Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem jak pisałeś ( moc FL zmniejszyłem do 50 %) tylko piec doszedł mi do temperatury zadanej i podwyższył ją w tym momencie o 5 st.( nie jestem pewien czy sam tej mocy nie zmienił)  i zmniejszył moc z 20 kw do 8 kw i piec przynajmniej płomień lepiej stał  55 i 70 %.

Gdy wpisuję większą wagę pelletu spada płomień nawet do 0 co powoduje rozpalanie pieca na nowo. A raczej wtedy nie brakuje paliwa ostatnio tak próbowałem jak ktoś przy piecu stał. Teraz piec odpali mi się gdzieś o 22 będę dalej walczył.

 

Bo w tym trybie wyłączenie następuję po osiągnięciu o 50C wyższej i piec wchodzi albo w tryb wygaszania albo nadzoru w zależności jak masz ustawiony czas trybu nadzoru. To dziwne bo wtedy powinien podawać  fizycznie mniejszą ilość paliwa. Zwiększ jeszcze parametr czasu detekcji płomienia

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykro mi @Tomku, że Cię zagrzałem bym Cię ochłodził szybko butelką chmielu , ale mam za daleko. Naprawdę w 860 takie utrudnienie. U mnie chodzi wszystko w 850. Poproś o aktualizację do 850.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledzy niewiedzą czy naprawiono już te alarmy w ecosterze 200 Bo mi na dole brzęczy jak coś nie tak a na górze w domu nie.

Tak przy okazji econet 300 udało mi się podłączyć w domu pod ecoster 200 bo w piwnicy zasięgu neta nie miałem. W serwisie nie umiano mi odpowiedzieć czy po tym samym kablu się da DAŁO SIĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak jak dogrzewał się piec to chyba chodził dalej na maksa te fl raczej nic nie wpłynęło bo moc minimalnie mniejszą pokazał. Zmniejszyłem z 50% na 30% zero reakcji. Trochę złe jest te ustawianie płomienia przez neta bo pokazuje co 10 s płomień a on może szaleć przez pozostałe 9 . Wykres też nie do końca wszystko pokazuje zauważyłem że wcześniej jak się sam wygasił i rozpalał 5 razy na wykresie jest tylko 2 razy. Zauważyłem też że strasznie długo piec wygaszał. I przy wygaszaniu oczywiście płomień z 90%.

 

post-76572-0-51994700-1513194918_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem temperaturę równą zadanej to wtedy też moc spadła przestawiłem z 90 na 50 

A za drugim razem gdy kocioł miał dopiero z 50 st. i się rozpalał przestawiłem na 30 % i zero reakcji moc wskoczyła na 17 kw i tak się utrzymywała do końca. Tomku dzięki za fatygę z tym lataniem do pieca.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie obstawiać z kąt u mnie takie złe spalanie w piątek myślę że się wyjaśni. Sam obstawiam komin.Od tamtego sezonu palę pelletem i przy takich temperaturach z nowym palnikiem paliłem 1 worek teraz minimum dwa na dobę.Gdym nie kupił econet to dalej bym dumał czemu tyle pelletu idzie choć ta brudna rura co pellet podaje dała mi do myślenia. Dopiero niedawno wyczytałem gdzieś na stronie reklamy pelletu że płomień powinien być 100 %. 

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ , że miałem ustawiona moc max na 50% a palnik zmniejszył tylko do 16kW a to nie jest połowa z 27, więc do końca tak chyba nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ustawiony FuzzyLogic czy może standard bo w instrukcji post-76572-0-45116300-1513201733_thumb.jpg

 

 

 

Ale niejestem pewien czy dobrze rozumuje wszystko powinno wyjaśnić się w Piątek

 

 

