Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzi Ściana Kominowa


derailed

Rekomendowane odpowiedzi

Marne to pocieszenie; patrzyłem w środę wczoraj, co drugi dom z kominem na ścianie szczytowej wygląda podobnie przynajmniej w mieście do którego jeżdżę na bazarek.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wychodzą dofinansowania w starszych domach. kocioł wymieniamy i jest cudnie, tylko nikt nie wspomina za głośno o kominach.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przerabiane to kiedyś - masakra i współczuje. Będzie się to wiązać z montażem wkładu ponieważ w nowych piecach jest za niską temperatura spalin związana ze sprawnością kotła. Nikt o tym nie gada przy wymianie i dofinansowaniu i to jest największy błąd. W moim przypadku ścianę musiałem na nowo zrobić czyli skułem tynk, wydrapałem ile moglem fugi między ceglami uzupełniłem fugi tynk i na chwilę czyli 2-3 lata nic nie śmierdzialo oczywiście zamontowalem wkład. Po tym czasie plam juz nie bylo ale znów śmierdzialo. Poprostu jak to wejdzie w komin to już nie wyjdzie komin do wymiany. Na szczęście byłem na etapie budowy nowego domu. Ludzie zanim wymienicie kocioł na 5 klasę montujcie wkłady.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.10.2017 o 12:26, derailed napisał:

dzięki za odpowiedź, wkładu nie ma. dom kupiony parę miesięcy temu. w piecu palone było sporadycznie w lato. zacząłem na początku września już ciągiem, z trzy tygodnie było wszystko wporządku paliło się w piecu i nic nie śmierdziało, teraz dopiero od paru dni zaczęło się coś wydzielać. dlatego też się dziwię co tam się zadziało że nagle zaczęło coś przepuszczać. na ścianach żadnych zmian nie ma, plam ani odbarwień.

Hej problem jest taki ze kumin sie zagrzał przy ciągłym paleniu i zaczeło smierdziec ..fugi w twoim kominie napewno juz nie ma radze dac wkłady ceramiczne nie blache .i odradzam ci pucowanie kumina od srodka zaprawa z schidla bo i tak pożniej smierdzi tak jest u mnie totalna wtopa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 13:07, piotrek300582 napisał:

Przerabiane to kiedyś - masakra i współczuje. Będzie się to wiązać z montażem wkładu ponieważ w nowych piecach jest za niską temperatura spalin związana ze sprawnością kotła. Nikt o tym nie gada przy wymianie i dofinansowaniu i to jest największy błąd. W moim przypadku ścianę musiałem na nowo zrobić czyli skułem tynk, wydrapałem ile moglem fugi między ceglami uzupełniłem fugi tynk i na chwilę czyli 2-3 lata nic nie śmierdzialo oczywiście zamontowalem wkład. Po tym czasie plam juz nie bylo ale znów śmierdzialo. Poprostu jak to wejdzie w komin to już nie wyjdzie komin do wymiany. Na szczęście byłem na etapie budowy nowego domu. Ludzie zanim wymienicie kocioł na 5 klasę montujcie wkłady.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
 

A zostawiłeś możliwość wentylacji przestrzeni pomiędzy wkładem a wnętrzem komina czy zatkałeś wszystko na amen . Jeśli zatkałeś  no to można się tego spodziewać bo różnica temperatur spowoduje że w zamkniętej przestrzeni będą się działy takie historie .Wentylacja tej przestrzeni pozwoli pozbyć się wilgoci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,

Również miałem problem z smrodem w pokoju związanym z paleniem w piecu - kocioł 5 klasy ekogroszek. Smierdziało sądzą, na ścianie kominowej pojawiły się wybrzuszenia, grzyb itp. Problem jest związany z niską temperaturą spalin która zmalała po wymianie pieca z śmieciucha na ekologiczny. Aby problem rozwiązać, należy podnieść temperaturę jaka jest w piecu A co za tym idzie zwiększymy temperaturę spalin A co za tym idzie zwiększymy ich prędkość wydostawania się z komina. Jak temperatura spalin jest niska to prędkość tych spalin jest mała i zamiast szybko opuścić komin, osadzają się w kominie, na ściankach, przedostawają się do pomieszczenia i śmierdzi sadzą. U mnie zwiększyłem temperaturę w piecu z 55 stopni na 70 stopni. UWAGA: Ustawić gdzieś około 67 stopni bo i tak dobije temperatura do 70 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.04.2018 o 20:02, Glide napisał:

Zgodnie z obietnicą opisuję efekt zabezpieczenia ściany.

Po skuciu tynku dałem 3 warstwy płynnej foli, następnie dobry klej do płytek i 3 warstwy żywicy epoksydowej. Teraz kładę gładź a potem maluję.

Już po foli było w porządku, ale postanowiłem dać jeszcze żywicę.

Wygląda na to, że przed gładzią wszystko jest OK, smród ustąpił :) . Ja na razie odpuszczam sobie kominek, ale jeśli ktoś pali, zdecydowanie polecam wkład, który na przyszłość powinien rozwiązać problem. 

W dniu 22.11.2018 o 11:28, derailed napisał:

u mnie cały rok wytrzymała taka naprawa

zaczął sie nowy sezon grzewczy, testujemy dalej. na razie jest wszytko w porządku. 

także jeżeli ktoś chce samemu się podjąć to można jak najbardziej próbować i poświęcić materiały i czas

Mam ten sam problem z kominem. Jak sprawa ma się na dzień dzisiejszy? Czy taka naprawa zdała egzamin i smród ze ściany zażegnany?

Mam ten sam problem z kominem. Jak sprawa ma się na dzień dzisiejszy? Czy taka naprawa zdała egzamin i smród ze ściany zażegnany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.