Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

W oryginale jest tak jak na fotce nr 1, czy Ktos juz rozszyfrowal do czego sa dodatkowe przedmuchy (opcja w nowym oprogramowaniu v4)... mozliwe, ze te przedmuchy sa po to, aby przewentylowac/ przedmuchac kociol oraz dostarczyc chwilowo dawke powietrza do kotla gdy pracuje dlugo na granicy wejscia w nadzor oczywiscie w PIDzie...? wentylator pracuje wtedy na minimalnych obrotach (1%) i mozliwe ze w takim stanie dziala to tez jak chwilowe dodatkowe schladzenie palnika... ;-)

Edytowane przez wwoytek
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostałem,nowa turbinke i powiem wam,ze w porównaniu z ta co mi dali poprzednio,dmucha jak szalona hehe. Malej nie szlo ustawić bo byla do palnika na pellet. Dostałem o polowe mniejsza.

post-66668-0-73305800-1475601408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego typu wiatraki posiadają strzałkę na obudowie wskazująca przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow jestem w szoku :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja na zdjęciu nr 1

Moim zdaniem jednak jak na 2-gim. Zrobienie jak na 2-gim powoduje, że ciąg kominowy (bez wymuszonego obiegu powietrza przez wentylator) łatwiej będzie miał napędzić turbinę co za tym idzie pokaże, że jest taki strumień powietrza.

1-wszy sposób jest używany jeśli zasilamy napięciem wentylator, czyli napędzamy go i stosujemy do chłodzenie - tak łatwiej "nabrać powietrza do schodzenia, stosowanie przy chłodzeniu np. radiatorów.

Kształt łopatek jest nie przypadkowy, a nie jest symetryczny

Edytowane przez p228
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem jak na 2im napewno lepsza jest kontrola przepływu powietrza i ciągu kominowego w taką pogodę jak dziś trochę wieje to nawet jak wentylator mam wyłączony to turbina się kręci pamiętaj tylko o dobrym wysrodkowaniu turbiny i uszczelnienia połączenia silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak na pierwszym i tez jak wentylator nie działa to sie kręci wiec chyba nie ma znaczenia.

Ogólnie szczeka opadła jak rano zobaczyłem popiół i wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawial Ktos z Was te dodatkowe przedmuchy... jak to dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak montowałem to sprawdzałem na ręcznych ustawieniach i na tym 2im to parę procent zeszłem niżej na wentylatorze zanim się przepływomierz zatrzymał więc stwierdziłem że tak będzie jeszcze dokładniej mierzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No być może tak najważniejsze ze działa i tak i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podłączeniem przepływomierza to ciekawa sprawa. Ja zamontowałem jak na pierwszym zdjęciu, bo zasugerowałem się zdjęciem któregoś poprzednika z forum. Ale też miałem wątpliwości, ponieważ ustawienie nr 2 powinno działać "dokładniej", czyli takie ustawienie łopatek jest bardziej "wrażliwe" na podmuchy zewnętrzne. Ciekawe jak to montuje Defro... Czy ktoś jest w stanie to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro, Tech tak jak na fotce nr 1, sa gdzies fotki na forum oryginalnej dmuchawy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w Defro tak montują to i ustawienia nadmuchu i prowadzenia dmuchawy w sterowniku sa dopasowane do tego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oryginalnie z defro :)

post-53390-0-18708100-1475764509_thumb.jpg

post-53390-0-79129500-1475764515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawial Ktos z Was te dodatkowe przedmuchy... jak to dziala?

I jak z tymi przedmuchami w pracy wiadomo coś bo defro i tech nie odpisuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oryginalnie z defro :)

Czy w takim "oryginale" turbinka jest jakoś uszczelniona silikonem lub jakąś uszczelką do dmuchawy, czy po prostu przykręcona 4-ma śrubami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim "oryginale" turbinka jest jakoś uszczelniona silikonem lub jakąś uszczelką do dmuchawy, czy po prostu przykręcona 4-ma śrubami ?

Witam,

jak kolega "noogi" pisał, ale jak chcesz możesz z kekka uszczelnić, nie zaszkodzi :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy spalanie w waszych kociołkach przy tych temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 132m2. Komfort Eko duo15kw z v3, moc ograniczona na 50% spalanie teraz na poziomie 10kg/doba w domu 22-24 stopnie.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy po zmianie softu z k1pv2 na k1pv3 i dokupieniu modulu internetowego,będe mial podglad i moźliwosc sterowania przez telefon,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł: Komfort Eko 15kW K1Pv3 moc 60%
Ekogroszek: Retopal z PGG
Dom: 140m2 + boiler 100l

Spalanie: worek 25kg/ ~3,5 dnia

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.