Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wybrać Sterownik.


dan999007

Rekomendowane odpowiedzi

dan 999007 nie ma sie nadczym zastanawiac nie budujesz kotlowni na dzien czy tydzien ale napewno na ddddllluugi czas wiec uwazam ze niestety trzeba te minimum wlozyc by cieszyc sie oszczednosciami. ja zakupisz ten SKZP-02 to masz wszystko w jednym ster.pogodowe i tu masz reg. bez krecenia uruchamiasz i smiga troche czasu cza poswiecic by to wyregulowac , ale potem to juz z gorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie się tematem i podpowiedzi. Ale jeszcze mam pytanie odnośnie czujnika pogody. Czy warto i co on zmieni? Ja mam nowy dom i głowice grzejnikach ale moi rodzice stary dom nie ocieplony. Grzejniki żeliwne bez regulacji. No i do ich kotłowni ja będę musiał zaglądać a chciałbym tam być jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wlasnie idealne rozwiazanie -cz.pogodowy. Montujesz SKZP-02 i czyjnik pogodowy ustalasz temp zadana na grzejniki np.40 stopni i czujnik pogodowy  tak kreci zaw.3D . zeby utrzymac temp .optymala jak na dworze jest cieplej to przymyka jak zimniej to otwiera ,te 40 st to przyklad moze sie okazac ze za malo lub za duzo .

i tak cza zagladac ladowac paliwo i wybierac popiol.Bezobslugowe to tylko -gaz i prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma głowic na grzejnikach to ja rozumiem- pogodowka i 3d. ale przy założonych glowicach? Przecież one są od utrzymania komfortu w pomieszczeniach. A pogodowka z silownikiem? Dla bajeru i instalatora ($$$$)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziwne jest to ze temp na piecu 55 grzejniki skręcone na 3,5 jakieś 22,5 stopnie C. Jak skręcę wyjście na zaworze 3d na dom z 50 na +/- 48 to temp w domu spada do 22. Dlaczego pomimo że głowic nie ruszam? Głowice firmy schlooser.

Mniejsza ilość "ciepła" idzie na instalację. Możliwe że wystarczy prowadzić pompę na wyższym biegu(zakładając że nie masz pompy autoadaptacyjnej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik pogodowy kup w sklepie elek. obudowe tez i polacz i masz  cena miedzy 2zl   a 6zl wiec reszte sobie dopowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to wymyslil taki symbol RM82 to symbol przekaznika firmy Relpol no aleee :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co to ma za znaczenie zadne zamawia u Timela takie logo i juz musi miec pozwolenie na taka sprzedaz inaczej jest przestepstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do firmy timel i się okazuje ze to są te same sterowniki tyle tylko ze RM 82 to oznaczenie ze względu na producenta kotła. W sierpniu będzie można kupić u nich dokładkę/bramkę internetowa. Koszt 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.