Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapchany Komin.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kamil198790

kamil198790

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 13:33

Dzień dobry, mam problem z... no właśnie - nie znam się, zarejestrowałem się na forum bo już skończyły mi się pomysły...

Mieszkam w domku piętrowym, kotłownia w piwnicy (to chyba normalne :blink: ) i od jakiegoś tygodnia mam problem z paleniem w piecu, spaliny zamiast do komina lecą każdą możliwą dziurą z pieca na piwnice, 0-zero cugu(czy jak to się tam mówi) piec dokładnie wyczyściłem, rozkręciłem co się dało - szczota i do boju ale nic to nie dało dlatego podejrzewam, że to komin... w zeszłym roku miałem podobny problem ale szwagier wlazł na dach i komin wyczyścił - a teraz szwagra nie ma a ja, niestety na dach (bardzo stromy) nie wejdę :( kupiłem "sadpal" ale nie mam jak tego użyć bo... nie mogę nawet troszkę rozpalić w piecu, zresztą nawet jakby mi się udało to ten sadpal wyczyści maksymalnie piwnicę bo dym nie uchodzi przez komin :wacko:

Kominiarza mogę wezwać dopiero w przyszłym tygodniu(ze względów finansowych) a do tego czasu zamarznę, jest jakaś możliwość "przepchania" komina od dołu ? nawet na jakiś czas, żeby chodź trochę się paliło, do wizyty Kominiarza...

Z tego co wiem to kocioł z górnym spalaniem a palę węglem...

Przepraszam za chaotyczny post ale trzęsę się z zimna pisząc :D

Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc i Pozdrawiam.

Kamil.

• 0

#2 OFFLINE   leszkowaty

leszkowaty

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 303 postów
  • GaduGadu: 3802911
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 08 marzec 2016 - 14:51

poszukaj wyczystki komina (takie drzwiczki pozwalające zajrzeć do wnętrza komina i wybrać to co nie uleciało przez komin)

zazwyczaj znajduje się poniżej czopucha (połączenia kotła z kominem) jeśli ją znajdziesz to delikatnie otwórz (może się wysypać sadza z pyłem z wnętrza komina)

jak już posprzątasz kotłownie :P to przy pomocy lusterka umieszczonego w kominie sprawdź czy widzisz niebo

czasami na poddaszu umieszczano dodatkowa wyczystkę która pozwala na czyszczenie komina bez wychodzenia na dach

przy pomocy takiego sprzętu

http://allegro.pl/Sh...rs_socket_id=16

• 0

#3 OFFLINE   kamil198790

kamil198790

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:02

Witaj ;)

Z wyczystki (tej na dole) wszystko wybrane i wyczyszczone - nawet, próbowałem wcisnąć wąż ogrodowy w komin od dołu, żeby trochę przepchać(stary wąż , leżał na mrozie i zesztywniał :D ) wchodzi tylko 2 metry i koniec, a tu jeszcze z 8 zostało...na górze nie ma wyczystki - komin ewidentnie zapchany bo w odbiciu lusterka widzę jedynie czarną d...ę tzn. nic nie widzę :wacko:

• 0

#4 OFFLINE   Visitor1230

Visitor1230

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 711 postów
  • Instalacja: Wskaż tutaj.

Napisano 08 marzec 2016 - 15:05

No to wszystko jasne. Zacznij moze jakos lepiej palic zanim komin zdegradujesz do konca. O pozarze w kominie to juz nawet nie wspominam.

• 1

Zadana na kotle 70 do 75°C. brak obnizenia nocnego. Popiol: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18289-ocena-popiolu/

Rozwiazanie problemu ze spiekami: http://forum.info-og...ter-w-retorcie/

Zuzycie wegla od pazdziernika to srednio 8 kg / dobe.

#5 OFFLINE   kamil198790

kamil198790

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:14

Sęk w tym, że teraz w ogóle napalić nie mogę bo cugu brak i wszystko do środka leci...

• 0

#6 OFFLINE   Visitor1230

Visitor1230

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 711 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:16

No tak. Bez odetkania komina sie nie da. A wskazowki sa na przyszlosc. Jak juz ogarnirsz problem poczytaj sobie troche na czyste ogrzewanie.pl o paleniu. Polecam.

