Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Miał Czy Groszek? Potrzebny Wkłąd Do Komina?


damian79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będę dokonywał modernizacji CO w domku (120m2 plus 60m2 ogrzewanej piwnicy), domek nieocieplony, kotłownia

w piwnicy, komin ponad 9m,

Zastanawiam się jaki wybrać sposób opału – czyli jaki piec,

 

Biorę po uwagę dwie możliwości: paliwo eko-groszek lub miał ( wraz z eko-groszkiem) oczywiście piec z podajnikiem,

i z dodatkowym rusztem „na wszystko”.

 

Jeśli ktoś ma domek podobnych rozmiarów: ile spala groszku lub miału rocznie?

 

Producent kotła – solidna firma, której rozwiązania widziałem już w paru miejscach – mówi iż nie muszę instalować wkładu kominowego dla pieca z podajnikiem – czy to faktycznie nie spowoduje mi z czasem „awarii” komina?

 

Chcę również zainstalować wymiennik na ciepłą wodę użytkową. Jakiej pojemności powinien być broiler dla czteroosobowej rodziny?

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę po uwagę dwie możliwości: paliwo eko-groszek lub miał ( wraz z eko-groszkiem) oczywiście piec z podajnikiem,

i z dodatkowym rusztem „na wszystko”.

 

 

Weź piec z podajnikiem tłokowym, będziesz miał mozliwość wyboru czy palic miałem czy ekogroszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ling 15kW pali od 1,5 do 4 kg groszku na godzinę. Dokładnych danych trudno jest podać. Nie musisz stosować wkładu kominowego do kotła na groszek lub miał. Jeżeli komin będzie systematycznie czyszczony to awarii nie będzie. Co do brojlera, to w przypadku 4 osób, musi to być duży kurczak ;-). A poważnie, 150 - 200 litrów to będzie nawet z dużym zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co do wkładu to powiem tak jak 10lat temu montowałem wklady do kotlów na wegiel to do dzis sa i wygladaja dobrze ,a ci co chcieli taniej palic drewnem to wkład po roku stracili ,nikt nie da gwarancji na wkład do kotła na paliwo stałe zamontowac mozesz ,bo metraz jest mały i mało spalin na dobe pojdzie co za tym idzie mogą sie wystudzic i skraplac na tych 9m, a co do kociolka to jesli nastawiasz sie na miał to podajnik typowy do spalania miałutaki podłuzny choc nie polecam palic miałem bo takie cyrki z miałem ze dobrego nie znajdziesz ,jesli chodzi o eko plus miał to obowiazkowo ruchoma retorda czyli proponuje cos z Pleszewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Luzem możesz kupić taniej. Ale narazie groszkiem się nie przejmuj, zanim kupisz piec i go zainstalujesz cena 3 razy zmieni się. Skoncentruj się na mądrym wyborze pieca. Miałem, specjaliści nie polecają palić, niewiele tańszy, a czyszczenia, kurzu i takich tam, że lepiej nie mówić...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.