Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Trociny Typu"hajnówka"


hydro

Rekomendowane odpowiedzi

W firmie w której pracuje a jest to producent domów z bali drewnianych, również mamy nieograniczony dostęp do trocin. Piec który ogrzewa hale, biura i dwie suszarnie jest właśnie z Hajnówki to model KWH 300. Ogolnie nie ma z nim problemu a pracuje praktycznie przez cały rok bo i latem ogrzewa dwie suszarnie. Od 2005 roku teraz niedawno zamawiałem jedynie ruszt żeliwny bo sie przepalił, poza tym było pare awarii sterowania wynikłych z nieumiejętności palacza(ale serwis był szybki), no i mieliśmy również mały pożar, jednak był on spowodowany słabymi zabezpieczeniami a nie z winy kotła dzięki bogu wszystko szczęśliwie się zakończyło..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz nowego zestawu polecam moderatora ewentualnie rodzimego dla mnie kon-meta. Znam oba zestawy kon-met będzie tańszy ( to mały rzemieślniczy producent z końskich woj. Świętokrzyskie) Jeśli chcesz zaoszczędzić i kupić np. zestaw roczny czy dwu letni śledź giełdy drzewne i strony ze sprzętem tartaczno, stolarsko drzewnym. Ludzie sprzedają AZO ze względu na fakt że coraz częściej trudno trocinę ( kontraktują pelleciarze). Pozdrawiam

 

PS: Do trocin koniecznie przedpiec ( głowica ) ceramiczna tzn z szmotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz nowego zestawu polecam moderatora ewentualnie rodzimego dla mnie kon-meta. Znam oba zestawy kon-met będzie tańszy ( to mały rzemieślniczy producent z końskich woj. Świętokrzyskie) Jeśli chcesz zaoszczędzić i kupić np. zestaw roczny czy dwu letni śledź giełdy drzewne i strony ze sprzętem tartaczno, stolarsko drzewnym. Ludzie sprzedają AZO ze względu na fakt że coraz częściej trudno trocinę ( kontraktują pelleciarze). Pozdrawiam

 

PS: Do trocin koniecznie przedpiec ( głowica ) ceramiczna tzn z szmotu.

 

Dzięki tomek krakerss za odpowiedż.O kon-mecie słyszałem,a moderatora sobie sprawdzę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moderatora nie dam powiedzieć złego słowa. mój ojciec ma moderatora 35 kW od 10 lat i jak na razie sprawuje się super. spala dosłownie wszystko, bardzo szybko się rozgrzewa. dodam że pali głównie mokrym drzewem i nie ma żadnych problemów. pali bez nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.

U znajomego: moderator 25kw. Pali głównie drewnem, mokrym. Żadnych zaworów mieszających i innych bajerów. Temperatura na sterowniku średnio 37*C.]

Jeszcze w ramach gwarancji serwis musiał wymieniać 2 czy 3 płomieniówki (nie wiem czy tak fachowo nazywa się te rury biegnące w środku kotła w poprzek) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.