Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węglobud Żory - Ekogroszek


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Co Robert, wyleczyłeś się z Trustów i Czarnych Pereł?  ;)

Z tą firmą (Węglobud) akurat nie miałem do czynienia, ale ze swojej strony mogę polecić Atex - http://pwatex.pl/  E-Sklep. Znam tą firmę od wewnątrz - robiłem dla nich kiedyś usługi, widziałem całą linię przeróbczą, transporty węgla itd. Kupowałem też u nich parokrotnie opał, kupowało tam również wielu znajomych. Duża firma, moim zdaniem zero jakichkolwiek wałków.

Z zakupami jeszcze poczekaj, bo ceny są wysokie swego rodzaju bezwładnością. Za miesiąc, dwa zacznie się wyścig szczurów, zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

W zeszłym sezonie brałem od nich węgiel (0,5t i flot 1,5t) bo brakło mi opału, wszystko ładnie zapakowane, ale co najważniejsze suchutkie, na placu wszystko składowane pod płachtami, a worki w namiotach. Kilku znajomych też brało i chwalili. 

W tym roku nie wiem, bo nie pale już węglem, ale nie słyszałem złych opinii poza ceną, bo przed sezonem to ludzie u nas na kopalniach bezpośrednio kupują, a tam po jakiejś tonie czy dwie jak braknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy z którymi rozmawiałem brali gruby węgiel. Groszek to kiedyś szwagier kilka worków tylko, więc z tym nie pomogę. 

Tak jak mówiłem, kopalnie pod nosem więc biorą tam, ale z tego co widzę to firma się rozwija i w miarę to wygląda bo czasami tamtędy przejeżdżam. 

Może zamów kilka worków na próbę, rodzaje mają opisane na stronce a jak się palą węgle z danych kopalń to na forum trzeba szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, ja bralem od nich we wakacje ekogroszek pieklo zolty byl suchy spalal sie dobze bez spiekow.Dzisiaj totarl domnie kolejny transport z tej firmy tym razem piekło pomarańczowy-boberek 0,5T oraz piekło czerwony-wesola 0,5T. Ten z lata wiadomo dotarł suchy, a te z dzisiaj jest mokry ale nie do przesady doschnie w kotlowni. Za kazdym razem towar w trzy dni unie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W Węglobudzie w ostatnich latach wielokrotnie kupowałem ekogroszek, Bobrek workowany (ok. 3 t), Chwałowice workowany i luzem razem chyba z 6t, kormorany 0,5t i Wesołą 0,5t.

