Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamarznięty Zbiornik Wyrównawczy I Lepsze Ciśnienie W Układzie


bomba1982

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Powinno być OK tylko pompa na 1 lub 2 nie wiem dlaczego masz  ją  na 3, chyba że to wina zbytniej redukcji zaraz za zespołem wodnym  5/4 na 25 o ile się nie mylę . Odejście na wężownicę zasobnika CWU powinno być przed redukcją  to wtedy pełne  25 miał byś na resztę instalacji a tak dzieli się jeszcze z wężownicą  i pewnie grzejniki nie dogrzewają stąd 3 na pompie .Na odcinek rury gdzie jest czujnik od sterownika nałóż kawałek ocieplenia a wyrównają Ci się temperatury sterownik termometr. Jak duża jest ta instalacja ( moc kotła i ilość / moc grzejników) ? Na 4-ej fotce (podłoga ) jest jakiś chyba powrót z instalacji mam nadzieję że te 3/4 cala to nie powrót do kotła . Opisz te rurki jeśli możesz bo ciężko się wyznać skąd i gdzie to idzie , nie widać ciągłości instalacji .

Opublikowano

Ta biała rura to powrót bojlera a ta czerwona to powrot z grzejników i jest chyba 3/4 cala

 


Moc kottła to 12kW a grzejników mam 9 c22 o wymiarach 400x600-4sztuki oraz 800x600-5 sztuk

Opublikowano

Zastanawiam sie jeszcze czy ten odpowietrznik automatyczny ma jakis sens bo chyba jest ponizej ukladu(rura idaca do ukladu w lewo idzie pod gore tym samym tam sie zbierze powietrze...

Opublikowano

14 grzejników + bojler  i to wszystko na rurce  25 i jeszcze ten 4d to wybacz ale nigdy nie będzie chodziło poprawnie i żadne czary mary nie pomogą . To trzeba podłączyć od nowa z zachowaniem wymaganych średnic . Rozrysuj to co masz w tej chwili bo nie ma się do czego odnieść .

Opublikowano

Faktycznie to nie tutaj miało być . Nie ten kocioł i nie ta instalacja , zamotałem - sory .

Opublikowano

Zbiornik wyrównawczy otwarty to trzeba mieć do CO ale do ciepłej wody użytkowej -CWU- należy mieć naczynie przeponowe.

 

Woda jest leniwa i płynie tam gdzie ma lżej. W Twoim przypadku jest to obieg kocioł - wężownica zbiornika CWU. Nie ma na zasilaniu wężownicy żadnej regulacji o czym pisał kolega odpowietrznik. Wywal ten zawór kulowy ze śrubunkiem i wstaw tam zawór typu zasuwa.

 

Rura bezpieczeństwa wygląda mi na Cu 28. Zmierz jej średnicę suwmiarką. Jeżeli ma 28 mm to jest ok. Przyczepiłbym się wtedy do rury przelewowej bo ta winna mieć średnicę także 28 mm. Fajka odpowietrzająca zbiornik otwarty może być wykonana np z miękkiej miedzi. Ja u siebie taką zastosowałem i poprzez dach wyprowadziłem na zewnątrz. Pewnego razu gdy zagotowałem kocioł to para ulatywała do atmosfery a nie do pomieszczenia.

Opublikowano

Digiitrax mógłbyś zaznaczyć mi na zdjęcach która to rura bezpieczeństwa a która przelewowa??Chciałbym jeszcze wiedzieć jakie i gdzie podłączyć ten zbiornik bo zawór typu zasuwa oraz automatyczny odpowietrznik to wiem.Po trzecie chciałbym się dowiedziec czy ten odpowietrznik który jest zamontowany u góry układu(został tam zamontowany ponieważ przed tem szla tam rura do zbiornika ale po przeróbce hydraulik wstawił automata.Dodaję zdjęcie z moim pomysłem.Proszę o odpowiedzi na moje pytania i z góry dziękuję.

post-36790-0-20437100-1491124064_thumb.jpg

Opublikowano

Witam!. Tak, ten odpowietrznik montował ktoś, kto nie wie na jakiej zasadzie działa.Jeśli będzie tam dalej w takim usytuowaniu, to "przelewki" w bojlerze będą. Natomiast należało by się zastanowić którędy dostaje się powietrze do instalacji?. Myślę,że będzie to jakiś odpowietrznik, który jest po stronie "ssawnej" pompy. Jeśli grzejniki nie grzeją (3 szt.), to przyczyną może być powietrze, żle wyregulowana instalacja- należy dławić grzejniki grzejące dobrze. Spotkałem się też z faktem, że zawór różnicowy się nie zamyka (czasem) przy starcie pompy (nie słychać stuknięcia), a mimo to górne grzejniki grzały. Te na dole (na poziomie kotła)- nie. U ciebie widzę zawór na zasileniu bojlera otwarty na full. Należało by go przydławić. Gdzie jeszcze masz odpowietrzniki?. Pozdrawiam.

