Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Paliłem troche w trybie letnim i pare razy podajnik doszedł do 55 i wysunął ekogroszek i pózniej juz troche temp spadła. Ale to chyba nie uniknione. Trzeba dobrze dobrać tryb nadzoru jak często stoi w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

turbinka, v3 i będzie ok :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum i przeglądając wasze zdjęcia okazuje się, że turbinkę posiadam więc wieczorkiem biorę się za wgrywanie nowego softu . 
Najlepsze jest to, że Pan Serwisant był bardzo zdziwiony, że mam turbinę i sterownik K1Pv2, który podobno nie powinien być dołączony tylko nowszy ( piec zakupiony w październiku 2015 ) Muszę tylko z nimi sprawdzić numery seryjne czy wszystko będzie oki. 

 

Mam jeszcze pytanko ponieważ dużo osób opisując pracę zaworu 4d ma temperaturę na powrocie powyżej 50 o.

Czy to jest normalne, że przy 63 zadanej na piecu temp. zawór w skali 1-10 ustawiony na 5 ( puszcza 40 na grzejniki) temp. powrotu wynosi 38-40 o.( zawór afriso ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co zamawiałeś, może K1Pv3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa moze faktycznie sie pomylili ze sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie to szybko sofcik v3 i ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;)

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no turbinka jak byk :) Ciekawy jestem jak chodził kocioł z tym cackiem na v2 bo hallotron ma inne obroty na v2 i v3

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) turbinka jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec witamy nowego kolegę z v3:) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) i czekamy na relację z przejścia na ciemną stronę mocy :)

Edytowane przez gilal
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się ciesz ponieważ po wieczornym seansie telefonicznym  z serwisem miałem wahania.

A  co do pracy na v2 opisze wszystko z szczegółami jak powalczę na v3 z piecem.  :)

Jedną rzecz jaka zauważyłem od razu to na v3 dużo delikatniej i spokojniej pracuje ten wentylatorek bez dużych skoków mało tego w poprzedniej wersji miałem korekte na -15% nawet na - 18% powietrza a tu już po 30 minutach palenia korekta poszła na +5% . Ale opisze wszystko po jakimś czasie. 

Bardzo dziękuje za pomoc i poradę żeby wgrać v3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w Defro tak montują to i ustawienia nadmuchu i prowadzenia dmuchawy w sterowniku sa dopasowane do tego montażu.

 

Odwrotny montaż wiatraczka (turbinki halotronowej) powoduje wyższe wskazania zasysanego powietrza przez piec - szacuję, że o ok 8% i ma to zasadniczy wpływ na korektę powietrza w ustawieniach (przekłamuje ją).

Musiałem wrócić do ustawienia oryginalnego, bo nawet przy dużej korekcie powietrza in plus przesypywały się nie spalone węgielki - sterownik na podstawie odczytu przepływy powietrza zakładał że wpada go (powietrza) o wiele więcej niż w faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i po ile kupujcie turbinki? I jak wygląda przewód do podłączenia hallotronu bo rozumiem że tylko nim podłącza się turbinkę?

Mam dmuchawę w wersji bez czujnika hallotronu i chciałbym kupić turbinkę oczywiście potrzebuję również przewodu do podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem do defro dostałem odpowiedź. 100 zł turbina , a 55zł przewód hallotronu. I tak się zastanawiałem ( cholera drogi ten kabel tym bardziej jak patrzę na złącze w sterowniku o taki kabel nie powinien kosztować więcej jak 3 zł ) I tak nie nurtuje czy nie dało by nic taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel pewnie dało by się taniej dorobić tylko przewody dobrze zarobić :) co do turbiny to nie ryzykował bym kupowania kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tzw turbinka, to moim zdaniem zwykły wentylator komputerowy 120x120 mm z pomiarem prędkości obrotowej (z 3-pinowym przewodem).

No nie dokońca. Podłącz sobie wentylator komputerowy do zasilania 12v i co się z nim stanie? Zacznie się obracać a ta turbinka jakoś jest podłączona na stałe i nie obraca się. pewnie jest odcięte zasilanie do silnika ale mogą być jeszcze jakieś modyfikacje.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - nie jest podane zasilanie na ten wentylator, podejrzewam, że jest wykorzystana masa i pin "sensor" (wiatraczek Defro ma trzy-żyłowy przewód dochodzący do wtyczki RJ).

A kabel to pewnie można użyć zwykły jak do modemu/ telefonu zakończony wtyczkami RJ-11 - trzeba by prześwietlić ten przy piecu, żeby sprawdzić, czy wszystkie piny są połączone (nie wygląda na ekranowany).

Edytowane przez noogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noogi, czujnik halla do prawidłowej pracy potrzebuje zasilania wiec w sterowniku na pewno wszystkie piny są podłączone. Jedynie mogli przeciąć zasilanie w samym wiatrak ale trzeba by rozebrać i sprawdzić bo mogli coś innego zmodyfikować również. Prawdą na pewno jest ze baza do przepływomierza jest wentylator komputerowy za góra 20 zł. Resztę to opłata za "patent" i całkiem słusznie należne wynagrodzenie dla twórcy + podatki:)

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym poprosić o zdjęcie obu końców kabla hallotronu aby sprawdzić czy przypadkiem nie ma crossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.