).

 

Uważaj więc, bo możesz bardzo długo na niego poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O terminach nie wspominałem,kto jest w temacie dobrze wie jaka jest sytuacja.Miałem obawy o kondycję poprzedniego kotła i też patrzyłem co mogę dostać w miarę od ręki,bez długiego oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz rzeźbić w szamocie i kocioł ma być tylko na drewno,możesz w prosty sposób zrobić Ds-a z takiego kotła:

 

http://kotlyonline.pl/stalmark-gajowy-14

 

Jeśli dobrze pamiętam,gł. komory zasypowej to 55cm,po odliczeniu gr. ścianki grodzi i kanału dopalającego,zostanie 40cm,czyli całkiem przyzwoicie do drewna.

Żeliwne ruszta to atut przy spalaniu drewna,łatwo też można doprowadzić PW itd.

Trochę inwencji i efekt będzie zadowalający ale to tylko moja sugestia,na którą osobiście bym się zdecydował,Ty absolutnie nie musisz brać jej pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nastawiasz się tylko na drewno,to poświęć trochę czasu i można z tego zrobić coś fajnego z dolnym spalaniem.Sam pobawiłbym się z takim wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas do przyszłego sezonu to możesz zamówić i sprecyzować co chcesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne opinie o tym Kalvisie chodzą,przereklamowany jak MPM.Trzeba porównać do tego co może wyspawać Przemo pod indywidualne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że MistrzMasarski ma świadomość ryzyka kupowania kotła robionego na indywidualne zamówienie? Jak już, to możesz się zastanowić nad używką kotła  KUS ostatnio oferowanego w dziale "Ogłoszenia drobne". Poza ceną konkurencyjną do producenta zawsze możesz podjechać i zobaczyć kocioł na żywo (a może jeszcze w działaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł produkowany seryjny jest powiedzmy w ramach swojego typu lub generacji taki sam od iluś wyprodukowanych sztuk. Dany model jest przetestowany przez większe lub mniejsze grono użytkowników w zależności od firmy lub ilości sprzedanych egzemplarzy. Czyli po opiniach wiesz czego się spodziewać. Nawet jak masz jakiś problem z kotłem to przy produkcji seryjnej łatwiej jest to skonfrontować z innym użytkownikiem danego modelu. 

 

Przy produkcji na indywidualne zamówienie wszystko zależy od tego jak dany model jest przetestowany, ile "nowych" lub "Twoich" pomysłów zostanie wdrożone. I może być i tak, że ostatecznie praktycznie jesteś pierwszą osobą testującą dany kocioł.

 

Na Twoim miejscu kupiłbym (jak się tak uparłeś na dolniaka) używany GS za 300 - 400 pln i przerobił na DS'a - Obstawiam, że nawet jak kupisz ten "najlepszy" DS to i tak bez tuningu się nie obejdzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o indywidualnym zamówieniu,raczej nie może być mowy o zmianie konstrukcji wymiennika.Można co najwyżej dostać powiększoną komorę załadowczą ,kierunek otwierania drzwiczek,wyjścia czopucha i wszystkie inne drobne,ale ważne dla użytkownika sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych rzeczy co wymieniłeś Przemo aby dopasować do wcześniej umówionej wysokości czopucha zrobił go najtańszym nakładem pracy w formie zetki. Efekt był taki że wg. mnie to w istotny sposób wpłynęło na ciąg w kominie a wg. producenta nie mogło w istotny sposób wpływać, choć na początku rozmów telefonicznych przyznawał że mogło. No i teraz weź udowodnij kto ma rację.... czasami te drobne sprawy nie są drobne za jakie je uważamy, a czasami ulepszenia, za które w sumie klient płaci wcale nie poprawiają komfortu obsługi / efektywności spalania ... 

 

 

Edit: żeby nie było, to tylko piszę w kontekście ryzyka, wcale nie twierdzę że tak będzie (wyprzedzając oskarżenia spółdzielni Sambor - WojtekKowal), może od czasu kiedy ja kupowałem kocioł Przemo już nie pozwala sobie oraz klientowi na zbyt indywidualne zmiany?, tego  nie wiem... 
Żeby napisać do końca jak było - to po mojej akcji z czopuchem - Przemo bardziej zunifikował ten temat, nie pozwalając na dowolną wysokość czopucha dla danej  mocy kotła - przynajmniej tak to wyraził w jednym z postów. Nie wiem czy zrobił to dla świętego spokoju czy jednak było coś na rzeczy co nie zmienia faktu że obrażany na mnie nie zaproponował przeróbki na swój koszt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodzi to temu,że Przemo cały czas sie uczy i więcej chyba takiej gafy nie popełni.Ja bardziej miałbym na myśli zrobienie większej komory zasypowej dla drewna,to jest chyba największa bolączka w fabrycznych kociołkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony-jesteś pewny na kogo trafisz?Kolega nie może się zdecydować bo jest za duży wybór a co jeden to gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P2ar (Przemek) ma obecnie problemy z realizacją zamowien - nie wyrabia sie. Zamawiałem kocioł w styczniu, miał być na początku sierpnia, nie ma do chwili obecnej. Miesiąc temu Przemek oddał zaliczkę, bo nie wiadomo kiedy uda mu się kociołek dokończyć (pewnie dopiero po sezonie).

 

Uważaj więc, bo możesz bardzo długo na niego poczekać...

Cześć

Ja jutro jadę do Przemka po mojego kusIII

którego zamawiałem w grudniu ubiegłego roku. Mam nadzieję i wierzę że warto było tyle czekać.

Ps. Miał być na lipca tego roku ale cóż ... samo życie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz jak oczekiwania pokryją się z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.