W ubiegłych latach o tym węglu nie powiedział bym złego słowa, oceniając go w skali 1-10 dawał bym mu 6. Ale we wrześniu 2017 kupiłem tam ponownie 3t Chwałowic luzem, takiego dziadostwa w życiu nie widziałem, kaloryczność porównywalna z kormoranami, spiekalność na pewno nie na poziomie 32.1 a wyższa i spieków (koksowych) pomimo różnych ustawień pieca pozbyć się nie da... Piec mi gasł, ale co najgorsze z tego "węgla" mam ok. 40% (!!! i to nie żart) popiołu, popielnik przy średniej temperaturze na zewnątrz na poziomie + 4 trzeba 2*dziennie opróżniać i codziennie z tego mam 1,5 wiagra (cynkowego) ubitego popiołu - dziennie spalam ok. 33,3 kg węgla (podajnik ok 100kg wystarcza na 3 dni). Ten węgiel w skali 1-10 ocenił bym na 0. Też się teraz zastanawiam nad zakupem kolejnej partii węgla, chyba mimo wszystko wezmę u nich workowaną Wesołą, bo cena wydaje mi się atrakcyjna a transport mam gratis, ale nie znoszę jej do piwnicy aż ją potestuję, jak ponownie się natnę i będzie to podobne dziadostwo to go im oddam z pozdrowieniami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie dodać jeszcze opinię n/t tegorocznej ekogroszku "Wesoła" w czerwonych (obecnie różowych) workach zakupionego w Węglobudzie w ubiegłym tygodniu - węgiel z Wesołą ma tyle wspólnego, że samochody go wiozące może przez Mysłowice przejechały ... Węgiel pali się długim ładnym płomieniem, spieków koksowych jest niewiele, ale jest słaby energetycznie (na oko <26GJ) o b. dużej zawartości popiołu.  Węgiel sprzedawany jest mocno mokry (z worków woda wycieka, czujnik wilgotności w pojedynczych kawałkach pokazuje 7%), zawiera miał (choć nie jest go bardzo dużo), po wyschnięciu jest szary, bez jakiegokolwiek połysku. W węglu są przerosty i kamienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ma się z groszkiem kopalni "Silesia" z Czechowic. Pali się dobrze ale dłużej musi poleżeć na palniku, 27Mj mocy i podają że poniżej 10% popiołu ale w praktyce jest go o wiele więcej niż np. po spaleniu groszku z "Jankowic" zakupionego latem. Teraz "Jankowice" mają groszek do niczego. Inny pokład i wszystko się pierdzieli. Ta "Silesia' jest w sprzedaży kawałek dalej za "Węglobudem"  www.ancygier.pl. Nie mają tego w cenniku ale kupiłem wczoraj luzem po 685 zł/t brutto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale we wrześniu 2017 kupiłem tam ponownie 3t Chwałowic luzem, takiego dziadostwa w życiu nie widziałem, kaloryczność porównywalna z kormoranami, spiekalność na pewno nie na poziomie 32.1 a wyższa i spieków (koksowych) pomimo różnych ustawień pieca pozbyć się nie da... Piec mi gasł, ale co najgorsze z tego "węgla" mam ok. 40% (!!! i to nie żart) popiołu, popielnik przy średniej temperaturze na zewnątrz na poziomie + 4 trzeba 2*dziennie opróżniać i codziennie z tego mam 1,5 wiagra (cynkowego) ubitego popiołu - dziennie spalam ok. 33,3 kg węgla (podajnik ok 100kg wystarcza na 3 dni).

Też w tym roku kupiłem węgiel rzekomo z Chwałowic tyle że orzech. Niestety popiołu też mam od groma myślę że z 25-30%. Więc albo pokłady bardzo dziadowskie albo w obu przypadkach to nie Chwałowice ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już o Chwałowicach mowa to, kupiłem na składzie workowany ekogroszek i przyznam że ładnie się to paliło i kaloryczne to było, było bo kupiłem tylko 150kg na próbę, a popiołu z tego było może jakieś wiadro, takie ocynkowane, miałem problem z spiekami koksu. Jeżeli wy piszecie o takich ilościach popiołu to N pewno nie były chwałowice

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać jeszcze opinię n/t tegorocznej ekogroszku "Wesoła" w czerwonych (obecnie różowych) workach zakupionego w Węglobudzie w ubiegłym tygodniu - węgiel z Wesołą ma tyle wspólnego, że samochody go wiozące może przez Mysłowice przejechały ... Węgiel pali się długim ładnym płomieniem, spieków koksowych jest niewiele, ale jest słaby energetycznie (na oko <26GJ) o b. dużej zawartości popiołu.  Węgiel sprzedawany jest mocno mokry (z worków woda wycieka, czujnik wilgotności w pojedynczych kawałkach pokazuje 7%), zawiera miał (choć nie jest go bardzo dużo), po wyschnięciu jest szary, bez jakiegokolwiek połysku. W węglu są przerosty i kamienie ...

Tak jest w tym sezonie wesoła. I to nie chodzi o Węglobud. Chyba mieszają na kopalni z czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Pozwolę sobie dodać jeszcze opinię n/t tegorocznej ekogroszku "Wesoła" w czerwonych (obecnie różowych) workach zakupionego w Węglobudzie w ubiegłym tygodniu - węgiel z Wesołą ma tyle wspólnego, że samochody go wiozące może przez Mysłowice przejechały ... Węgiel pali się długim ładnym płomieniem, spieków koksowych jest niewiele, ale jest słaby energetycznie (na oko
Też na ten rok kupilem z "wesoła", niestety jestem przerazony spalaniem mija miesiac - nawet nie najzimniejszy a tu juz 800kg spalone, gdzie w poprzednim calym sezonie spalilem~3.5 t. Na razie przeprowadzilem sie do kotłowni i probuje cos z tym zrobic. Popiolu objetosciowo ~10l dziennie, poprzednio tyle miale za dwa dni.
Jedynym plusem jest to ze wegiel w miare suchy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.