Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Nex na pidzie mało ciągnie wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolego ustawiam ale na pewno lepiej sie wypala i łagodniej dochodzi do temp. Przy oryginalnej dmuchawie jest chyba lepszy przepływ powietrza niż przy moim zestawie wiec tak jak pisałem wcześniej musiałem zmienić w serwisowych z 310 na 520 bo smolił i przewalał Eko. Takie małe obroty to chyba tego wiatraczka są. Moze u was jest większa ta turbinka wiec nie musieliście zmieniać.

Poczekam co inni co maja taki zestaw maja do powiedzenia.

I jeszcze coś zauważyłem ze kocioł pracuje na niższych temp spalin 80- 120 przedtem były 120- 140 a i tak dochodzi to zadanej. Wiec jakaś oszczędność jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak sterowana jest duza dmuchawa bez haltromu,czy pracuje caly czas na rownych obrotach,malą steruje haltrom,czy przez haltrom dostaje rownierz zasilanie,czy trzeba zrobic przejsciowke,pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w wpa 120 tez jest wejście do czujnika Halla i steruje kontroluje on obrotu tej dmuchawy. W zmodyfikowanej 120stce ro mała turbinka nadzoruje obroty tej dużej poprzez przepływ powietrza i daje sygnał do sterownika jak obroty sa za duże przy zbyt mocnym ciągu(obniża obroty dużej) lub za małe przy słabym ( wtedy zwiększa obroty dmuchawy żeby wyrównać odpowiedni ciąg)To sterownik podaje odpowiednie napięcie na silnik indukcyjny wpa120. Tak ro działa. Nie trzeba żadnej przejściówki tylko podpinasz kabel Halla z dużej so małej i hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie i zrozumiale to wyjasniles,zastanawialem sie jak to jest podlaczone bo na jednym Twoim zdjeciu,przy malym wiatraczku w wtyczce haltromu wystawaly dwa kabelki.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa kabelki idą z gniazda do silniczka turbinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ogarnąłem wykonanie nowego deflektora, konstrukcja stalowa a wypełnienie w całości z szamotu. Zobaczymy jak teraz będą sadze się dopalac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki deflektor ceramiczny kupiony nie dawno w defro :)

post-53390-0-18636500-1455374474_thumb.jpg

post-53390-0-65281000-1455374506_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój palnik (rynna) to ten deflektor ceramiczny jest idealny. Tamten ruszto-deflektor był bo był. Ten jest nad całą rynną (240mm średnica deflektora). Czy na niskich mocach, czy na wysokich ładnie w niego trafia.

Bynajmniej tak jest u mnie ;)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od v3 i kontroli adaptacyjnej jak wasze turbinki i praca kociolkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie v3 elegancko :)

Dziś po przerobieniu instalacji elektrycznej testuje UPS-a. Nowy nabytek ;) Jak narazie 3 godzinki z akumulatora jedzie. Oznak rozładowania brak jak na razie :)

post-53390-0-44985300-1455379500_thumb.jpg

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super na moim APC Smart 1000 (akumulatory 2x 12V 11AH) niepełny test 3h 10minut piec utrzymywał w pracy po ponownym dostarczeniu zasilania jeszcze 2 diody rezerwy były, myślę, że wytrzyma coś około 4h do 5h nie testowałem do pełnego rozładowania, super sprawa z tym awaryjnym zasilaniem. W twojej rynnie zmieniałeś korekty nadmuchu, czy masz standardowo na 0, teraz jeszcze testuje moc 80% i nadmuch na 0. Ciekawe kiedy zrobią nową wersję v3 i już z wbudowanym dostępem do internetu.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To macie cienkie akumulatorki, ja bez prądu na 185ah jadę 41 godzin , niedługo będę miał drugi Aku i zapewnione prawie 4 doby pracy pieca bez prądu. Nie będą mi straszne awarie elektryczne w razie w

