Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusja Na Temat Certyfikatów I Klas Kotłów (Wyodrębnione Z Tematu "kocioł Ds Mpm")


kmuap

Rekomendowane odpowiedzi

I co zrobią z ludźmi którzy powiedzą że ich nie stać na podajnikowca za kilkanaście tysięcy? Tak samo było ze śmieciami a teraz widać że niektórzy wcale nie mają śmieci a zwłaszcza plastiku i nic się nie dzieje - tylko w nocy jakoś dziwnie pachnie :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Piec wymienić to żaden problem. Z 5 klasą na rynku jest ich już multum, tylko kwestie finansowe  dla wielu mogą być problemem.

Mi wydaje się jednak, że poważniejszym problemem będzie dopasowanie tradycyjnego komina z cegły, a takich domów jest większość, do wymogów tych kotłów. Znowu dodatkowy koszt.  Ile na rynku jest firm, które frezują kominy i zakładają wkłady ceramiczne? Ile ta usługa za niedługo będzie kosztować?  Chyba że nowy komin przylepiony do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kominkami , tymi zwykłymi i z płaszczem wodnym , tam też zrobią 5 klasę ? Sporo osób korzysta z nich jako jedynego źródła ciepła w domu .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd wezmą na dotację..

 

Możliwości jest wiele,wystarczy konsekwencja  działania rządu.

1. Uprościć prawo podatkowe,głównie chodzi o VAT(zlikwidować wszystkie furtki,obejścia na niepłacenie i zwrot,dotyczy wyłudzeń i innych patologii) oraz radykalnie obniżyć koszty pozyskiwania tego podatku.

2. Dobrać się do tyłka wielkim zagranicznym koncernom,korporacjom,które wywożą dziesiątki miliardów w gotówce nie płacąc ani grosza podatku.

3. Zaprzestać finansowania wszelkich fundacji z naszych podatków takich jak Schumana,Batorego i innych wrogich Polsce i Polakom lewackich organizacji.

Sumując to do kupy,nazbiera się kilkadziesiąt miliardów złotych.

Warunek jest 1,trzeba chcieć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie najbardziej zastanawia w tym wszystkim: kiedy górniaki zaczną dostawać certyfikaty 5. klasy?  :ph34r:

Przecież o take emisje pyłów dzisiaj retorciarze bezskutecznie niekiedy walczą.

Atest-ekologiczny-Skam-Eko2_jpg_750x750_

Kocioł zasypowy szczególnie palony na naturalnym ciągu będzie miał bardzo dobre parametry na pył, bo pył bierze się z popiołu z silnego nadmuchu lub stałego wzruszania popiołu tak jak w kotłach z podajnikiem.

Paliłem kostką klasycznie od dołu przez wiele lat, zero pyłu w wymienniku a i dymu niewiele. Podajnik wysiada i to bez względu czy pali się dobrym miałem czy ekogroszkiem.

 

Wracając do certyfikatu,  to poza pyłem już nie jest tak różowo.

Myślę, że rozwiązaniem byłby koks. U mnie na składzie koks Dębieńsko jest po 790 zł a pewno gdyby stał się masowym opałem byłoby taniej.

Ale kto znowu po tylu latach nauczy ludzi tym palić, pewno się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że ichPW w Zabrzu wydawało świadectwo na znak bezpieczeństwa ekologicznego m.in. takim ulepom http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d13

Ten kocioł akurat nazwywał się inaczej (dokładnie to był Termo tech Stąporków UKN), ale konstrukcja identyczna.W latach jak się nie mylę 2007-2013, z niewielką przerwą m.in w Katowicach na takie kotły można było uzyskać dotację!

 

Ile takich bubli zostało zamontowanych, ile takich kotłów jest użytkowanych nieświadomie i zatruwa powietrze!? Gdyby już wtedy zakazano całkowice montażu takich kotłow i kotłów górnego spalania,

które jak już ktoś wspomniał mogą być obsługiwane dwojako, to dzisaj z pewnością problem byłby znacznie mniej dotkliwy, a teraz mamy histerię i moim zdaniem słusznie! Mamy XXI wiek, a dla większości czarny dym z komina to nic złego.

 

Dym z komina to powinna być z automatu kara i wygaszanie natychmiastwe kotła!

 

 

 

To odnośnie tych certyfikatów, miejmy nadzeije, że przy tych nowych rzeczwyiście nie będzie sytuacji, że co innego jest na badaniu, a co innego wychodzi w praktyce podczas normalnego użytkowania.

