Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wybrać Sterownik.


dan999007

Rekomendowane odpowiedzi

To mi takich info nie udzielil szkoda a pisalem do niego. Powiedz mi koego masz moze ster.zaw.3d jak u Ciebie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego sterownika ??

U mnie tak dziala ze 3D i silownikiem - zielony wykrespost-1379-0-09016100-1458941782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka ze ten Timela mogę mieć taniej o jakieś 380 zł w stosunku do tego SPP.

Tak duża różnica w cenie bierze się chyba z uboższego wyposażenia. Skoro nie potrzebujesz dodatków w postaci czujników bądź wyjść to pojawi się coś co określa się wersją "L".

Całość jest jednoczęściowa, wersja rozbudowana i okrojona łyka ten sam soft- w Lce elementy które nie mają swojego wejścia/wyjścia po prostu nie są wyświetlane. Interfejs internetowy ma taką samą funkcjonalność.

Ot taki prosty sterownik z wyjściem CO/CWU. Z czujników w standardzie będzie temperatura kotła, podajnika i CWU. Dokupić będzie można t. spalin, wewnętrzną, zewnętrzną, powrotu, ciepłomierz i pieron wie co się tam jeszcze pojawi.

 

Cena i czas wypuszczenia na tą chwilę nie jest dokładnie znany, ale to raczej tygodnie. Troszkę brakło by dziś jeden z prototypów wisiał na kotle więc coś więcej byś się mógł dowiedzieć. No z resztą... prowadzi kociołek jak normalna v2. Możesz się też zapisać na darmowe testy.

W cenach się mniej więcej orientujesz więc myślę że (negatywnego) zaskoczenia nie będzie.

 

Edyta-----------

Czy napęd zaworu potrzebny to trzeba się dobrze zastawić bo zawsze to jakiś wydatek. Jeśli ma być bo chcesz i już to może się okazać zbędny. Jest to też element który lubi psocić stabilność.

Nie będę wklejał jpg bo szczegółów się nie zobaczy, tutaj można sobie pojeździć myszką i zobaczyć jak się stabilizuje https://ekotlownia.pl/sterownik-5/232 układpracujący w strefach. Układ idzie w odstawkę od 8 do 17, potem zawór ustawia się na wartość zadaną + korekcja z pogodówki. W ciągu kilku godzin nie goni bardziej jak o 0,5st. Nie można jednak zakładać że "tak będzie i u mnie", sporo zależy też od instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś testowałem sterownik Perfekt R z pidem i nie byłem zadowolony. Powróciłem do Argona 2. Teraz zamotowałem zawór 3d druga pompę CWU plus pompa cyrkulacji. Więc postanowiłem zmienić sterownik. Padło na Skzp-02 bo ma pid plus praca interwałowa. Myślę jeszcze nad siłownikiem do 3d no i w przyszłości w/w czujniki. Aha mam głowice na kaloryferach i nie wiem czy dobrze? I na powrocie podłogówkę w kuchni jakieś 10m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam zawór 3d sterowany przez SKZP ale tylko do podniesienia temp. powrotu.Natomiast 4d jest sterowany przez pogodówkę SIEGER S55A, w domu /kotłownia w drugim budynku/ regulator pokojowy ustawiony na 22st. z obniżeniem nocnym.Uprzedzając pytanie po co dwa zawory:miałem,założyłem.Gdyby ktoś potrzebował mam kilka zaworów 3d z siłownikami,sterownik Euroster 11M jak również kompletną pogodówkę.Przy okazji życzę wszystkim wesołych,spokojnych i zdrowych Swiąt Wielkanocnych,smacznego jajka i mokrego dyngusa oraz jak najmniej problemów z ogrzawanim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej :)

Jadąc autem w której sytuacji spalisz mniej, hamując i przyspieszając czy może ten sam odcinek drogi jadąc płynnie ze stałą prędkością?

 

 

Porównaj sobie kiedyś to spalanie,tydzień,dwa nie obniżając temp. na noc . Ja u siebie sprawdziłem i paradoksalnie spalanie miałem nieznacznie ale jednak większe gdy obnizałem na noc temperaturę. 

 

Wcześniej miałem zwykłego śmieciucha, rozpalało sie w nim codziennie rano.Potrzebowałem na sezon 3 tony węgla,raczej z wyższej półki. Teraz mam nowy kocioł z podajnikiem i też zamawiam co roku 3 tony i tez mała kupka groszku(średnia półka) zostaje, nawet bym powiedział że większa zostaje. Teoretycznie powinienem spalać dużo więcej niż w śmieciuchu bo przecież w nocy też sie pali w przeciwieństwie do śmieciucha no i opał słabszy kalorycznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Aha mam głowice na kaloryferach i nie wiem czy dobrze? I na powrocie podłogówkę w kuchni jakieś 10m2.

Nie ma sensu dublować regulatorów. Jeśli masz głowicie to na ich obiegu zbędny jest regulator pokojowy lub sterowany zawór mieszający bo w praktyce działać będzie tylko jeden z tych elementów.

 

To czy opłaca się redukować temperatury lub zamykać dane obiegi to już indywidualna sprawa. Zależy na jak długo, zależy ile dany obiekt potrzebuje mocy na powrót do stanu z przed wyłączenia, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie montować słownika do zaworu? Ten panel pokojowy można by zamontować tylko z racji podglądu na kocioł a nie chodzić do kotłowni. Z drugiej strony jak będzie opcja podłączenia internetu to równie dobrze będzie można sprawdzić w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak będzie regulacji pogodowej bez siłownika a zawory zaworami nie we

wszystkich pomieszczeniach się zamkną w zależności od której strony jest 

słońce bynajmniej tak jest u mnie . Oszczędności będą ale sądzę że z siłownikiem

były by większe . Moim zdaniem idealne rozwiązanie instalacji .

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21232-zmiana-pieca-węglowego-na-pellet-a-obejście-grawitacyjne/?p=252932

 

Post 178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan 999007 to nie montujesz silownika do zaw.3d , jak uwazasz bedziesz latal po calym domu by reg.glowice term. w dzisiejszej dobie  no ale inni sie wypowiedzieli ja ma iz gl .term. i dziala sobie wszystko swoim zyciem .srtrona poludniowa to 6 grzejnikow w pokojach pojawi sie slonce to sie gl.zamykaja temp. na zew, sie podnoci i zaw,3d sie przyka cos tam polnocna strona domu gl.otwarte wiecej i jest cieplo ogolnie w szedzie .Tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5bdc83e4bd0919775ca6a8c792186f0e.jpg uważam że ten jest najlepszy.

No zasobnik bedzie ladowany temp. max piec .Padnie pompa c.o i klops .jak grzac latem wode to cza pozakrecac c.o i PAmietac o jesieni by odkrecic . Pompa moze byc na powrocie nie ma to zncaenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrony POWrotu NIE MA , Powodzenia , no zasobnik caly czas - zaloczony . <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona jest i to wystarczająca. Przepływem przez CWU sobie wyregulujesz temperaturę powrotu, masz też bufor który ułatwi zawody w prostą kreskę, będzie miał cały czas ciepłą wodę pod dostatkiem, zaoszczędzisz też sporo kasy i nerwów na niekomplikowaniu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.