Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

K1Pv3 najnowsze na stronie defro.

Powodzenia.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj instrukcje tam masz odpowiedz na twoje pytanie

http://www.defro.pl/pliki,13,instrukcje-obslugi-sterownikow.html

 

Straszny z ciebie niedowiarek Kolego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak, ewmar-nes. Bynajmniej ja taką mam. W tym temacie powinny być fotki wcześniejsze tej dmuchawy. Ale koledzy mają zrobione modyfikacje w swoich dmuchawach i też jest ok.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie jeszcze jedno pytanie. Szukam w necie tego wentylatora ewmarr-nes rtv12ard i nie mogę go nigdzie namierzyć. Wszędzie są tylko z przesłonami. Dziś dzwonił pan z defro i powiedział że wentylator z przepływomierzem to ma symbol wpa hl120p jak bym chciał zamówić. Oglądałem zdjęcia na internecie, ale nie wiem czy to jest ten który niektórzy z Was mają. Nigdzie nie mogłem takiego znaleźć żeby miał dodatkowy wentylator, wszystkie tylko z jakimiś metalowymi przesłonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ja tez mam hl-kę z przepływką i działa bez zarzutu wiec spoko. Szkoda ze aktualizacji nowych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego mówią wpa hl120 będzie dobry tylko z przepływomierzem zamawiaj komplet i będzie spoko pracował.

Tak na marginesie dodam ze ja mam przeróbkę dodawałem sam przepływomierz do tej dmuchawy i działa bez problemu .

Fabrycznie mam zamontowaną wpa hl120 i zastanawiam się czy dokupić sam przepływomierz, czy kupić dmuchawę z przepływomierzem w komplecie. Kolega wwoytek napisał mi że przepływomierz o rozstawie śrub 105mm będzie akuratny. Pytanie gdzie go zamówić : w defro, czy techu?? i czy ma jakiś konkretny symbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrr#@&% tak jak ci pisalem kolego Tomasso1983 zamowisz w Defro maja przeplywomierze z TECHa czy kupisz taniej TECH nie wiem na 15kW z wpa120hl pracuje idealnie, ja mam 12kW kupilem caly zestaw wentylator z przeplywomierzem plus taki, ze komplet pobiera 3W mniej pradu od wpa120hl no i nie wiedzialem wtedy, ze mozna kupic tylko sam przeplywomierz, no mam wrazenie, ze ta od kompletu jest troszeczke solidniej zrobiona, a moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bardzo dobrze a mam dokupiony sam przepływomierz pozostaje tylko kwestia zmontowania całości ale to proste. Mam roczny kocioł wiec szkoda by było zmieniać wentylator na nowy jak dobrze działa. Więc nie ma co się zastanawiać jak masz dobry wpa i brać przepływkę oraz cieszyć się z bardzo dobrej pracy całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasso1983 na necie chyba nie znajdziesz takiego zestawu zamów w Defro albo w Techu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnych świąt Wielkiejnocy koledzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator zamontowany, nowe oprogramowanie wgrane, zobaczymy jak będzię się sprawować.....

Pierwsze moje spostrzeżenie po 3 godzinach palenia ( palę narazie na ruszcie awaryjnym ze sterowaniem, ponieważ zostało mi dużo drzewa), to w porównaniu do poprzedniego wentyl. i softu V2 piec łagodniej dochodzi do zadanej temp. jest mniejsza o jakieś 30 st. temp. spalin i nie przeciąga tak w tryb nadzoru.

 

 

A teraz temat z zupełnie innej beczki....

Zastanawiał się ktoś jaki wpływ ma woda na całą instalację. Chodzi mi głównie o kamień, który odkłada się na ściankach pieca i rur oraz  korozja grzejników purmo które są ze stali. Czy można jakoś temu zapobiec, żeby kamień się nie odkładał, a grzejniki nie rdzewiały od wewnątrz ( piec zresztą też). 

Posiadam stację uzdatniania, więc myślę że z kamieniem sobie poradzę, bo zmiękczę odpowiednio wodę do zalecanego w DTR kotła odzczynu PH. Ale jak zapobiec korozji.

Szukałem trochę po necie- znalazłem jakieś środki które podobno mają spowalniać zjawisko korozji.  Czy ktoś stosował coś podobnego?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Koledzy zauważyli nową zabawkę od TECH / DEFRO

post-57283-0-64902500-1460119444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Tak, to jest moduł internetowy WiFi :)

No i sterowniczek :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.