Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam ogarnąłes w końcu? Straszą mrozami :)

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, dalej się męczę ze spieczonymi niedopałami, może nie aż tyle co było ale ciągle są

Nawiew wyczyszczony, dzisiaj odkręciłem cały wentylator żeby sprawdzić czy dolot i cały kanał nie jest "zawalony" popiołem ale było czysto,

poza tym wydaje mi się że z nadmuchem problemu nie ma

Ale zwróciłem dzisiaj uwagę (w sumie wcześniej nie zwracałem na to uwagi) że jak węgiel leży podczas podtrzymania to ten na samej górze się studzi, robi czarny i się nie wypala, mimo że kopczyk jest kilka cm ponad pierścień to ta górna część się nie spala, po kilku minutach podtrzymania temp. spada poniżej zadanej i wtedy wypycha ten niedopał na górę i wydaje mi się że stąd te nieodpalone węgle

Dzisiaj ustawiłem 4s/42s podniosłem troche nadmuch i w podtrzymaniu dałem przedmuch 20s co 10m

Z tym ostatnim troche bez przekonania bo każdy przedmuch obniża temp. ale może lepiej się dopali, zobaczymy co będzie po nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na za mało powietrza. Eelwentualnie za bardzo Ci chłodzi patrz za duży ciąg jak

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest ok piękny płonien. No jak możesz to spróbuj przymknac. Jakim węglem palisz?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest też to że nawet w trakcie pracy te bryłki które są wypychane na górę a nie są w zasięgu płomienia też zaczynają stygnąć od góry i robią się czarne, stąd moje pytanie o wysokość kopca, chociaż jak patrze na fotkę z instrukcji defro jak ma wyglądać właściwy kopiec to on nawet zachodzi na ten pierścień gdzie jest popiół więc już totalnie zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wychodzi na to że za mało dmuchasz i nie zachodzi tam spalanie

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał obroty to bardziej precyzyjne

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem obroty i spala się dużo lepiej, wcześniej też przysłoniłem szyber żeby tak nie ciągnęło, pojawiają się niedopałki wielkości paznokcia ale nie chcę przekombinować i chyba zostawię tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze pojawiaja sie niedopalki to jescze zwiekszyl bym przerwe w podawaniu jesli plomien nie kopci i jest żółty. Jak jest kopcacy i ma odcien pomaranczowy to jeszcze troche wiatr do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mafik jesli nie spróbujesz to nie bedziesz wiedział czy cos to da. Ja u siebie w pid i obserwacjach ekranu producenta mam średnio podawanie 2.5s i przerwie około 60s. Ale to tylko srednio w pid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem wczoraj nadmuch o 3% ale rano wydawało mi się że jest więcej niedopałów, może to dziwne bo nie powinno chyba tak być na logikę

W każdym bądź razie obniżyłem tak jak było i wydłużyłem przerwe o 3s, zobaczymy co będzie popołudniu

Zaciekawiło mnie to jak ktoś inny z innego tematu ma 4-5s co 120s, ciekawe ile musiałbym ustawić przerwy żeby sie wogóle nie odstawiał i jakie by było spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podać moje ustawienia, ale na nic Ci sie nie przydadzą, mam inny kocioł, palnik i sterownik.

 

Praca:

podawanie 10s

przerwa 110s

dmuchawa 1% - u mnie "1%" to minimalne obroty przy których dmuchawa pracuje normalnie (nie zejdę niżej, bo tak to sobie producent wymyślił). 

Przesłonę dmuchawy zdemontowałem, ale mam klapkę z ciężarkiem pomiędzy dmuchawą a kanałem powietrznym palnika.

 

Podrzymanie:

przerwa 60min - to fabryczny czas, nic nie zmieniałem bo nie ma potrzeby (u mnie kocioł jeszcze nigdy tak długo nie stał w podtrzymaniu), żar sie nie zapada i palnik szybko "startuje".

 

PS. U mnie proporcje 10:110 to około 3,5-4kW mocy na Retopalu.

 

 

Masz do tego podpiętą CWU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozbyłem się problemu niedopału, ale zauważyłem że jest dużo więcej sadzy

Zadaną mam 60st. piec pracuje bardzo często, po osiągnięciu zadanej wytrzymuje ok. 10min i zaczyna pracę

Praca trwa ok 15min. w tym czasie temp. spada do 54-55st. i po tym czasie dochodzi do zadanej, wzrasta góra do 62st.

Wydawałoby się że w tym układzie więcej pracuje i mniej kopci, ale wydaje mi się że jest dużo więcej sadzy niż pracował krócej a dłużej odpoczywał

Dodam że piec czyszczę co tydzień i za każdym razem wyciągam ok. 5L sadzy, na ściankach wewnątrz jest zawsze podczas czyszczenia warstwa ok.1cm czarnego nalotu

Mam piec z Defro Eko Duo czyli z dodatkowym rusztem, czytałem że one przez swoją konstrukcję tworzą więcej sadzy, ale czy te ilości są normalne? No i czemu tyle sadzy skoro dużo pracuje kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam defro. Jedyne co kiedys czytałem to to że ruszt wodny to produkcja sadzy. Wiesz jaka masz temp spalin? Spróbuj podnieśc nadmuch. Wtedy pewnie będziesz musiał skrócić przerwę

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czujnika spalin: gdzie szukać wskazania temperatury spalin pryz wyłączonym PID?

Zarówno w trybie wyświetlania paneli, jak i grafiki domu temperatura spalin jest widoczna wyłącznie przy włączonym PID.

Po przejściu na sterowanie bez PID temperatura spalin w obydwu trybach wyświetlania znika z ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W defro tak jest ze w trybie dwustanowym temp spalin nie widac, tylko w pid. Minus dla defro za ten szczegół pominiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w defro ;) W moim piecu to samo jest:)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie tak skonstruowane instalacje że jak włącza się CWU to nie idzie na grzejniki ?

Zastanawiam się czy to normalne czy wymysł instalatora?

Przy mniejszych temp. było do przeżycia, ale teraz przy tych mrozach jak naleję wannę wody to zanim bojler mi się nagrzeje to w "chałupie" 19st. i grzejniki letnie

Zwiększyłem na kilkanaście minut na zaworze 4D na skali z 6 na 7 ale przy jednoczesnym grzaniu CWU i CO nie potrafił dojść do zadanej więc zmniejszyłem na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.