Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Głowice będziesz zdejmował ? Nie rób tego, przecież masz czarno na białym co i jak. Daj spokój.

A dlaczego nie? Są typu "click", wiec szybko pójdzie :) Skoro już przy głowicach: jak były założone LivingEco , to wtedy dopiero huśtawka była. Przy obecnych gazowych "szybkiego reagowania", sytuacja jest łatwiejsza do opanowania. 

Od 8:15 większość głowic zrzuconych, zadana kotła na 50*C, Za jakiś czas powinien sobie poradzić ze zwiększonym zrzutem wody z powrotów i zobaczymy... Przynajmniej "ślubna" nie będzie narzekać, że zimno :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 bezposrednio z ziemowita miał kruszony z kostki suchućkiej bardzo lekki ale to tylko w okresie od maja do końca czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Są typu "click", wiec szybko pójdzie :) Skoro już przy głowicach: jak były założone LivingEco , to wtedy dopiero huśtawka była. Przy obecnych gazowych "szybkiego reagowania", sytuacja jest łatwiejsza do opanowania. 

Od 8:15 większość głowic zrzuconych, zadana kotła na 50*C, Za jakiś czas powinien sobie poradzić ze zwiększonym zrzutem wody z powrotów i zobaczymy... Przynajmniej "ślubna" nie będzie narzekać, że zimno :))

No ale po to się montuje głowice, żeby były. Pisałem Ci co masz zrobić.

 

Tak z ciekawości, przełącz coalę na grupowe i ustaw mu zadaną której nie osiągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie...tak jak pisałeś:

"- 3D MAX na CO

- zawór zaznaczony otwarty na MAX

- dostrojenie zaworem na powrocie z CWU"

...było do godz. 8-mej rano.

Teraz bez głowic chcę na początek zapewnić stabilne przepływy i warunki. Potem będę stopniowo "komplikował". 

Jak chcesz wiedzieć, jak sterownik radzi sobie z "niespokojną" instalacją, to lepiej nie mógł trafić :)

Na koalę również przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym ustawieniu zaworów w kotłowni dostrzegam ogromna zaletę: spadki cwu nawet do 30 stopni nie wpływają w zasadzie na temp. powrotu ani kotła. Sterownik, dzięki ustawionej obecnie dynamice na "2", bardzo szybko reaguje wzrostem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki zakres mocy masz ? Pełny ?

Jeśli za szybko reaguje to dynamikę na 3 ustaw.

Tak patrzę na histogram wyrysowany przez miśka, i się zastanawiam, czy można to wykorzystać...hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym sterowniku ustawić pompę CW aby pracowała cały czas bez względu na zadaną CO oraz temperaturę ciepłej wody w bojlerze.

Teraz sprawdzam jak to idzie na niższej zadanej z włączonymi pompami CO i CWU ale podpiętymi jak na razie do miśka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie też dlaczego pokazuje mi wyższą temperaturę CWU niż zadana na kotle.
Czujniki od miśka skalibrowałem identycznie do tych z Verbomatu.
Na miśku nigdy nie miałem takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki zakres mocy masz ? Pełny ?

Jeśli za szybko reaguje to dynamikę na 3 ustaw.

Tak patrzę na histogram wyrysowany przez miśka, i się zastanawiam, czy można to wykorzystać...hmm

Zakres mocy 40-80%- górny właśnie ze względu na dynamikę "2". A bruli inny histogram rysował ;)

U mnie dmuchawa na 31% jest. Kombinujesz, czy na 28% czasem nie dać?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, zaawansowane / programator CW /tryb pracy / równolegle z CO.

Czujniki pozakładaj do kapilar, albo czujnik CO (masz na rurce?) popraw - dobry styk z rurką i porządna izolacja.

 

Jeżeli chodzi o pompę CW to tak mam ustawione - równolegle z CO. Włącza się tylko w momencie gdy jest pobór wody i temperatura spadnie poniżej ustalonej.

 

Czujniki CWU są w kapilarach.

CO są na rurce dokładnie przymocowane 2x opaska a na tym otulina piankowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres mocy 40-80%- górny właśnie ze względu na dynamikę "2". A bruli inny histogram rysował ;)

U mnie dmuchawa na 31% jest. Kombinujesz, czy na 28% czasem nie dać? :)

Potem spróbuj dać 50-80.

U mnie bruli rysował idealnie na środeczku :P

A co, dziurę Ci robi, że chcesz dmuchawę ruszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pompę CW to tak mam ustawione - równolegle z CO. Włącza się tylko w momencie gdy jest pobór wody i temperatura spadnie poniżej ustalonej.

