Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Sprawdzenie Instalacji


adammonika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Problem chyba nadal istnieje. Ustawiłem U1=7 U2=24 U3=50 Piec pięknie się pali szybko łapie temperaturę. Piec był wygaszony więc rozpaliłem i wiadomo trzeba było troche poczekać aż złapie ustawioną temperaturę 65 st C. Po dojściu do 77 st C piec się wyłączył zawór 4D otworzył się na chwilę po ochłodzeniu powrotu szybko się zamknął. Po pewnym czasie piec stał w uśpieniu aż temp nie spadła do 74 st C Ponie się załączył temp dosyć szybko osiągnęła 77 st C zawór się otworzył na moment i ponownie zamknął. cały proces powtórzył się z 10 razy i co ciekawe grzejniki osiągnęły temp może 20 st C choć na piecu było 77 st C. Obecnie mam wszystkie grzejniki w domu zakryte wełną mineralną bo mam dom nieocieplony i szkoda mi troche grzać moje miasto.

 

W załączonych zdjęciach jest schemat ustawienia mojego zaworu. Uważam że powinienem mieć zawór ustawiony wg. 4 rysunku liocząć od lewej a z tego co mi się wydaje mam ustawiony wg 2 rys. liczonego od lewej. I to chyba jest źle. Jak zawór się otwiera słychać jak woda idzie ale gdy skala dochodzi do 7-9 i wtedy jest szybki spadek temp wody na powrocie - czy wy też tak macie czy jest to stopniowe. Gdy piec wyczai że spadła tem wody na powrocie szybko zamyka zawór 4D i piec chodzi aż się wyłączy.

post-5491-1232691616_thumb.jpg

post-5491-1232691622_thumb.jpg

post-5491-1232691628_thumb.jpg

post-5491-1232691633_thumb.jpg

post-5491-1232691639_thumb.jpg

post-5491-1232691645_thumb.jpg

post-5491-1232691650_thumb.jpg

post-5491-1232691658_thumb.jpg

post-5491-1232691667_thumb.jpg

post-5491-1232691677_thumb.jpg

post-5491-1232691686_thumb.jpg

post-5491-1232691699_thumb.jpg

post-5491-1232691705_thumb.jpg

post-5491-1232691710_thumb.jpg

post-5491-1232692174_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w tryb testowy i odpisz wartości temperatur c1 - c8. Bez tego analiza na odległość nie ma sensu. To, czy masz dobrze podłączony zawór, czy nie, powinieneś sam sprawdzić i ewentualnie tę kwestię wykluczyć. Pisałem już że masz źle podlączony czujnik temperatury zasilania, powinien być za pompą. Prawdopodobnie masz ustawioną pracę pompy na przerywaną, więc kiedy pompa nie pracuje, a czujnik CO wskazuje wysoką temperaturę, sterownik zamyka zawór, rura za zaworem, tam gdzie masz czujnik jest nadal gorąca, więc sterownik nie otwiera zaworu, ale na zasilaniu robi się zimno, bo pompa nie pracuje. To oczywiście hipoteza. Sprawdź ręką, czy tak i jest i podaj te parametry c1-c8, bo to wszystko wyjaśni, a tak pozostanie zgadywanie. Nie napisałeś też, czy masz termostat pokojowy, chyba nie, ale nie wiemy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w tryb testowy i odpisz wartości temperatur c1 - c8. Bez tego analiza na odległość nie ma sensu. To, czy masz dobrze podłączony zawór, czy nie, powinieneś sam sprawdzić i ewentualnie tę kwestię wykluczyć. Pisałem już że masz źle podlączony czujnik temperatury zasilania, powinien być za pompą. Prawdopodobnie masz ustawioną pracę pompy na przerywaną, więc kiedy pompa nie pracuje, a czujnik CO wskazuje wysoką temperaturę, sterownik zamyka zawór, rura za zaworem, tam gdzie masz czujnik jest nadal gorąca, więc sterownik nie otwiera zaworu, ale na zasilaniu robi się zimno, bo pompa nie pracuje. To oczywiście hipoteza. Sprawdź ręką, czy tak i jest i podaj te parametry c1-c8, bo to wszystko wyjaśni, a tak pozostanie zgadywanie. Nie napisałeś też, czy masz termostat pokojowy, chyba nie, ale nie wiemy na pewno.

 

O to chodzi że u mnie pompa gania bez przerwy - nie mam sterownika pokojowego więc pompa się nie wyłącza. Ryra w tym czasie gdy zamyka się 4D jest przez chwilę gorąca i zaraz się wychładza. Wiem powinienem sprawdzić zawór 4D ale wczoraj nie miałem czasu - a chcę do jutra w miare wszystko wiedzieć bo mają przyjść hydraulicy i chce żeby mi od razu wszystko poprawili. Może się nie znam (napewno sie nie znam) ale wydaje mi się na logikę że zawór 4 D powinien otwierać się po troche a nie ja ku mnie albo na maxa się otwiera albo na maxa zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam (napewno sie nie znam) ale wydaje mi się na logikę że zawór 4 D powinien otwierać się po troche a nie ja ku mnie albo na maxa się otwiera albo na maxa zamyka.

Tu masz rację, ten sterownik bardzo rzadko otwiera zawór na maksa (do dzisiaj nie udało mi się wyczaić, jakie to sytuacje). Najczęściej własnie tylko go trochę uchyla. Odpisz jednak te parametry c1-c8, bo to od razu wyjaśni, czy sterownik zachowuje się prawidłowo.

 

A tak na marginesie - ze zdjęć wyświetlacza wynika, że sterownik nie pracuje w pełnej wersji pogodowej, tylko uproszczonej. Czy tak miało być?

 

PS. Mateusz radził ci, jak przetestować pracę siłownika. I co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często korzystasz z c.w.u ? Bo widzę ze tym można oszukać czujkę powrotu.

 

Spróbuj przełożyć czujkę powrotu tak z 15 cm od zaworu 4d i wsuń ja pod izolację.

 

Jaka jest ustawiona temperatura ochrony kotła ustawiona w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co to znaczy pełna czy uszczuplona wersja pogodowa.

Masz to opisane w intrukcji sterownika RecalArt 3000 (taka kolorowa broszurka), ewentualnie do ściągnięcia ze strony producenta. Ale to oczywiście kwestia nie związana z twoimi obecnymi problemami. W wersji pogodowej sterownik reaguje na temperaturę zewnętrzną, temperaturę pomieszczenia, ma kilka trybów pracy (auto-dzień-noc-cwu) no i jeszcze parę szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasobnik wody użytkowej jest zalany wodą??? z wodociągu??

 

Jeśli nie spada temperatura poniżej jakiś 10 st w kotłowni to można by zamknąć zawór do c.w.u. żeby nie przeciskało tam wody bo cały czas powrót do kotła jest dodatkowo chłodzony.

Czy jak po raz pierwszy od dłuższego czasu zawór 4d się otworzy lup po rozruchu słychać jakieś bulgotanie? Jakiś bąbel powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.