Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Niskotemperaturowe Grzejniki Czy Podłogowe?


Bolczaczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam, Panowie próbuje uruchomić instalacje. Pierwszy problem to tzm, nie chciał się otworzyć, zagotowałem przez to naczynie 120l, zawór dopiero się otworzył gdy przykręciłem zawór kulowy znajdujący się po stronie zasilania. Ale woda dalej się podgotowywała chociaż szła już na bufor. Rury to Cu 28, nitka od zasilania do tzm 22. Co mogło być przyczyną, czy przez tzm był zbyt duży przepływ i dlatego się nie otwierał?

 

Drugi problem to siłownik ara 661 i zawór 3d na podłogowe. Steruje tym tech 408. Zawór otwiera się, na podłogę ustawione 25', gdy lekko przekroczy zaczyna wracać, niby stopniowo ale i tak zamyka się całkiem i idzie tylko 5 ' z powrotu... Zawór z siłownikiem nie chce się kalibrować jak w instrukcji, nie mogę też ustawić go na 50%, niby od tego poziomu ma się zacząć kalibracja.

 

Co może się dziać z tym zaworem dlaczego nie utrzymuje temp?post-34500-0-16230100-1513712997_thumb.jpgpost-34500-0-42501900-1513712924_thumb.jpgpost-34500-0-46122300-1513713071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworu zwrotne mają być w tych miejscach gdzie zaznaczyłem.

Chociaż zawór 3D niekoniecznie jest źle ustawiony.Właściwe położenie zawieradła byłoby widać po ściągnięcie siłownika.

U ciebie jest sytuacja jak w załączniku,wycięcie na trzpieniu powinno być jak na rys.pomiędzy zasilaniem a króćcem podmieszania.I jak w tej pozycji założysz siłownik to powinien zamykać zawór w prawo(zgodnie ze wskazówkami zegara)a otwierać w lewo .Co do zaworu VTC to może przy pierwszym uruchomieniu nie została dobrze odpowietrzona instalacja?

Możesz też zrobić fotkę od czoła tego zaworu czy dobrze podłączony

post-32948-0-35333200-1513718646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór właśnie ustawiłem jak na zdjęciu, jak się otworzy to za zaworem temp rośnie, gdy się przymyka tak jak by stopniowo z przerwami to aż do całkowitego zamknięcia. Pewnie coś w sterowniku źle ustawiam, a jak powinno być załączeniu pompy zaworu "zawsze"? A i zawór po zdjęciu pokrętła ma zielony "suwak" blokujący, może źle jest ustawiony?

 

Z tzm faktycznie mogło chodzić o powietrze, bo kierunek przepływu zgodnie z strzałką.

 

Czy faktycznie to duży błąd z tymi ZZ, są metr dalej w stronę buforu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie posadzek (betonowa), lekko się unoszą na dylatacjach, czy to przejsciowe?

Raczej nie przejściowe)Wylewka pod wpływem temp.pracuje i właśnie po to są dylatacje czy to obwodowe czy poprzeczne aby "przejmować" ruchy płyt grzejnych.Oczywiście przy płytkach fuga w miejscu dylatacji powinna być silikonowa.

Instalacja działa?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa, słychać że jest w niej jeszcze trochę powietrza.

 

A czy wilgoć ktora jest teraz w posadzce zwiększa wycięcia płyt? No i duża różnica między temp posadzki a powietrza w domu też chyba trochę może nasilać te wygięcia?

 

Potrzebuję wolny dzień żeby dłużej popalić, bo jak jest odbiór na podłogę to bufor bardzo wolno się nabija, chociaż kocioł ma 24 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak postępowano u ciebie z wylewką.Powinna być poddana procesowi wygrzewania najwcześniej po miesiącu od wylania(anhydryt po 2tyg)Proces ten trwa ok 2tygodni i polega na stopniowym podnoszeniu temp.o 5st na dobę począwszy od 25st.do temp.ok 50st po czym należy równie sukcesywnie co 24h obniżać temp.o 5st aż do temp.wyjściowej.

Dopiero po wygrzaniu wylewki można układać płytki oczywiście klej elastyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.