Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Combi 4S Ratunku


Ellis

Rekomendowane odpowiedzi

Daj minimalna na powrocie 55 to samo powinno się zmienić. Zdjęcia mnie interesują z głównego okna przyciskiem " i " zmieniasz.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót masz na 35 stopni minimum. U ciebie jest na wyświetlaczu 39.5. Jak wskoczy zapotrzebowanie to zaraz zawór się zamknie bo będzie pilnował powrótu. I tak w koło. Musi być większa różnica temperatury na powrocie od minimalnej. Czyli 35 minimalna a 45 lub 50 masz aktualną. Wiec ma zapasu trochę żeby puścić na co. Tak działa zawór4d. Druga opcja to wyłączyć mieszacz i go ręcznie ustawić. Wtedy muszą być termostaty na grzejnikach bo inaczej sauna się zrobi.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to będę musiał podnieść w takim razie temperaturę zadana na kotle żeby podnieść temperaturę na powrocie. Ale żeby ją podnieść to muszę podniesc temperaturę min na powrocie.

 

To jakbym ustawił te 55 stopni min na powrocie, to musiałbym zobaczyć dopiero jaka różnica będzie między ta min a ta realna?

 

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podnieś ale nie wiem czy to coś da ponieważ już masz mała różnice. Palisz w pid jak tak to jakie masz ustawienia.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujniki masz ocieplone i w dobrych miejscach są przymocowane? Z tego co widzę to brak na powrocie kotła. Ocieplenie rur też dużo pomoże. Może być wina istalacji a nie kotła że tak dużo pali.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ociepl go będzie pokazywał wiarygodną temperaturę powrótu. Nie musisz ale ja usiebie mam wszystkie ocieplone.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być. Napewno to podniesie ochronę powrótu.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten 4D działa wadliwie i z załączoną ochroną powrotu nie opanuje się sytuacji za zaworem, bo ten powrót będzie priorytetem. Musisz domontować pompę kotłową na powrocie 4D do kotła i wtedy dogrzejesz ten powrót, co pozwoli skupić się na temperaturze grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez pompy 4d. d5852959a1fa39f4ec410df610aab2c7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego fachowca ścigał niech to zrobi jak należy.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym sterowniku nie ma wprost możliwości nastawy zadanej dla kotła? To jak ona jest przeliczana?

Temp kotła = temp. c.o wynikająca z krzywej + wartość parametru 115 w ustawieniach serwisowych.

 

Szczerze nie wiem co to jest trochę wyższa temp. w tej DTR'ce. Nie wiem co autor miał na myśli.

 

Jest dostęp do ustawień serwisowych?

 

Czyli zawor powinien być ustawiony tak jakbym bez tego zgiecia na wyjściu z kotla u mnie? I powrót powinien mieć taką samą średnicę i też metalowy jak wyjście?

 

Wymagania odnośnie zaworu i przekrojów w obiegu kotłowym masz w DTR'ce. Zalecane: DN32 dla zaworu, 5/4" stal, minimum miedź 35mm z tego co pamiętam dla kotłów do 25kW. To jest robota instalatora a nie twoja żeby dochodzić. Niech poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.