A przy okazji ma ktoś założony dodatkowy czujnik pokojowy wiem że potrzebny jest przy drugim obiegu ale mnie by interesowała by tylko wartość temperatury poglądowej w econecie w drugim pokoju. A najlepiej aby piec reagował gdy spadnie temperatura w jednym lub drugim pokoju  i załączał grzać do zadanej minimalnej w tym lub tym pokoju. Bo mam dziwną sprawę ecostera 200 zamontowałem w najzimniejszym pokoju ale czasem jak wiatry wieją to robi się inny zimny pokój. Nie mam możliwości dodania drugiego obiegu, a raczej nie chcę tego robić ze względu na koszta dodatkowego modułu i przeróbki instalacji.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by  móc załączać  niezależnie od zapotrzebowania w różnych pokojach to chyba ten system  Danfosa Link

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie obstawiać z kąt u mnie takie złe spalanie w piątek myślę że się wyjaśni. Sam obstawiam komin.Od tamtego sezonu palę pelletem i przy takich temperaturach z nowym palnikiem paliłem 1 worek teraz minimum dwa na dobę.Gdym nie kupił econet to dalej bym dumał czemu tyle pelletu idzie choć ta brudna rura co pellet podaje dała mi do myślenia. Dopiero niedawno wyczytałem gdzieś na stronie reklamy pelletu że płomień powinien być 100 %. 

 

Może zamiast kombinowania " a może się uda ustawić..." zacząłbyś od przeważenia pelletu i ustalenia wydajności podajnika?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by  móc załączać  niezależnie od zapotrzebowania w różnych pokojach to chyba ten system  Danfosa Link

A sam podgląd temperatury jak go do ecostera 200 podłącze nie wyskoczy żaden parametr w dane bierzące w econet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast kombinowania " a może się uda ustawić..." zacząłbyś od przeważenia pelletu i ustalenia wydajności podajnika?

Kolego Benton661 proszę przeczytać post z poprzedniej strony 39 post 762 troszkę się wyjaśni :) :D :D

Ja czytam forum od dwóch dni całe tylko gdzieś ten kalkulator zgubiłem  :lol:  :lol:  :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę

 Płomień oscylował mniej więcej od 5% do czasem 70% gdy bawiłem się kalorycznością i wagą pelletu oraz nadmuch

Wagą pelletu i co za tym idzie wydajnością podajnika nie można się "bawić", tylko fizycznie ją zważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Płomień oscylował mniej więcej od 5% do czasem 70% gdy bawiłem się kalorycznością i wagą pelletu oraz nadmuchem. 

Przeczytałem

Wagą pelletu i co za tym idzie wydajnością podajnika nie można się "bawić", tylko fizycznie ją zważyć i wpisać w sterownik

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ecostera można podłączyć dodatkowe dwa czujniki temperatury. Po ich podłączeniu w ecosterze widać temperaturę z tych czujników. Jednak do jednego mieszacza można przypisać tylko jeden czujnik, na podstawie którego kocioł będzie pracował. Oczywiście wybór czujnika można dowolnie zmieniać w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ecostera można podłączyć dodatkowe dwa czujniki temperatury. Po ich podłączeniu w ecosterze widać temperaturę z tych czujników. Jednak do jednego mieszacza można przypisać tylko jeden czujnik, na podstawie którego kocioł będzie pracował. Oczywiście wybór czujnika można dowolnie zmieniać w razie potrzeby.

Kurcze i na taką odpowiedź czekałem czujka coś ze 100 zł taki koszt da się przeżyć Odnośnie ważenia pelletu tak jak kolega napisał za 3 dni Oczywiście ktoś ważył ten pellet ale jakoś mu nie ufam i jakoś mu niewierze :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy kolega kiedykolwiek przeważał pellet. Paliłem pelletem który miał wydajność 20kg na godzinę i takim, który miał 9 kg na godzinę. U mnie różnica 2 kg/h między rzeczywistą a wpisana wartością podawania powoduje problem z właściwym spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Odnośnie ważenia pelletu tak jak kolega napisał za 3 dni Oczywiście ktoś ważył ten pellet ale jakoś mu nie ufam i jakoś mu niewierze :( :(

I słusznie :)  :)  :) . Musiał ten "ktoś" nieżle namieszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.