Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Mocy kotła nie zmniejszałem, podajnik na Pid miał temp 58-65 jak dochodził do 75*C wtedy był generowany alarm i wypychanie grochu w popielnik. Powtarzało się to raz dziennie.

W dwustanie jest lepiej bo wentylator często chodzi na 0% i do tego klapka wentylatora zamyka dopływ powietrza.

Na serwisowej Defro potwierdzili mi że najlepiej zrezygnować z PID. Temperatura podajnika na dwustanie jest w sumie niższa ale wg mnie wciąż nieakceptowalna.

Ogólnie z problemem sobie poradzę chciałem tylko zwrócić uwagę na to że PID nie zawsze i wszędzie się sprawdza i z tego co widzę to CWU latem nie uciągnie.

A w jakim czsie piec dochodził do zadanej temp. z PID ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem Pid tylko wadliwej konstrukcji pieca. U mnie większość dnia chodzi nadmuchu na 1% w piecu ledwo swieczuszka i temp podajnika 45 stopni. Mam nowy model 12kw komfort Eko, Stara konstrukcja palnika robiła to samo co a Ciebie dotyka. Wojtek to przerabial. Może twój piec ma ta sama wadę.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex1983 powiedz mi ile otworow antyspalinowych masz w kolanie zeliwnym i jakiej srednicy to jest wazne, poniewaz za duzo powietrza antyspalinowego powoduje mocniejsze spalanie sie eko od spodu przez co zloze srodkiem schodzi nisko w kierunku slimaka, stad problemy temperaturowe. Znowu w Defro jak kupujesz nowe kolano to kazde jest z innymi otworami (wieksze mniejsze) jeden cyrk, a teraz jeszcze dopowietrzenie zasobnika = dodatkowa dawka powietrz w rurze i kolanie, wiec zloze srodkiem schodzi za nisko!. Jutro zaslepie wszystkie otwory antyspalinowe w kolanie zeliwnym i zobacze jaki bedzie efekt. Wrzuce foto z modernizacji.

Moze ktos wie gdzie kupic takie kolano bez otworow antyspalinowych.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek pokaż na foto jak to wygląda to Ci sprawdzę bo póki co nie wiem o czym mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli te otwory w kolanie, ty masz nowa 12, wiec sie zastanawiam jakie te otwory sa u ciebie a moze juz ich nie ma. Ten prostokatny i okragly. Patrzacz na ta fotke juz zrozumiales o co mi chodzilo w wpisie wyzej o zbyt wysokiej temp. podajnika i schodzeniu zaru w dol blisko koncowki slimaka?. Dla mnie to dziwne bo widzialem juz 3 kolana do kotla 12kW od Defro i kazdy mial inne srednice tych otworow (sa trzy otwory)a ten na fotce ma dwa jeden w dodatku duzy i o przekroju prostokatnym, tu dopiero dmucha powietrze w palnik przez wegiel od dolu.

post-57283-0-46370100-1457296030_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego nie widzę. Mam tylko kołnierz a reszta jest zasloniety blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widac po wyciagnieciu kolana na zewnatrz ewentualnie "wymacania" przez kanal powietrza po odkreceniu wentylatora ale nie probowalem tak, wiec nie wiem czy da sie je "wymacac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to nie pomogę bo demontowac zamiaru nie mam

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaki talerz kupilem w Defro do mojej 12 juz po modernizacji palnika, jest o wiele lepszy od tej co ty masz, mialem taki w oryginale.

Pytalem o otwory antyspalinowe, bo w magazynie Defro maja kilka wersji, a wynika z tego im wieksze, tym gorzej dla palnika 12kW.

Widzisz u mnie ten jezyk plamienia jak z palnika gazowego, to wlasnie efekt mocniejszego dmuchania powietrza przez otwory antyspalinowe a mniejszy nadmuch przez szczeliny w talerzu po jego obwodzie, dlatego zar schodzi za nisko bo dostaje wiecej powietrza z dolu (wewnatrz wegla) i grzeje sie nizej kolano i slimak, ktory latwo sie nawegla i spala jego kocowka.

post-57283-0-44355600-1457296976_thumb.jpg

post-57283-0-39507300-1457296999_thumb.jpg

post-57283-0-92885900-1457297018_thumb.jpg

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki napisze u mnie temp spalin też jest niska ale wg mnie do dlatego że v3 tak kręci wentylatorem aby osiągnąć jak najwyższą sprawność, cała energia zostaje w kotle a nie w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle..., ze niebawem zawita v4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki napisze u mnie temp spalin też jest niska ale wg mnie do dlatego że v3 tak kręci wentylatorem aby osiągnąć jak najwyższą sprawność, cała energia zostaje w kotle a nie w kominie.

Możesz zrobić fotki jak sie u ciebie pali? Nie masz sadzy? Bo u mnie troche jest więcej niż przed v3.

Nie wiem czy nie zwiększyć dmuchawy troche bo płomień na końcach jest trochu czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie na v3 dla palnikow 12kW jest za wysoki nadmuch cala charakterystyka nadmuchu przesunieta na pls (za wysoko) dla kazdej mocy na tym palniku, aby moc komfortowo spalac eko aby zar nie schodzil za bardzo w dol, musze zmniejszyc dolny i gorny nadmuch maksymalnie w dol (-) wtedy jest dobrze. Moze to sie poprawi po zablokowaniu wszystkich otworow antyspalinowych w kolanie zeliwnym. Ogolnie korekta nadmuchu dla 12kW do poprawy. Przy 15kW jest b. dobrze. Natomiast 15kW na v2 i oprogramowaniu 2.4.1 cala charakterystyka nadmuchu przesunieta w dol tez do poprawienia.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w 15stce też są takie wloty w tym kolanie? Jeszcze tego nie rozbierałem. Odkręcałem tylko talerz na dole retorty było dużo popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sa takie otwory, ale problem jest tylko w palnikach 12kW mniejszy palnik, krotsze kolano i inna konstrukcja talerza, w 15 jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a jak często czyścić palnik i czy te otwory mogą sie jakoś zapchać? Przepraszam za te pytania,ale pierwszy sezon pale, a ty jesteś już doświadczony w tych sprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Natomiast 15kW na v2 i oprogramowaniu 2.4.1 cala charakterystyka nadmuchu przesunieta w dol tez do poprawienia.

Potwierdzam... nadmuch musiałem zwiększyć o 20, czyli maksymalnie, żeby zaczęło spalać tak jak na v2.2.8 bez korekty. Skorygowałem tylko górną wartość a dół zostawiłem bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale musisz mieć przepływomierz do wentylatora dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kolego kociołek całkiem inaczej pracuje ładnie spala i retorta jest stale ładnie zasypana.

 

Przepławkę możesz kupić w Defro albo w techu. Koszt 113 z przesyłką a cały zestaw chyba coś koło 300. Ja mam sam przepływomierz założyłem sam na wpa120 i działa no i oczywiście aktualizacja v3.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.