Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kaflowy - Pytania, Wątpliwości


oxi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Zleciliśmy wybudowanie zdunowi pieca kaflowego. Jest to piec pokojowy 5 kanałowy. Kanały pionowo. Piec zbudowany jest na glinie. Z kafli małych - kwadrateli.

 

Piec stoi już od jakiegoś czasu, zgodnie z wytycznymi przez pierwsze kilkanaście dni paliliśmy co kilka dni niewielkie ilości drewna.

 

W trakcie upałów gdy był słabszy ciąg przy rozpalaniu zauważyliśmy że  dymi się z pieca między kaflami, w kilku miejscach u góry pieca na tylnej ścianie.

Zdun twierdzi że jak nie ma ciągu (jest słaby ciąg) to może tak być i że piec nigdy nie będzie całkowicie szczelny.

 

Reklamowałem piec u zduna, zdun przyjechał piec rozebrał od góry, Okazało się że glina na scianach pieca jest popękana. Dodatkowo w piecu nie ma futrówki na wszystkich kanałach. 

Zdun sciągnał starą glinę ile mógł od góry i wypełnił kafle nową gliną, dodatkowo wyfutrował częściowo kanały w gónej cześci pieca.  Po naprawie pieca jeszcze w nie paliłem, czekam 2 tygodnie.

 

Kominiarz był komin działa poprawnie. Komin ma około 8 metrów wysokości, średnica komina to 20cm, jest to komin systemowy kanał ceramiczny jest z zewnątrz ocieplony wełną, komin kończy się nad kalenicą dachu.

 

Moje pytanie.

 

Czy z pieca kaflowego może się dymić, nie drzwiczkami - tylko spomiędzy kafli w przypadku problemów z ciągiem (komin nagrzany u góry, rozpalanie)?

 

Czy glina na wewnetrznych na scianach kanałów może być popękana, czy powinna po wysuszeniu tworzyć zwartą masę?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.