Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Kotłowni W Nowym Domu


KrisW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dom ok 300m2, w całości podłogówka tylko w łazienkach 3 drabinki. Dostałem wycenę i propozycję wykonania kotłowni,

Piec Pellux compact, zasobnik itp oraz Wymiennik do połączenia układu otwartego z zamkniętym oraz rozdzielacz obiegów grzewczych SmartCOII bez sprzęgła hydraulicznego.

Czy te urządzenia są niezbędne? Hydraulik upiera się żeby podłogówka pracowała u układzie zamkniętym a piec w otwratym. Ja bym chciał żeby instalacja była jak najprostsza. Proszę o pomoc. Koszt tych urządzeń oraz dodatkowych pompek jest znaczny. W załączeniu kosztorys.post-73408-0-70533800-1506679206_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie tak z tymi elementami.

 Ale widać, że hydraulik ma małe pojęcie o takiej instalacji i szuka po omacku

 

Jaka to lokalizacja

 

Pomorskie

Popatrzyłem na stronie pluma i też mają wymienniki lub bufory do łączenia instalacji. Znowu na stronie biawara tego nie ma i schemat wygląda podobnie do tego co dałem wcześniej.

ja bym dał wszystko w układzie otwartym bez wymiennika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob na zamknietym i raczej bez zadnych obaw. Zawor VTC na powrot kotla, jeden obieg grzewczy (podlogowka) i drabinki ogrzewane grzalkami elektrycznymi. To jest najbardziej sensowne rozwiazanie. Zasilanie grzejnika lazienkowego temperatura podlogowki to nieporozumienie, a robienie z tego osobnego obiegu hydraulicznego to niepotrzebne podbijanie sobie kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze. Do tego rozwiązania wystarczą dwie pompy: kotłowa + do podłogówki. Zawór VTC do ochrony powrotu kotła + zawór 3D do regulacji temperatury ogrzewania podłogowego. Pomiędzy tymi obiegami sprzęgło. Układ bardzo prosty i skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.