Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niski Budżet Na Mały Kocioł - Proszę O Pomoc


diament79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Jestem tu nowa, to mój pierwszy napisany post, wiele przeczytanych za mną.

 

Chodzi oczywiście o zakup pieca co z podajnikiem. Wiele już przeczytałam i wiele ofert przejrzałam. Niestety posiadam niski budżet za zakup kotla.

 

Mam dwie propozycje i proszę o opinie, gdyż niestety nic na ten temat nie mogę znaleźć w internecie... Potrzebuję opinii, że jeśli oba są do bani to pożyczę trochę gotówki i zakupię piec droższy.

 

Do ogrzania - mieszkanie 70m2 - 7 grzejników i baniak na wodę 140l. Kotłownia w piwnicy, mieszkanie na Ip. stare budownictwo, cegła, w przyszłym roku będzie robiona elewacja budynku. Interesuje mnie piec na ekogroszek + obowiązkowo dodatkowy ruszt żeliwny, w razie braku prądu.

 

1. Piec z Leroy - equation retora 13-16KW - blacha 5mm, waga 268kg - cena 3997 + rabat chyba 5% z karty

 

2. Piec ze sklepu Matex - ecoflex ksm duo 13KW - cena 5699.

 

Warto czy nie bardzo? Dalej te znane, o których można przeczytać już różne opinie zaczynają się od 7tyś więc różnica znaczna. Czy w jakości i użytkowaniu także?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu w Casto... był kociołek Stąporkowa 12KW za mniej niż 5tys

musiałbyś się zorientować czy nadal mają w ofercie.

jesli jednak ma być elewacja to zapewne i ocieplenie. zatem przy takiej powierzchni zapotrzebowanie spadnie do okolic 3,5KW

zamiast kotła na węgiel zawaliłbym klimę kanałową jak jest gdzie rozciągnąc przewody  albo jakieś 2 małe splity a wode grzał prądem w 2 taryfie i dał sobie spokój z węglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kotły z marketów są niewiele warte, miałem okazję te cuda ustawiać bo wywalały alarm przegrzania podajnika itp. albo wymieniać na porządne bo tuż po gwarancji się rozciekły, to naprawdę kiepskie konstrukcje robione po kosztach i nie polecam.

 

Już lepiej byłoby poszukać używanego, porządnego kotła bo zdarzają się okazje i można kupić 2-3 letni kocioł za pół ceny.

 

Jeśli ma być nowy to np. Eko Retort Premium można mieć za 6000 zł

 

 

Jeśli jest balkon to bym jednak wolał klimatyzator multisplit lub kanałowy za te pieniądze do ogrzania takiego mieszkania, a bojler grzać prądem w 2 taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się wydać jednak więcej kasy i kupiliśmy piec Galmet 12kw. Ten z Leroy rzeczywiście byłby za mocny, a z Matexu - stalowy palnik i niewiele tańczy.

Dokupiliśm od razu żeliwny ruszt dodatkowy. Teraz "tylko" zostało podłączenie...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model i ile kosztował skoro

 

"2. Piec ze sklepu Matex - ecoflex ksm duo 13KW - cena 5699."  ?

 

 

Pamiętajcie o zabezpieczeniu temp. powrotu, twardości wody i innych wymagań gwarancyjnych które muszą być spełnione, żeby obowiązywała gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.