Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Aparatu nie miałem przy sobie ale spisałem podłączenia wtyczek kabla..

kabelek to przewód o trzech żyłach - białej, zielonej i brązowej

Po stronie dmuchawy (czujnika halotronowego) mamy wtyczkę RJ-12 o 6 pinach.

Do sterownika wchodzi wtyczka RJ-10 o 4 pinach.

Ustawiając wtyczki jak na obrazku:

post-69031-0-78845700-1476637678_thumb.png

mamy..

RJ-10:

4 - biały

3 - zielony

2 - brązowy

1 - n/c (not connected)

 

RJ-12:

6 - n/c

5 - biały

4 - zielony

3 - brązowy

2 - n/c

1 - n/c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol a więc jeśli mamy 3 kable tylko spróbuję kupić zwykły wiatrak 12cm komputerowy. Jeśli nie będzie chodziło wymienię w komputerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie już jakieś porównanie w ilości spalanego węgla po przejściu z K1Pv2 na V3? Ja dopiero zaczynam przygodę z turbinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos z Was zrobic mi zdjecie w jaki sposob ma podlaczony podajnik z piecem? Ida tam 3 kable czy 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa czarny do zasilania i siwy do hallotronu

 

+ czujnik temp podajnika

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wyjmę ślimaka samego bo mam za blisko bojler, więc musiałem wyjąć podajnik. Robiłem to sam i wyleciał mi 1 kabel czarny z wtyczki. Nie jestem pewien czy dobrze go włożyłem? 

post-64140-0-25074500-1476902205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam sa dwie wtyczki duza i mala do malej idzie hallotron do dużej siwy kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten 3 kabel gdzie idzie :D? To są własnie te wtyczki podłaczone do ślimaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, a ja mam pytanko jak wasze spostrzeżenia, lepiej palić w dwustanie czy z pidem? Ciężko to porównać ale mam wrażenie, że na pid kociołek trochę więcej spala groszku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania od poczatku jade na Pid :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu cos widac :D

post-66668-0-37148700-1476905014_thumb.jpg

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ten kabel nie był nigdzie podłączony bo jest zaizolowany. Kur.. ja to mam szczęście od początku z tym piecem ;/

 post-64140-0-32890300-1476905937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy motoreduktorze mam tylko dwa przewody. Jaden oznaczony etykieta PODAJNIK (większa wtyczka) oraz drugi oznaczony HALLOTRON PODAJNIKA (mniejsza wtyczka)

c06766af71f5084ce5d0f294e5ec893d.jpg

Czy możesz odizolować ten dodatkowy przewód? Czy masz czujnik na rurze podajnika?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez awiator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kammill ma podłączony czujnik co widac na zdjęciach - pokazuje temperaturę podajnika. Dziwna sprawa ten kabel :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem dziś podajnik. Nie mogłem rozgryźć co za kabel i trochę się narozrkęcałem i zakręcałem ale doszedłem do tego! To jest kabel od czujnika temperatury podajnika... Tylko przy tym jak mi podajnik się osunął to wyrwało go z tego czujnika. Włożyłem i odpaliłem testowo - wszystko wygląda w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git:) A co było przyczyną zablokowania podajnika?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Nie znalazłem nic co by zablokowało ślimaka. Najprawdopodobniej zbitki węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła do mnie turbinka z defro. W paczce dostałem małą turbinę 8 cm x 8 cm. Odrazu zadzwoniłem do defro z pytaniem czy się nie pomylili bo w tym wątku Snoopi21898 pisał, że taka turbinka się u niego nie sprawdziła. Pan w Defro potwierdził, że to właściwy przepływomierz do WPA HL120. Po przyjeździe z pracy nie mogłem się doczekać aż uruchomie kocioł z turbinką i z aktualizuję oprogramowanie. Trochę mi zeszło bo odrazu postanowiłem wyczyścić kociołek co by mieć jakieś miarodajne porównanie z przeszłością. Nie dokońca wierząc w zapewnienia serwisu Defro przykleiłem turbinę do wentylatora przy użyciu srebrnej taśmy potocznie zwanej mcgywerka z nadzieją, że jednak wszystko będzie ok i przymocuję ją jutro klejem. Podpiąłem kabelek do turbinki i poszedłem po pendriva z k1pv3. Niestety ale aktualizacja nie była bezproblemowa. Proces aktualizacji nie rozpoczynał się mimo, że to stary 2 GB kingston. W zeszłym roku aktualizowałem z niego K1Pv2 do 2.4.1. Formatowałem go na różne sposoby. Nawet zmniejszyłem partycję do 512 MB i w końcu ruszył:) Po aktualizacji byłem bardzo zdziwiony bo niestety piec praktycznie nie chodził. Myślałem, że wystarczy w menu serwisowym zmienić granice minimalnych i maksymalnych obrotów wentylatora ale ku mojemu zdziwieniu były one bardzo niskie (min ok 300 a maksimum ok 700, gdzie na starym sofcie było to 900 i 1450). Kombinowałem pół wieczoru z ustawieniami jednak nie dało się tego ogarnąć. Byłem zmuszony wrócić do K1Pv2. Oczywiście znów miałem problemy z wykrywaniem pana ale za którymś razem się udało. Zanim zdemontowałem turbinkę zrobiłem jeszcze jeden szybki test. Przełączając kabelek hallotronu z turbinki na wentylator i odwrotnie spostrzegłem, że wskazania pomiędzy nimi zarówno w dolnym zakresie (~900, jak i górnym (~1400) różnią się między sobą o ok 50 obrotów co prowadzi do wniosku, że mają one prawie identyczną charakterystykę. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że ta mała turbinka pasuje właśnie do starszego sterownika K1Pv2 i pełni rolę analogiczną jak ta duża w K1Pv3 czyli daje sterownikowi informację o rzeczywistym ciągu. Mam nawet przeczucie, że tą małą turbinkę można zamontować nawet w starszych sterownikach Techa z PID (np. ST-480 z PID) pod warunkiem że dmuchawa ma takie same obroty i wydajność jak WPA120. Nie wiem czym się różni algorytm PID V3 od V2 ale wydaje mi się, że tylko przelicznikiem obrotów na objętość masową powietrza. Postanowiłem dać szansę mojemu nowemu nabytkowi i zostawiłem go wraz z K1Pv2. Czy ktoś wie czym różni się K1Pv3 oprócz innego zakresu ubrotów, testu drożności kanału oraz testu łożysk?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Na v3 mała turbinka chodziła ale po zmianie max obrotów. Paliłem tak pół roku i stwierdziłem ze to nie to. Wiec kupiłem duza. Szkoda tylko ze nikt w defro mi nie powiedział ze nie trzeba zmieniać softu, a wręcz przeciwnie serwis mówił ze trzeba zaktualizować. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki motoreduktor ? Jest starsza wersja i nowsza a każda ma inne przełożenie

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.