• 1

Zadana na kotle 70 do 75°C. brak obnizenia nocnego. Popiol: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18289-ocena-popiolu/

Rozwiazanie problemu ze spiekami: http://forum.info-og...ter-w-retorcie/

Zuzycie wegla od pazdziernika to srednio 8 kg / dobe.

#7 OFFLINE   leszkowaty

leszkowaty

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:18

no to pozostaje czyszczenie

na przyszłość będziesz mądrzejszy i będziesz myślał o kominie zanim stanie się to złe (komin nie zarasta w 2 dni)

ciesz się ze mamy ładna wiosnę tej zimy

e: jeśli masz nieużytkowe poddasze to może warto pomyśleć o wyczystce poniżej dachu

no i o poprawnym spalaniu to na pewno warto pomyśleć (dla bezpieczeństwa własnego i oszczędności)

Użytkownik leszkowaty edytował ten post 08 marzec 2016 - 15:19

• 1

#8 OFFLINE   kamil198790

kamil198790

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:18

Rozumiem i... mam rozumieć też, że bez kominiarza i włażenia na dach się nie obędzie ?

• 0

#9 OFFLINE   poppy

poppy

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:19

Może spróbuj poszukać w pf (panorama firm) kominiarzy, którzy działają w Twojej okolicy. Wydawałoby mi się, że to nie musi być jeden ten sam kominiarz co przychodzi co roku 'z przyzwyczajenia'  ;) Jak z tym jest?

Edit: Przepraszam, nie doczytałem, że to 'ze względów finansowych' kominiarz dopiero w przyszłym tygodniu.

Użytkownik poppy edytował ten post 08 marzec 2016 - 15:21

• 1

#10 OFFLINE   kamil198790

kamil198790

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:20

Ładna wiosna a w domu 12 stopni... :wacko: no nic, wychodzi na to, że muszę się przemęczyć...

Kominiarze oczywiście działają w mojej okolicy jednak (jak wspomniałem w pierwszym poście) z powodów finansowych, mogę zamówić taką usługę dopiero w przyszłym tygodniu a do tego czasu zamarznę :unsure:

Dziękuję bardzo za porady i Pozdrawiam.

Kamil

Użytkownik Ryszard edytował ten post 08 marzec 2016 - 20:06

• 0

#11 OFFLINE   leszkowaty

leszkowaty

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:28

to jeśli sam nie wybierasz się na dach, to może poproś jakiegoś sąsiada (znajomego, kolegę) żeby wyszedł i wyczyścił komin w zastępstwie za szwagra

wyjdzie taniej niż kominiarz a może i na opóźniony termin płatności się uda

• 1

#12 OFFLINE   rustin

rustin

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:37

A jaki to koszt czyszczenia przez kominiarza?
  • 0

#13 OFFLINE   kamil198790

kamil198790

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:38

Myślałem o tym, nawet pytałem ale nikt na dach nie chce wejść bo jest za stromy i każdy się "tyka" w tym ja (mam lęk wysokości) więc to stanowczo odpada...

A jaki to koszt czyszczenia przez kominiarza?

Jakieś 100 zł, ale to teraz nie istotne - może być nawet 300 ale dopiero w przyszłym tyg. nie przeskoczę ani nie obejdę tego...

Użytkownik kamil198790 edytował ten post 08 marzec 2016 - 15:40

• 0

#14 OFFLINE   leszkowaty

leszkowaty

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:44

dla tego wcześniej zaproponowałem zrobienie wyczystki poniżej dachu, jeśli tylko komin przechodzi przez nie zamieszkana cześć poddasza

sprzęt do czyszczenia: kula, linka, drut szczotka to koszt ~~60 pln i masz możliwość dbania o drożność komina nawet z lekiem wysokości :)

• 1

#15 OFFLINE   jacek61

jacek61

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1067 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 15:50

Spróbuj jeszcze drutem średnicy 6 lub 8 mm, na końcu zrób takie ucho ok 6 cm aby koniec drutu nie oparł się o cegłę. Włóż go od dołu tak jak ten wąż ogrodowy. Jak znajdzie opór to spróbuj nim kręcić.