 

 

I co zrobią z ludźmi którzy powiedzą że ich nie stać na podajnikowca za kilkanaście tysięcy? Tak samo było ze śmieciami a teraz widać że niektórzy wcale nie mają śmieci a zwłaszcza plastiku i nic się nie dzieje - tylko w nocy jakoś dziwnie pachnie  :)  ;)

 
Jak cię nie stać, to masz przyzwolenie na trucie innych? Czas z tym razm na zawsze skończyć, nie stać cię to sprzedajesz dom i wyprowadzasz się do bloku. Wiem, że to dyrastyczne,
ale nie wszyscy muszą mieszkac w domku jednorodzinnym. Zresztą często trują ludzie, których z pewnością stać, tylko jest przyzwolenie na kopcenie, nikt nie widzi w tym nic złego, co widać po domach.
Nowy budynek, a w środku kocioł na węgiel, dramat! Jak był ten największy smog jeździłem trochę po śląsku, Tarnowskie Góry, Bytom, Chorzów nie dało się oddychać, a mimo to z większości kominów czarny dym, bo w pozostałych pewnie jeszcze nie rozpalili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł na temat nowych kasy emisji http://instalreporter.pl/ogolna/kotly-weglowe-na-5-klasa-w-teorii-i-praktyce/ Czy ogrzewanie węglem będzie jeszcze opłacalne? Już pomijająć to, że wyniki sprawności z pewnością będą wychodzi tylko jednorazowo na stanowisku badawczym...

 

Komin, kocioł, odpowiedni węgiel, czyszczenie by uniknąć korozji. W moim kotle coś tam się dzieje, gdy temperatura niejednokrotnie przekracza 350 stoopni. Zatsanawiam się czy sprawność wynikająca z temperatury spalin, nie powinna zostać ograniczona, a skupić się na samych parametrach jak zawartość pyłu czy tlenku węgla. Kolejna rzecz czy te parametry jest w stanie osiągnąć kocioł standardowo bez nadzoru i kombinowania, czy znowu będzie się to odbywać w trybie, "zróbmy wszystko", żeby zmieścić się w wymaganiach. Przecież chodzi głównie o czysztość spalania. Wymagajać tak niskiej temperatury spalin fudujemy sobie dodatkowe koszty i szereg problemów, które stawiają przyszłość węgla pod wielkim znakiem zapytania. Wymienniki ze stali nierdzewnej? W tej sytuacji. kupowanie kotła bez minimum 5 lat gwarancji na blachę to proszenie się o wydatki, a przecież są producenci, którzy dają gwarancję tylko na spawy...

 

Moim zdaniem odbiorów instalacji powinien dokonywać producent bez wyjątku i na tej podstawie wydawać dokument gwarancyjny, dopóki nie wyeliminujemy pseudo instalatorów, bo nie wyobrażam sobie montować tego kotła, bez ochrony powrotu, bez właściwiego komina i z odpowiednio dobraną mocą do zapotrzebowania. Wolę nie myśleć ile będzie kosztowąć montaż nowego kotła czy to z automatcznym podajnikiem, czy to z buforem. Gdy przy byle jakim montażu i kotłach w cenie ~6 tys, instalatorzy potrafili krzyczeć po 10-12 tys., Sami sobie zgotowaliśmy ten los :/

 

 

A tutaj taki artykuł już stary, ale warto o tym przypominać, po pierwsze, temperatura spalin nie ma, aż takiego wpływu na sprawność kotła, ma  z kolei na trwałość i jak wygląda sprawność kotła po zaledwie miesiącu eksloiatacji, oraz jak bardzo sterownik nie jest w stanie utrzymać choćby zbliżonych parametrów do tego co osiąga badacz. Fundujemy sobie drogą modernizację, a znowu zrobią nas  idiotów do wyciągania pieniędzy

 

https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/sprawnosc-cieplna/

 

Badania atestacyjne kotła nowego:

moc 16,5kW; temp.spalin 152°C; sprawność 90,2%; tlen w spalinach 9,0%

Badania po okresie miesiąca eksploatacji (sterowany przez badacza):

moc 24,0kW; temp.spalin 236°C; sprawność 80,0%; tlen w spalinach 6,7%

moc 17,3kW; temp.spalin 178°C; sprawność 80,3%; tlen w spalinach 9,2%

moc 9,0kW; temp.spalin 156°C; sprawność 74,0%; tlen w spalinach 11,1%

Badania po okresie miesiąca eksploatacji (sterowany przez eCoal.pl):

moc 20,5kW; temp.spalin 206°C; sprawność 76,1%; tlen w spalinach 7,3%

moc 16,3kW; temp.spalin 177°C; sprawność 80,1%; tlen w spalinach 10,5%

moc 13,3kW; temp.spalin 167°C; sprawność 75,3%; tlen w spalinach 12,4%

moc 8,7kW; temp.spalin 154°C; sprawność 66,4%; tlen w spalinach 14,3%

moc 7,5kW; temp.spalin 137°C; sprawność 66,0%; tlen w spalinach 14,9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie najbardziej zastanawia w tym wszystkim: kiedy górniaki zaczną dostawać certyfikaty 5. klasy?  :ph34r:

 

 

chyba nigdy  :)

http://powietrze.malopolska.pl/pop/eksperci-ostrzegaja-przed-metoda-spalania-od-gory-w-zwyklych-kotlach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był ten największy smog jeździłem trochę po śląsku, Tarnowskie Góry, Bytom, Chorzów nie dało się oddychać, a mimo to z większości kominów czarny dym, bo w pozostałych pewnie jeszcze nie rozpalili.

