Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wybrać Sterownik.


dan999007

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa że mam SKZP 2 ,wgrałem najnowszy soft,jestem z niego bardzo zadowolony.Kupiłem tanio bo bez czujników,te zrobiłem sam,sam sensor to parę zeta.Teraz czekam na moduł internetowy,pracują nad nim.Testowałem również przez pewien czas sppv1 ale nie.U mnie pracuje z palnikiem rynnowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z czystością przy palniku rynnowym , palisz miałem , ekogroszkiem mógłbyś wkleić

zdjęcia ale górnych wymienników . Do niedawna paliłem sam w palniku rynnowym i u mnie

przy SPP v2 pojawiało się minimalnie sadzy po tygodniu palenia jestem ciekaw jak przy Skzp-02.

Teraz wymieniłem palnik na Batorego 10 i mimo rusztu wodnego który mam dosłownie zero powiedziałbym 

zero do kwadratu tak czysto i popiołu mniej , jeżeli ktoś ma możliwość i miejsce w kotle na inny palnik

to polecam taką wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę groszkiem Rydułtowy/30mj/ z owsem.Co do czystości to w "zimie" było lepiej,trzymałem wyższą temperaturę,teraz trochę sadzy jest ale nie jest to tragedia.Moim zdaniem piec zarasta przy kiepskim węglu i niskich temperaturach.Zanim zamontowałem podajnik paliłem z wykorzystaniem bufora 1500l,piec pracował na full 8-9h i zawsze był czysty.Także ilość powietrza ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną osobą która miała w swoim użytkowaniu oba sterowniki i mogłaby wyrazić swoją

opinię o ich algorytmach spalania jest na razie Pieklorz z tego forum . Z tego co wiem to

w najbliższym czasie ma się odbyć jeszcze jeden test porównujący oba sterowniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do mojego sterownika i mimo utrzymywania niskiej temperatury na kotle

jest suchutko w kotle i zero sadzy mimo rusztu wodnego 10 cm nad palnikiem Batory .

Mam mocno przewymiarowane grzejniki i założone termostaty i nie potrzebuję utrzymywać

wyższej temperatury na kotle , komin też jest suchy ze względu na swoją wysokość 16 mb .

 

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do mojego sterownika i mimo utrzymywania niskiej temperatury na kotle

jest suchutko w kotle i zero sadzy mimo rusztu wodnego 10 cm nad palnikiem Batory .

Mam mocno przewymiarowane grzejniki i założone termostaty i nie potrzebuję utrzymywać

wyższej temperatury na kotle , komin też jest suchy ze względu na swoją wysokość 16 mb .

 

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/85

Dlaczego temperatura kotła tak skacze?Zauważyłem aż10st różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by zobaczyć i uwierzyć że warto wymienić rynnę na retortę oczywiście używając dobrego

sterownika jak dwa wymienione w tytule.

Ruszt wodny jest z okrągłych rurek a wygląda jak by był żeliwny.

post-59245-0-22436200-1458854981_thumb.png

post-59245-0-98377400-1458855020_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum o SKZP-02 mam tez super dziala pale peletem weglowym Varmo . W tych temp. to spala 12kg w domu 21st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś na 23* zobaczymy o ile wzrośnie spalanie , nie piszę tego z przekory tylko

z ciekawości .

Z 8-10%. Oczywiście po wygrzaniu instalacji, murów i wyposażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo skoro zrezygnowałeś z Ecoala oraz SPP i używasz Skzp-02 to coś w tym musi być i

dlatego warto przekonać się co on potrafi a z opinii forumowiczów używających Skzp wynika

też że potrafi on spalić poprawnie węgiel i w rozsądnych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o różnice w spalaniu po podniesieniu temp w domu o 2st.C. A co do różnicy w spalaniu Ecoal-SPP-Skzp nie będę pisał bo jest tutaj tak miło-spokojnie. I niech tak zostanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam podnosic temp. w domu by sie ugotowac mi wystarcza 21 st nie lubie chodzic po domu w zime w krotkim rekawku .

Wiec dla mnie jest dobrze tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja często w pracy przebywam na zewnętrznym i nie mam ochoty chodzić ubrany

w domu ale to każdego wola tak jak mówisz chodziło tylko o stworzenie podobnych

warunków do sprawdzenia ilości spalanego opału , chociaż na to wpływ ma wiele innych

czynników.

Zastanawiam się też nad zakupem Skzp-02 w związku z tym im więcej informacji tym lepiej

podgląd internetowy miałbym na SPP a kotłem mógłby sterować Skzp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek 76 z kad takie wiadomosci ze w sierpniu bedzie podglad przez internet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.