Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zdelegalizować Kotły Górnego Spalania O Paleniu Od Góry I Zadymianiu


mtdeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaz slajdów ,,prawidłowego palenia opału według większości jest ogień to musi być dym,,To drugie zdjęcie to tylko prze 1 minutę się kopci przy dokładaniu węgla.3 zdjęcie rozpalanie siąmsiadki chyba w dolniaku nie wiem jak i czym ona rozpala.4 palenie od góry żręmbką 5kiszonia w kotle 30 kW rozpalanie.

Panie witek1234 czy pan wie jak można spalić zręmbkę od góry bez dymu bo mój siąmsiad ma z tym problem.

post-67587-0-60696500-1460899649_thumb.jpg

post-67587-0-72459000-1460899691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlaczego smoła i węgiel są czarne..?

 

Dobre pytanie.

Prosta odpowiedź (na poziomie gimnazjum), ponieważ absorbują prawie wszystkie długości fali, widma światła widzialnego dla ludzkiego oka.

 

Heso zaciekawiony tak postawionym pytaniem, przeszukałem nieco zasoby internetu.

Niestety wyjaśnienie tego, dlaczego akurat smoła i węgiel są czarne, jest dla mnie zbyt skomplikowane.

 

Budowa atomu, elektrony w atomach (orbitale i powłoki), poziomy energetyczne i mechanizm emisji promieniowania, tematy bardzo ciekawe, ale wymagające sporej wiedzy.

 

Heso zrewanżuje się również ciekawym pytaniem.

 

 

Dlaczego DIAMENTY nie są czarne ?.

Przecież diament, to odmiana alotropowa węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poznać jeszcze takie określenie jak Barwa Dopełniająca https://pl.wikipedia.org/wiki/Barwy_dopełniające  bo w większości przypadków widzialne kolory nie powstają w ten sposób jak w pryzmacie czyli jest tylko jedna długość fali ale z białego widma zostaje wycięty fragment widma (przez pochłanianie tej długości) i powstaje kolor. Np jeżeli barwnik pochłania fale czerwone to widzimy go jako zielony czy niebieski i żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to przypominać problem trzech profesorów z Politechniki, którzy postanowili równo podzielić między siebie (dla odstresowania) pół litra "Soplicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że sezon grzewczy się kończy i nie ma o czym pisać, to przynajmniej o kolorach.

Niech i tak będzie.

Przyszłość zapowiada się czarno,jeśli chodzi o spalanie węgla za parę lat.

Ekoświry wywalczą czerwoną kartkę na to paliwo u naszych okupantów.

Jedynym dozwolonym kolorem będzie błękitny,ten ma się rozumieć musi być od samego "wujka " Putina (ma najlepszy odcień błękitu)...

Aha,pozwolą jeszcze przez jakiś czas na brunatny prąd (innego u nas nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz slajdów ,,prawidłowego palenia opału według większości jest ogień to musi być dym,,To drugie zdjęcie to tylko prze 1 minutę się kopci przy dokładaniu węgla.3 zdjęcie rozpalanie siąmsiadki chyba w dolniaku nie wiem jak i czym ona rozpala.4 palenie od góry żręmbką 5kiszonia w kotle 30 kW rozpalanie.

Panie witek1234 czy pan wie jak można spalić zręmbkę od góry bez dymu bo mój siąmsiad ma z tym problem.

Niestety,nie mam pojęcia jak palić zrębką.Wybacz ale nie lubię drewna i jego pochodnych więc nawet nie miałem możliwości poeksperymentowania z tym paliwem.Myślę jednak że gdyby sąsiad bardzo chciał,to przynajmniej mógłby popróbować.Jak pisałem,do wyboru jest wiele sposobów,trzeba chcieć.Spalam węgiel i jako tako ogarniam kocioł i zabawki ułatwiające jego spalanie.Jako tako.Mały pewnik jest taki,że przy rozpalaniu zawsze trochę dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety pomimo szczerych chęci,na tą chwilę żadnego papierka nie mogę pokazać (oprócz naklejki,na kotle) :/  Nie ukrywam,liczyłem że będę w stanie wyciągnąć od producenta stosowny dokument,ale się przeliczyłem. :/ 

Wszystkich zawiedzionych przepraszam. 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.