Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

marris

Dobór kotła Dobór Kotła Gazowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Na lato chcę zlecić wykonanie nowej instalacji Co w miedzi +nowy kocioł + nowe grzejniki (trzy pokoje + kuchnia w łazience jest już nowa drabinka) , ogrzewam gazem. 
Mieszkanie na parterze 64m2 w ocieplonym budynku 1 piętrowym( 1951rok) + strych, okna plastiki.
Obecna instalacja -kaloryfery żeliwne plus instalacja z lat 60tych, kocioł co jakaś L-ka (chyba1991 rok) w piwnicy pod kuchnią.

W zeszłym roku podczas remontu łazienki położyli mi instalacje pod cwu oraz pod co + drabinka, które wychodzą do kuchni i łaczą się ze starą instalacją Co. Do CWU zamontowałem Termet Termaq G-19-01.

Zastanawiam się teraz nad dwiema opcjami.

Zostawić Termet Termaq G-19-01 w łazience i zamontować kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny w piwnicy pod łazienką, czy sprzedać ten Termaq G-19-01 i kupić dwufunkcyjny kondensacyjny do łazienki ?
Komin z cegły bez wkładu.

Co w moim przypadku byłoby sensowniejsze?

Dodam że zainteresował mnie  Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ERP ze względu na dużą modulacje i moc minimalną (1,9÷12,0 kW ). 
Gdzie najtaniej można kupić Immergasa czy odwiedzić salony, hurtownie w mieście i się targować czy kupować przez internet?

Proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli kociołek będzie w piwnicy  kupuj jednofunkcyjnego z zasobnikiem tam na pewno znajdzie się miejsce żeby go postawić, Victrix 12 jest dla Ciebie jak znalazł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do CWU raczej zostawię Termet Termaq w łazience ponieważ w piwnicy jest zimno i zasobnik szybko by się wychładzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasobnik jest izolowany więc straty niewielkie.Przy zakupie immergasa zwracaj uwagę na to co dostajesz, często cena jest niższa ale kocioł goły (brak siłownika do 3d , modułu do pompy cyrkulacyjnej, itp..)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ciechanek
      Witam serdecznie. Chciałbym wymienić kocioł na nowy i zwracam się z prośbą do doświadczonych użytkowników o rade. O to moje wyniki z ciepło właściwe - http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4oyg
      Polecono mi 2 piece - SAS SOLID lecz jego cena mnie odstraszyła oraz Ogniwo Eko Plus M - tu niestety dostępna jest jedynie moc 14kw oraz 20kw a ja potrzebuje według kalkulatora 17. Jaki polecacie piec z podajnikiem do 10 000zł? Czy jest sens kupowania pieca V klasy gdy nie będę miał dotacji?
      Do tej pory paliłem w kotle górno-dolnym 28kw przerobionym na górniaka. Bez grzania CWU dawał rade na jednym zasypie ok 14h. Trochę zdziwiłem się gdy kalkulator wskazał, że potrzebuje jedynie 14kw a z CWU 17kw.

• Przez Lukasz23l
      Witam . Zaczynam rozglądać się za piecem na ekogroszek . do ogrzania 189m . ok 50 podłogówki i reszta grzejniki . 
      Dom z użytkowym poddaszem na razie nie ocieplony ale liczmy ze jest bo będzie . 
      Piec najchętniej z górnym czopuchem  klasy 5 i sprawnością 90<... a o reszcie nie mam POJĘCIA co i jak dla mnie będzie najlepsze. 
      Może ktoś coś mądrego mi doradzi , jakich błędów nie popełnić przy wyborze pieca oraz jakich firm unikać .
      Bardzo chętnie przejrzę oferty od przedstawicieli firm 
      Pozdrawiam . 
    • Przez Lukasz23l
      Witam . Zaczynam rozglądać się za piecem na ekogroszek . do ogrzania 189m . ok 50 podłogówki i reszta grzejniki . 
      Dom z użytkowym poddaszem na razie nie ocieplony ale liczmy ze jest bo będzie . 
      Piec najchętniej z górnym czopuchem  klasy 5 i sprawnością 90<... a o reszcie nie mam POJĘCIA co i jak dla mnie będzie najlepsze. 
      Może ktoś coś mądrego mi doradzi , jakich błędów nie popełnić przy wyborze pieca oraz jakich firm unikać .
      Bardzo chętnie przejrzę oferty od przedstawicieli firm 
      Pozdrawiam . 
    • Przez majmaj
      Witam serdecznie.
      Ostatnimi czasy zakończyłem przeróbkę koła rodziców (elektromet eko kwr 15) dzięki Waszej pomocy palenie w nim to przyjemność. 
      Dlatego zwracam się do Was tez w innej kwestii. 
      W przyszłym roku będę miał już swój domek według tego projektu:
      https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-leszczynowcach-m511e472bd065c
      Dom będzie dobrze docieplony - czyli 15cm styro na ścianach,ocieplony strop i dach. Okna energooszczędne. 
      Ogrzewanie całego domu to będzie raczej podłogówka.
      Zbiornik CWU dla dwóch osób czyli ok 200L.
      Tu dochodzę do wyboru kotła, chciał bym piec na pellet tylko problem w tym czy znajdę piec o tak małej mocy? Co z CWU latem - takie piece mają dobrą modulację mocy? Latem chcę grzać tylko CWU.
      Rura z gazem jest obok działki - więc nie ukrywam że kocioł gazowy też jest kuszącą opcją. 
      Pozdrawiam.
    • Przez fastplayer
      Witam. Potrzebuję pomocy w doborze" zestawu" do domu: 
      Parter 106 merta plus poddasze 50m2
      Dom murowany z Ytonga, na scianach 20cm styro grafitowy, 20cm welny w stropie. 20cm welny na poddaszu, podloga 15cm styropian , rekuperacja, okna 3 szyby.

Jaki polecacie zestaw ? Mile widziany immergass
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.