• 1

#16 OFFLINE   drewniak

drewniak

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1109 postów
  • Zainteresowania: czyste ogrzewanie

Napisano 08 marzec 2016 - 17:03

Wyczystka na poddaszu to chyba niedozwolona ze względ. p -poż.
  • 1

#17 OFFLINE   leszkowaty

leszkowaty

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 17:24

jeśli jest to niezgodne z przepisami (jakimiś) to proszę nie brać mojej sugestii pod uwagę!

zaproponowałem takie rozwiązanie, ponieważ widziałem w kilku domach taka wyczystkę na poddaszu (sam z takiej korzystałem w domu moich dziadków)

nie wiem jak to się ma do aktualnych przepisów  i bezpieczeństwa, ale są to dosyć porządne podwójne drzwiczki (w każdym bądź razie takie były z którymi miałem styczność)

• 1

#18 OFFLINE   mes1234

mes1234

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 18:30

Szukaj prętów, cienkich rur itd, wszystko co może się nadawać i potem po kolei dokładać w wyczystkę i wiązać drutem(tylko solidnie żeby nie pękło) 

U mnie rok temu też się zapchało, że ponad godzinę walenia drutem było. Od dołu nie było dostępu a obciążnik szczotki jeszcze bardziej ubił sadzę, skręciliśmy z ojcem kilka drutów i poszło (wyleciała z wyczystki gruda sadzy wielkości pięści ślązaka)

Tak w ogóle skoro kominiarz wskoczy to i Ty byś wskoczył :)
Na pewno masz gdzieś linę którą mógłbyś się asekurować.

Użytkownik mes1234 edytował ten post 08 marzec 2016 - 18:33

• 1

#19 OFFLINE   kamil198790

kamil198790

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 19:37

jeśli jest to niezgodne z przepisami (jakimiś) to proszę nie brać mojej sugestii pod uwagę!

zaproponowałem takie rozwiązanie, ponieważ widziałem w kilku domach taka wyczystkę na poddaszu (sam z takiej korzystałem w domu moich dziadków)

nie wiem jak to się ma do aktualnych przepisów  i bezpieczeństwa, ale są to dosyć porządne podwójne drzwiczki (w każdym bądź razie takie były z którymi miałem styczność)

Ja też uważam, że byłoby to genialne rozwiązanie i wiem, że u znajomego jest podobnie - po prostu na strychu w kominie ma drzwiczki i jak się coś przytka/zapcha to sam sobie czyści i nie ma problemu...u mnie jest troszkę inna sprawa - wcześniej w tym domu było ogrzewanie elektryczne ale ze względu na koszty musieliśmy z rodziną przerobić instalację i zamontować piec węglowy - przyszedł Pan który z wielkim trudem wydał oświadczenie, że komin nadaje się do takiego użytku - był jakiś problem bo podobno komin był "dziebko" za wąski ale udało się z tym, że teraz dosyć szybko się zapycha - zimę wytrzyma ale w tym roku w lato "dopalałem" żeby ciepłą wodę mieć i komin nie został wyczyszczony na zimę, dlatego takie cyrki :mellow:

Szukaj prętów, cienkich rur itd, wszystko co może się nadawać i potem po kolei dokładać w wyczystkę i wiązać drutem(tylko solidnie żeby nie pękło) 

U mnie rok temu też się zapchało, że ponad godzinę walenia drutem było. Od dołu nie było dostępu a obciążnik szczotki jeszcze bardziej ubił sadzę, skręciliśmy z ojcem kilka drutów i poszło (wyleciała z wyczystki gruda sadzy wielkości pięści ślązaka)

Tak w ogóle skoro kominiarz wskoczy to i Ty byś wskoczył :)
Na pewno masz gdzieś linę którą mógłbyś się asekurować.

Myślę, że drut nadawałby się doskonale ale... nie mam takiego niestety, w ogóle żadnego drutu nie mam... a jak pcham coś miękkiego typu wąż ogrodowy ( on taki miękki nie jest, ciężko go złamać) to po 2-3 metrach stoi i nie idzie dalej...

No nic, nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kominiarza... chyba, że ma ktoś granat odsprzedać B) No nic nie wymyślę...

Dziękuję za wszelką pomoc Panowie i Pozdrawiam.

Kamil,

• 0

#20 OFFLINE   sidi62

sidi62

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 21:31

Przestań biadać, że nic nie masz i rusz dupę od kompa.Może jakiś sąsiad ma rurkę pp fi 20, powinna pomóc, bo jest dość giętka, by ją wepchąć w komin od dołu i wystarczająco sztywna, by przekuć zator w kominie.

• 0