Uhmm no tak, prawda. Ale może CW+ochrona ? Jeśli tak, to zadzwoń i powiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury nie ma, ale skoro na środeczku nie jest, to myślałem, że chcesz mu trochę wiatru zabrać.:) Dziurę lekką to "Baśka" zrobiła. Ze też wszystkie tajfuny i orkany muszą mieć żeńskie imiona? Jakby katastrofę czy inne nieszczęście zwiastowały...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-51897-0-91400100-1482869970_thumb.jpgpost-51897-0-49671500-1482869971_thumb.jpgpost-51897-0-97532900-1482869971_thumb.jpgpost-51897-0-43530000-1482869972_thumb.jpgpost-51897-0-99615500-1482869972_thumb.jpgpost-51897-0-47794200-1482869973_thumb.jpg

 

Skoro przepływy opanowane i wszystko zaczęło chodzić jak należy, wstawiam kilka zdjęć na początek. Niedawno na wymienniku zostało przegarnięte, żeby pokazać, jak stopniowo osadza się biały nalot. Niektóre zdjęcia robione bez lampy, niektóre zaś z  nią, żeby dokładniej wychwycić różnicę w nalocie.

Jutro zrobię kilka dodatkowych fotek. Moc minimalną obniżyłem na powrót do poziomu 40%, bo przy wyższej ostatnio temperaturze na zewnątrz, zaczął się odstawiać. Dynamika została na "2". Ciekaw jestem, czy reakcja kotła będzie zadowalająca podczas wieczornych kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze też wszystkie tajfuny i orkany muszą mieć żeńskie imiona? Jakby katastrofę czy inne nieszczęście zwiastowały...;)

Nie tak dawno wiał Ksawery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sterownik mamy super wypasiony-na razie ma tylko jedną wade -malutką brak mu platformy  intern

a to nie problem duży -będziemy mieli zdrowsze oczy 

 

a tak z żywota mojego wzięte-poprzedniej zimy tętnił las życiem ptactwa na obecną chwile i tak 2 msc wstecz nie zobaczyłem i nie słyszałem żadnej żywej duszy ze strony szklydlatych sąsiadów gdyż od kotłowni las mam 80 m

a pszczoły  po leku zapomnimy jak wyglądają nie zapyliły nawet jednego jabłka -

pytanie -co się dzieje z naszą   przyrodą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie stoje prawdopodobnie przed wymiana stera na nowy i tu pytanie zastanawialem sie na skzp a tu widze verbomat w tej chwili dostalem zawachania co wybrac moje wymagania to sterowanie mieszaczem i 3 pompami kociolek to defro 15 kw zwykla retorta i ruszt wodny dmuchawa wpa 117 przepraszam za wcinanie sie troche nie w temat ale chcialbym kupic ster i nie zalowac wydanej kasy i zapomniec o kotlowni w ktorej za czesto przebywam dotychczasowy ster to tech k1pv3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej cytat postu vmilo


 


"Najtańsza 350zł - obsługuje pompę CO i CWU.


Droższa 500zł - obsługuje cyrkulację, pompę podłogową, siłownik zaworu wielodrogowego.


Dodatkowo można czujnik klapy podpiąć i czujniki obrotu/ruchu.


Kabel 10m z czujnikiem zewnętrznym, powrotu, osobno trzeba dokupić. Na pełny pakiet można rabat dostać :]


Moduł net z WiFi, ma kosztować od 150 do 200zł."


 


Więc dla Ciebie ta droższa wersja pisz do vmilo bo już można kupić. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zastanawialem sie na skzp a tu widze verbomat ....

Przypominam, że to wersja testowa, sami jeszcze nie wiemy jakie kwiatki mogą zakwitnąć.

Przypominam również, że to ster dla wiedzących co jest dobre na palniku a co nie. Jak nie chcesz/nie lubisz się bawić, to szukaj czegoś innego.

Osobiście nie znam stera, który potrafi spalić w pełni automatycznie dostępne na rynku paliwa - jeśli ktoś Ci to obiecuje, to możesz być zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Testu c.d...

post-51897-0-81278600-1482956113_thumb.jpgpost-51897-0-16927500-1482956114_thumb.jpgpost-51897-0-04903200-1482956115_thumb.jpgpost-51897-0-41399400-1482956115_thumb.jpg

Jak widać na załączonych obrazkach :), to co wczoraj było na wymienniku przegarnięte, dziś zaczęło pokrywać się delikatnym szarym nalotem. Ponieważ nieco się ochłodziło, kocioł pracował cały dzień z 40-50% mocą, na krótko przed zrobieniem zdjęć wszedł na 80 % ( młodzież w łazienkach :).

Do audilhr: możesz być też zawiedziony, jeśli po jakimkolwiek sterze oczekujesz, ze zapewni  na wykresie proste kreski przy instalacji, w której  przepływy mocno skaczą. A takie na pewno będą przy kilku nierównomiernie załączających się pompach, wszelkich zaworach 3/4D. 

Ten ster ma niezaprzeczalną zaletę: dmuchawa chodzi non-stop z różną intensywnością w zależności od mocy (pod warunkiem, że kocioł się nie odstawia). Na początku gubiłem się trochę w mnogości jej ustawień, ale z czasem się "dogadaliśmy". Dla mniej doświadczonego użytkownika sugerowałbym wersje oprogramowania w "pakietach" w zależności od typu palnika (celowo piszę palnika, a nie kotła), dmuchawy ( jej mocy). Wiadomo, że wszystko się nie zmieści, dlatego dla każdego coś innego :)

Resztę "schować" w głębszym menu instalatora.

 

edycja: odchudzono zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.