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super wydajność nex1983, a ja może przyszły sezon grzewczy powiększe bank energii dla piecyka :rolleyes:

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super na moim APC Smart 1000 (akumulatory 2x 12V 11AH) niepełny test 3h 10minut piec utrzymywał w pracy po ponownym dostarczeniu zasilania jeszcze 2 diody rezerwy były, myślę, że wytrzyma coś około 4h do 5h nie testowałem do pełnego rozładowania, super sprawa z tym awaryjnym zasilaniem. W twojej rynnie zmieniałeś korekty nadmuchu, czy masz standardowo na 0, teraz jeszcze testuje moc 80% i nadmuch na 0. Ciekawe kiedy zrobią nową wersję v3 i już z wbudowanym dostępem do internetu.

Już poszła 4 godzina i dalej oznak rozładowania brak. Ja kupiłem aku 115ah. Przy zapalarce pobiera sterownik max 873W dlatego taki UPS. Jeszcze poczekam z godzinkę, jak dalej będzie takie rozładowanie to dla mnie wystarczy. Aż takich przerw w dostawie zasilania jeszcze nie było :)

Moc mam na 80% i dalej nic nie zmieniałem. Wcześniej miałem na 70% to dolną miałem na +2 a górną na + 7. Teraz jest spoko :) To zależy od kociołka, ciągu, opału... tak myślę :)

Bynajmniej u mnie jest elegancko :)

Jak wcześniej pisałem z Panem (tech) to zmiany dostępu dla sterowników K1 na nową stronę "emodul.pl" będą koniec luty/marzec. Chodzi o moduł st-505 :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To macie cienkie akumulatorki, ja bez prądu na 185ah jadę 41 godzin , niedługo będę miał drugi Aku i zapewnione prawie 4 doby pracy pieca bez prądu. Nie będą mi straszne awarie elektryczne w razie w

Uuu to u Ciebie taki problem z zasilaniem :) Trzeba zmienić dostawcę :)

Spokojnie, żarcik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ups jak rozładują się akumulatory (oczywiście zostaje rezerwa nie rozładowują się do zera), to gdy się wyłączy to po powrocie zasilania ups wstaje i zasila dalej odbiornik/ piec i ładuje akumulatory? bo powiedzmy taka sytuacja ups się wyłacza rozładowane akumulatory i np. po około godzinie żar jeszcze jest na palenisku więc po powrocie zasilania ups się włącza? piec kontynuje prace i wszystko ok, a w przypadku nie załączenia się upsa kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak jak piszesz. Wraca zasilanie się przestawia i ładuje aku. Kilka razy zabierałem zasilanie dla ups-a i zero przerw dla sterownika:) Myślałem, że może trochę mrygnie, a tu nic :) Cały czas jest zasilanie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście jest niezauważalne. Sinus pro to dobry ups, pobiera na swoją pracę około 15w. Ja mam 500w bo u mnie Max ciągły pobór całego pieca ze wszystkim to 50-60w. Ja wolę być zabezpieczony bo sieć jest w mojej miejscowości napowietrzna. Mam dwójkę małych dzieci.

Wojtek co do żaru testowałem 8h bez zasilania oraz ups i piec wstał

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i super wynik, o to właśnie chodzi aby mieć jakieś zabezpieczenie i rezerwę zasilania na wypadek awarii zasilania, mojemu sąsiadowi prawdopodobnie padł sterownik od przełączeń zasilania na lini energetycznej i skoków napięcia, teraz używa małego upsa co by wyeliminować piki zasilania i jest spokój. chwała firmie TECH bo wymienili sterownik bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach pracy z tworem mojej wyobraźni nie miałem jeszcze takiego popiołu jak teraz... co prawda piec trochę zglupial ale wiem ze trzeba mu dać czas na przestawienie. Zdjęć z prac nie mam ale po założeniu coś zrobiłem tylko hmmm nie wiem jak je się wstawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.