 

Smog na Śląsku bierze się z kopcenia i przede wszystkim z zagęszczenia budownictwa.

Tutaj stai chałupa za chałupą i kilometrami się ciągną. W pozostałej części Polski też się kopci i to ostro, ale jest w jednym skupisku kilkadziesiąt czy kilkaset domów i potem przez 20-30 km lasy i pola. To ma się to gdzie rozmyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o Defro DS jeden z kolegów podał linka do niemieckiej strony z tym a właściwie nowym kotłem tej firmy http://www.defro-heizungen.de/defro-ds-ii-25-festbrennstoffkessel/. O ile dobrze przeczytałem ma on już 5 klasę. Tak sobie pomyślałem, że bogate firmy kotlarskie bez problemu sobie poradzą z uzyskaniem odpowiednich kwitów na swoje kotły... Czy jakość powietrza się w związku z tym poprawi ? Coś zaczynam powątpiewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka to doszły trzy szamotowe półeczki zamocowane " na mijankę " w pionowym kanale i zawirowywacz w poziomym . Szkoda że Defro nie robi ds-a z mniejszymi mocami :( . Cena tego na niemieckiej stronie to na nasze prawie 8000 zł , sporo jak na zasypowca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o Defro DS jeden z kolegów podał linka do niemieckiej strony z tym a właściwie nowym kotłem tej firmy http://www.defro-heizungen.de/defro-ds-ii-25-festbrennstoffkessel/. O ile dobrze przeczytałem ma on już 5 klasę. 

Kocioł Defro DS nie ma klasy 5, on w Niemczech spełnia wymagania ichniejszej normy czystości na poziomie podstawowym wg tego rozporządzenia - "Pierwsze rozporządzenie wykonawcze do Ustawy o Kontroli Zanieczyszczeń Federalnej (rozporządzenie w sprawie małych i średnich instalacji spalania - 1. BImSchV)"

https://www.gemashop.de/Heizung/Festbrennstoffkessel/DEFRO-DS-Festbrennstoffkessel.html

Kocioł na paliwo stałe musi mieć poziom emisji pyłów do 90mg/m3 a tlenku węgla nie więcej niż 1000mg/m3

Czyli w porównaniu do Normy PN-EN 303-5 :2012, to w pyle to wartości pomiędzy klasą 3-4 ( kl3 -150 , kl4 -75) . a w tlenku węgla pomiędzy klasą 4 i 5 ( kl4 - 1200 , kl 5- 700)

 

Całe przepisy są tą tu https://www.gesetze-im-internet.de/bimschv_1_2010/BJNR003800010.html

 

Natomiast ciekawą sprawą jest to , że przepisy obejmują urządzenia grzewcze od 4kW wzwyż. , więc co robi Defro?

Wprowadza na rynek niemiecki "zabawkę" 3,9kW , wykonaną w klasie 3, lecz nie podlegającą żadnym normom lokalnym

http://www.defro-heizungen.de/defro-optima-komfort-plus-3-9-festbrennstoffkessel/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie masz racji ale dlaczego w tabelce na dole strony w drugiej poziomej kolumnie stoi "Emissionsklasse

EN 303-5 - 5". Zauważ, że dotyczy to nowego modelu Defro DS 2 o mocy 25 KW. Stary model z tego co pamiętam miał klasę 3. A jeszcze jedno co mi się rzuciło w oczy ze zmian, to wlot PP w dolnych drzwiczkach powędrował nad ruszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o którym modelu piszemy - ten starszy -

https://www.gemashop.de/Heizung/Festbrennstoffkessel/DEFRO-DS-Festbrennstoffkessel.html , miał dopuszczenie instalacji do końca roku 2016 i był w dwóch wielkościach i to o nim pisałem ,

a ten nowy DS II 25kW ma faktycznie kl 5.http://www.defro-heizungen.de/defro-ds-ii-25-festbrennstoffkessel/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o nowym bo stary nie miał w przekroju szamotowych półek i zawirowywaczy ale już nie wiem czy te 1800 euro to u nich za stary czy nowy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.