Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosba O Sprawdzenie Poprawnosci Instalacji Po Modernizacji.


Marekhef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie jako nowy witam wszystkich forumowiczow i gosci.

Wymienilem piec zasypowy firmy metalteres 18kw na piec z podajnikiem hef eko plus u 25kw.

Starym piecem ogrzewalem 110m2, na ten sezon powiekszylem ogrzewanie o pierwsze pietro(+ 90m2).

Zmodernizowalem instalacje i prosze fachowcow ktorzy moga mi pomoc i sprawdzic czy moja instalacja bedzie pracowac prawidlowo.

Za odpowiedzi i pomoc bardzo dziekuje.

W zalacznikach dodaje moja instalacje.

Caly czas mysle nad mieszaczem i sterowaniem temperatury cwu.post-74524-0-40259600-1505254368_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraszam nie wiedzialem jak zaznaczyc odpowietrzniki na grzejnikach zeby byly widoczne.

Oczywiscie sa.

A jesli chodzi o zawor bezpieczenstwa to go usunac czy przeniesc w inne miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grzejniki są zasilaniem (1-2%) w górę, to nie trzeba odpowietrzników.

Powinno to hulać, ale musisz powrót z CWU kryzować zaworem, który tam masz.

ZB może być gdziekolwiek, byle był sprawny (regularnie odpalany ręcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge ZB zostawic na dolnym kroccu pieca?

Jest to dla mnie ulatwienie bo mam 4 krocce w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za fachowe odpowiedzi.

Czy mozecie mi pomoc jesli chodzi o srednice rury do zbiornika wyrownawczego.

Z pieca srednica fi28 a 150cm wyzej przejscie w pp z wloknem szklanym fi 25. Moze tak byc?

A druga sprawa to mysle nad zainstalowaniem zaworu troj lub czterodroznego tylko nie wiem w ktorym miejscu.

Mam mozliwosc sterowania temperatura cwu dlatego tez mysle nad mieszaczem i oczywiscie dodatkowa pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyrównawczego fi25 wewnątrz. I metal, żaden plastik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem na rura carbo crp.

Katologowo sa do instalaci centralnego ogrzewania.

Jak posiadacie jakies argumenty ktore neguja ta rure to prosze pisac.

Myslalem ze jest calkowicie bezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem na rura carbo crp.

Katologowo sa do instalaci centralnego ogrzewania.

Jak posiadacie jakies argumenty ktore neguja ta rure to prosze pisac.

Myslalem ze jest calkowicie bezpieczna

Jak masz robic sam tą instalację to moze zacznij od tego.

 PN-B-02413_1991-Ogrzewnictwo-i-ciepłownictwo-Zabezpieczenie-instalacji-ogrzewań-wodnych-systemu-otwartego-Wymagania.pdf

miłej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za lekture.

Instalacje mam zrobiona a do zbiornika wyrownawczego pojde w miedzi 28mm.

A podpowie mi ktos gdzie najlepiej zamontowac zawor mieszajacy i pompe cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei - Po pierwsze jaki masz komin ? piece z podajnikami wymagaja komina pracujacego w trybie mokrym (spaliny ponizej 160*)

Po drugie zobacz w DTR-CE  jak masz zabezpieczyć  kocioł przed powrotem zimnej wody? Przy okazji producent kotla poda ci schematy rozwiązan instalacji ,jest ich kilka - wybierz jeden i dopiero pytaj jak przystosować obecną instalację do wybranego schematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego schematu - tak jak pisał kol. mak - zlikwiduj ten syfon przy kotle ( w takiej sytuacji będzie ci się zapowietrzał kocioł) 

 Zawór bezpieczeństwa ZB w instalacji otwartej montuje się na górze kotla- wtedy gdy zachodzi obawa zamarznięcia naczynia wzbiorczego - w innym przypadku ZB jest zbędny.Dlaczego na górze kotla ? - ano dlatego że taki zawor musi przejąc rolę rury RB ,a zadaniem tej rury jest odprowadzanie pary wodnej poza uklad .Jak wiesz para jest lzejsza od wody i zbiera się w górnej częsci kotla  i swobodnie przez RB opuszcza uklad,.Montując ZB na górze pozbywasz się pary natomiast montując ZB  na powrocie pozbywasz się bardzo szybko całej wody z układu  (para będzie tą wodę przez ten zawor wypychać) Dla ciekawości podam ze z jednego litra wody powstaje kilka tysięcy litrów pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Wyzej otrzymalem informacje ze moze byc zamontowany ZB tak jak ja mam.

Mozecie napisac mi co to jest ten syfon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalem dokumentacje kotla i mam dwa schematy, nie ma zadnej iformacji jesli chodzi o zabezpieczenie kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dtr kotla nie ma zadnego schematu. Wyslalem schemat jaki posiadam ale wiem ze jest niezgodny.

Dlatego tez prosze o rade fachowcow jezeli jest taka mozliwosc.

Rozumiem ze sa bledy w schemacie mojej instalacji i wcale sie tego nie wstydze i wyslucham od fachowcow bledy.

Czlowiek sie uczy na bledach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co naszkicowałeś ma prawo działać. Jeśli grawitacyjnie to zostaw jak jest. Jeśli obieg wymuszony, to wywal obejście pompy.

Zbiornik przelewowy wiesz jak ma być zamontowany, więc ZB to zabezpieczenie, które nie powinno nigdy zadziałać - masz, niech sobie jest.

Przypuszczałem, że ten kawałek instalacji na wyjściu z kotła to Twoja wizja artystyczna a nie rzeczywistość. Jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba rzeczywistość ,wynikła z różnicy wysokości kotła  starego i nowego .Podejrzewam ze to będzie różnica 30 cm lub więcej.

Tak jak to jest namalowane nie może być ,Rura RB moze iść w bok i do góry ,natomiast na żadnym odcinku nie może iść w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.