Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec żeliwny wybrać najlepiej?


HubiRubi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów.

Padł mi stary piec miałowiec z Pleszewa i musze natychmiast wymienić go na nowy, zdecydowałem się na żeliwniaka.

Moje pytanie do was jest następujące.

Jaki żeliwniak będzie najlepszy? Znalazłem w internecie takie :

Kocioł, piec żeliwny KLIMOSZ WALLY S 34 4 człony

VIADRUS HERCULES U26 5czł 30kW

VIADRUS HERCULES U22 5czł 29kW

Kocioł żeliwny, piec KWD - Camino 3/6 C.W.U.

Takie są moje typy, może polecicie coś lepszego bo już sam nie wiem.

Dom jednorodzinny około 200 m^2 Ocieplony z 2 stron styropianem 8cm

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Viadrus 24 jest ciężko dostepny i jest spalany od dołu, a po zatym weszła podobno ustawa anty smogowa i vidarusy podobno są już nielegalne.

A z tych pieców co wymieniłem jaki by był najlepszy według Ciebie?

PS. A potrzebuje takiego ze spalaniem od góry ponieważ mam sterownik i dmuchawę.

może że w u24 też można zamontować dmuchawę i sterownik i palić od góry ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Na dzień dzisiejszy żaden z kotłów żeliwnych które wymieniłeś nie spełniają norm 5 klasy czystości spalania i będą wkrótce nielegalne.

Ja używam camino 3/7 , palę od góry i steruje sterownikiem tech St 81 z pid. Żadnych problemów.

Te dwa viadrusy które wymieniłeś,mają za dużą moc jak dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz jechać miałem to bierz miałowca. Żaden żeliwniak nie ma fabrycznie napowietrzenia odpowiedniego do miału, który potrzebuje dużo powietrza podanego nad zasyp paliwa.

Żaden z tych kotłów nie jest teraz legalnie w sprzedaży, co najwyżej jako kombinatoryka pod szyldem "na biomasę (porozmiewawcze mrugnięcie) niedrzewną", względnie "podgrzewacz CWU". Formalnie nie możesz czegoś takiego legalnie zainstalować jeśli masz w swoim województwie uchwałę antysmogową. A nawet jak zainstalujesz i nikt będzie akurat papierowego prawa egzekwował, to za lat kilka musisz to to wymienić. Więc olej to żeliwo, bo i tak nie zdąży się wykazać trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HubiRubi napisał:

Witam Wszystkich forumowiczów.

Padł mi stary piec miałowiec z Pleszewa i musze natychmiast wymienić go na nowy, zdecydowałem się na żeliwniaka.

Moje pytanie do was jest następujące.

Jaki żeliwniak będzie najlepszy? Znalazłem w internecie takie :

Kocioł, piec żeliwny KLIMOSZ WALLY S 34 4 człony

VIADRUS HERCULES U26 5czł 30kW

VIADRUS HERCULES U22 5czł 29kW

Kocioł żeliwny, piec KWD - Camino 3/6 C.W.U.

Takie są moje typy, może polecicie coś lepszego bo już sam nie wiem.

Dom jednorodzinny około 200 m^2 Ocieplony z 2 stron styropianem 8cm

Pomóżcie!

Pamiętaj że moce podane dla tych kotłów odnoszą się do koksu i druga sprawa mają małą pojemność wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce palić miałem. Chcę palić węglem kamien/orzech ewentualnie drewnem.

Miałowiec mnie nie interesuje, jeszcze gdyby był z podajnikiem to może ale nie stać mnie, mój max wydatek do 4500zł

Chciałbym piec żeliwny nie dymiący z drzwiczek przy otwarciu, nie oddający dużo energi w komin no i oszczędny.

Co polecicie?

Pomóżcie naprawde. 

Stary miałowiec z pleszewa który wytrzymał 18 lat zaczął przeciekać tydzień temu, akurat teraz:/

 

W dniu 4.01.2019 o 18:45, janus61 napisał:

Pamiętaj że moce podane dla tych kotłów odnoszą się do koksu i druga sprawa mają małą pojemność wody.

czyli dla węgla będzie mniej.

A pojemność wody, jak z nią?

Lepiej gdy piec ma więcej litrów pojemność czy mniej?

a Wally S bio 34 ? On jest podobno teraz produkowany i ustawa anty smogowa go akceptuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Będzie mniej sprawności ale bez przesady. Ja palilem camino 3/5 na 100 m2 i też dawał radę.

Masz częściowo ocieplony dom.

Uważam że mający większą pojemność wody jest bardziej stabilny. Jeśli masz starą instalację to jeszcze lepiej.

Jeśli komin zawalony sądzą albo słaby ciąg ewentualnie nadmuch za mocny a uszczelki drzwi nieszczelne to kopcic będzie każdy kocioł. Moc nadmuchu jak najmniejsza ale bez przesady. Ile masz ustawione? Jaki sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, witek1234 napisał:

Będzie mniej sprawności ale bez przesady. Ja palilem camino 3/5 na 100 m2 i też dawał radę.

Masz częściowo ocieplony dom.

Uważam że mający większą pojemność wody jest bardziej stabilny. Jeśli masz starą instalację to jeszcze lepiej.

No tak mam starą instalację C.O 

Ale Camino jest ok ale co z ustawą anty smogową ? a co jeśli będe go musiał wymienić za parę lat jak napisał Juzef.

A Co z tym wallym s bio 34 ? warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu takiego trolla już widziałem. Panowie dajcie spokój temu koledze i temu tematowi. Bełkot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, HubiRubi napisał:

Żeliwniaka który spełnia normy, dużo nie pali, ma spalanie odgórne i od dołu i wogóle.

Jaki żeliwniak najlepszy do 4,5 k zł ?

Tylko Viadrus U32 jest na rynku legalnie i może być legalnie w Wielkopolsce zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.