Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

No tez dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pid ma być po to żeby niezależnie od warunków zewnętrznych dopasowywal sobie czas podawania i nadmuch. Po to masz minimalny czas i maksymalny podania, wentylator to samo. Powinno się tylko dopasować noc kotła żeby ładnie dopalal węgiel a Pid resztę powinien ogarniac sam czy to +10 czy to -25. Póki co Pid jest niedopracowany bo albo niedomaga albo chodzi za mocno. Ustawisz teraz dobrze a jak zmienia się warunki to będziesz znowu dopasowywal i w koło Macieju, mieszkanie w kotłowni chyba nikogo nie interesuje. Prawda jest taka że Pid nie jest dopracowany póki co przez firmę tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów co maja v3 czy u was na org. Obrotach max 310- też jest duży ogień? I czy wydziela sie sadza. Zmieniłem właśnie na fabryczne tylko ze na 12kW i mam duży płomień tylko ze na środku retorty jest czarny ekogroszek i na deflektorze jest sadza. Dać mu trochę czasu?

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje foto

post-66668-0-55093900-1456079231_thumb.jpg

post-66668-0-91182400-1456079255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie dochodzi do temp ale ta sadza mnie ***:/

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie na oryginalnych jak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez przypadek zainstalowałem aktualizację z K1Pv2 do K1P palnik żeliwny, moim oczom po uruchomienia sterownika ukazał się komunikat błąd halotronu podajnika

 

więc wyłączyłem go i piec pracował tak jak powinien - dodatkowo pojawiły się dodatkowe opcje w wyborze rodzaju kotła UNI czy RET

 

a reszta wyglądała na to samo

 

pamiętam że od wersji 2.4.1 znikła opcja korekta podawania

 

 

Panowie które sterowniki obsługują rejestracje modułu ST-505(czyli generowanie kodu do rejestracji na zdalnie2....? 

Edytowane przez illitum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem ustawienia fabryczne i idzie elegancko zwiększyłem tylko podawanie max na 5s i na 70% moc bo wchodził w nadzur i dmucha elegancko  wcześniej jakoś słabo hehe chyba mi się tylko wydawało.

Fakt @snoopi chyba więcej jest sadzy ( palę retopalem )

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc z boku to naprawdę piece sprawiają większości użytkowników spore problemy, tzn spedzacie przy nich mnóstwo czasu. Wiem że to lubicie bo ja też pierwsze 2 miesiące siedziałem w kotłowni i się cieszyłem ustawiając. Teraz idę co kilka dni zobaczyć co słychać. Naprawdę piece z podajnikiem to super sprawa, niesamowity komfort w porównaniu ze smieciuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na stare nastawy dmuchawę bo na oryginalnych sadzy pełno ze ho ho:) możesz zrobi© foto audilhr jak sie u ciebie pali? Pale silverem z bartexu. Moze masz większy ten przepływomierz i lepiej dmucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię jutro bo w pracy jestem aktualnie .

@nex1983 tak masz racje jest to wygoda w zasadzie to mi zadnych problemów nie stwarza kocioł raczej ja jemu przeszkadzam cały cas hehehe bo z kotłami na eko mam już trochę czasu doczynienia ale same sterowniki dwustanowe.

Pokusiłem się na pid a żeby go troszkę zrozumieć a wyczynem było u mnie przejść z k1(dwustan) do wersji K1pv3 adaptive control. hehe

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na stare nastawy dmuchawę bo na oryginalnych sadzy pełno ze ho ho:) możesz zrobi© foto audilhr jak sie u ciebie pali? Pale silverem z bartexu. Moze masz większy ten przepływomierz i lepiej dmucha.

Przy takiej pogodzie to się raczej nie pali tylko ledwo co żarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje audilhr lepiej byłoby zostawić kociołek w spokoju no ale cóż jak lubimy pokombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto ale nie wiem co zmienili w K1 bez pida.

Pewnie moc wentylatora jest bardziej ograniczona.

Po zmianie trzeba wklepać od nowa wszystkie parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie ustawienia trzeba wklepywać od nowa a jeśli masz bez pida to zostaw do nastepnej aktualizacji może coś sie zmieni. A oprogramowanie masz już z podglądem na zasobnik w % i na ile wystarczy dni i godzin.

Oprogramowanie mam 2.2.8, % napełnienia zasobnika mi pokazuje, ale na ile dni wystarczy już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie mam 2.2.8, % napełnienia zasobnika mi pokazuje, ale na ile dni wystarczy już nie.

Ja mam 2.2.8 z tym że k1pv2 z Pid i pokazuje % napełnienia, dni i godziny do wyczerpania podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociłek wchodzi w nadzór często 4  5 razy na dobę ale popiół jest oka nie będę narazie nic grzebał bo to te temp. chyba robią robotę.

Nastawy nadmuchu oryginał podawanie zwiększone max  na 5 i skrócona max przerwa na 70

A dodam ze płomień to na 50% dmuchawy.

post-62167-0-30915400-1456223192_thumb.jpg

post-62167-0-68031900-1456223212_thumb.jpg

post-62167-0-27252500-1456223226_thumb.jpg

post-62167-0-57965100-1456223237_thumb.jpg

post-62167-0-94198100-1456223249_thumb.jpg

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może często wchodzi w nadzory bo więcej podajesz eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale to nic nie daje skubaniec sam sobie dobiera dawki a jak wydłużę mocniej to robi jedną wielką bulwę i dupka hehehe.

Irytuje mnie tylko to że ustawiona jest 59 zadana po przekroczeniu 2 stopni ponad zadaną nadal jeszcze mocno dmucha z pewną mocą i kocioł nie potrafi wyhamować.

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.