Opublikowano

Digitrax a co z tym naczyniem przeponowym do cwu gdzie i jakie zamontowac??i dlaczego mam wymienic zbiornik wyrownawczy??odpowietrznik automatyczny jest tylko jeden i to w dodatku zle zamontowany.gdzie zamontowac wiec ten odpowietrznik?

Opublikowano

Ten odpowietrznik automatyczny nie jest tam wcale potrzebny.

Naczynie otwarte winno być podłączone przez śrubunki.

Naczynie przeponowe do CWU podłącza się na rurze z zimną wodą bezpośrednio przed wejściem do zbiornika.

Opublikowano

Przydlawilem zawor na zasilaniu bojlera i niby mniej slychac ale grzejniki dalej grzeja kiepsko.czytalem cos o ukladzie etazowym i chyba ja cos takiego mam.kotlownie mam na tym samym poziomie co pokoje.

Opublikowano

Digitrax zaznaczyl bys dokladnie na zdjeciu gdzie te naczynie przełomowe wstawic katwiej by mi bylo oraz o jakim srubunku mowisz jesli chodzi o naczynie otwarte tzn gdzie winno byc i dlaczego.Bardzo Ci dziekuje i wszystkim za pomoc bo zawsze bedzie mi latwiej przerobic i bede madrzejdzy i zaden pseudohydraulik nie bedzie mnje oszukiwal.

Opublikowano

Jeszcze raz chcialem zapytac o przekroj rur oraz spady.jak to powinno u mnie wygladac?u mnie wyjscie z pieca jest 1 cal stalowa rura z obejsciem pompy pozniej redukcja na 3/4 w pionie pozniej kawalek stalowej 1 cal w poziomie i ida 2 rozgalezienia.pierwszy to od razu pol cala stal a na drugi 3/4 cala z redukcja na pol cala

Opublikowano

Digitrax zaznaczyl bys dokladnie na zdjeciu gdzie te naczynie przełomowe wstawic katwiej by mi bylo oraz o jakim srubunku mowisz jesli chodzi o naczynie otwarte tzn gdzie winno byc i dlaczego.Bardzo Ci dziekuje i wszystkim za pomoc bo zawsze bedzie mi latwiej przerobic i bede madrzejdzy i zaden pseudohydraulik nie bedzie mnje oszukiwal.

Naczynie wyrównawcze powinno być podłączone za pomocą śrubunka aby w przyszłości jak zacznie cieknąć była mozliwość jego demontażu(załącznik nr.1)Teraz to bym już nic z tym nie robił dopóki naczynie się nie rozleci.Wtedy utniesz ucinakiem tą rurę miedzianą fi.28 po czym wstawisz mufę CU28 i śrubunek.

Przy bojlerze na zasilaniu go zimną wodą powinno być naczynie przeponowe do CWU aby kompensować wzrost ciśnienia wraz ze wzrostem temp.ok.5% pojemności boilera (moze być trochę większe- nie przeszkadza np.12l) Załącznik nr.2

post-32948-0-33535400-1491510067_thumb.jpg

post-32948-0-59310400-1491510086_thumb.jpg

Opublikowano

Koledzy a mam jeszcze jedno pytanie a wlasciwie problem.dzwonil do mnie znajomy i zapytal mnie jeszcze czy jak zalacza sie pompka czy ta kulka(chyba zawor zwrotny przy obejsciu pompy)stuka badz chodz puknie i jak zalacza sie pompka dzwieku zadnego nie bylo(na zadnym biegu)a przypomnialo mi sie ze przed wymiana obejscia pompki z tym zaworem wlasnie ta kulka pukala z tym ze za dlugo co mnie denerwowalo.moze to tez problem jesli chodzi o te podgotoeywanie badz syczenie przy 45-55 stopniach???

Opublikowano

Wielce możliwe, że zawór różnicowy nie działa jak powinien i pompa wtedy nie tłoczy wody do instalacji, ponieważ kulka w zaworze nie zamyka przepływu. Napisałeś, że masz do grzejników rurki 1/2" więc na nich grawitacja nie ruszy. W takim razie te obejście pompy nie jest tam potrzebne.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.