Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pw Regulacja


bossi11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam pytanie jak regulujecie powietrze wtórne w waszych kotłach a mianowicie jak długo doprowadzacie powietrze czy zamykacie po odgazowaniu szczelnie czy zostawiacie może caly czas doplyw powietrza .Może macie jakiś fajny patent na automatyczne sterowanie klapką PW.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne szkoły w tym temacie. Ja przy rozpalaniu uchylam na 1-1.5cm i po dojściu do zadanej przykrecam na grubość zapałki. Istnieją opinie żeby zamykać całkowicie po odgazowaniu ale ja sądzę że ciutka PW nie zaszkodzi. Nad automatycznym regulowaniem PW szkoda się skupiać, paru kolegów z tym eksperymetowalo ale uznali że to przerost formy nad treścią i dali sobie spokój. Wg mnie, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja mam otwarte na max a po 3 do 5 godz , szczelina pp ustawiona na 3 miał po tym czasie zapinana markowe a po do polowy i tak do końca i wydaje mi się ze najdłużej trzyma hajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że moje PW jest po części "automatyczne", kawałek napędu CD służy do uruchamiania klapki i jest częścią mechanizmu przesłaniania rozetki zakończonej kierownicą Last Rico w moim Ogniwie S6WC.

Zrobiłem to na szybko kilka lat temu na etapie sprawdzania wpływu tego powietrza na efekty spalania, jest sprzężone z PG, kończy działanie po uzyskaniu przez CO 60C, ponieważ ewidentnie widać na sondzie lambda, że

jedno jest pewne, otwarcie tego wlotu powoduje wzrost ilości tlenu w spalinach o 2-4%, a kocioł już zaczyna osiągać zadaną i tak to ustawiłem, kiedyś to było 70C, ale są zawsze otwarte dwie dziurki fi 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę 24 godz. ,Rozpalam o 17 i zostawiam PW na ok.3mm  PP dozuje miarkownik.Zamykam PW rano o 6 jak idę do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie PP i PW na stałej szczelinie , przepalam drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam , że po wypaleniu drewna PP i PW zamykają się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przerobionego ds, PW idzie z popielnika a PP z nad rusztu. Obie klapki są połączone a rozwarcie ich ustawiam śrubami rzymskimi. Górna klapka podpięta jest pod miarkownik elektroniczny ustawiony na grzanie non stop ale podłączony do zegara czsowego. Ustawiam na 3 godz , bo tyle pali się na drewnie i po tym czasie zegar odcina prąd i miarkownik zamyka klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na próbę około 23 po pracy zamknąłem całkiem PW i nad ranem usłyszałem wybuch gazów w kotle czyli jednak mała szpara na zapałkę jest konieczna bo przedmuchuje komorę nie miałem wybuchów jak miałem szparkę

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Wniosek się nasuwa taki, że zamknąłeś PW i dół też albo sterownik jaki masz utrzymywał za małą szczelinę. Kisiło się a gdy w końcu kocioł dostał odpowiednią ilość powietrza..to pierdyknął B) . Zostawiaj zawsze małą szczelinę PW , chyba że wieje silny wiatr, bo wtedy kocioł może się rozbiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miarkownik zamknął dolną klapę która i tak nie domyka się szczelnie bo mam szczelinę ustawioną małą i bez PW gaz się zbierał dostał powietrza i pryknął

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.