Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, identyczna.

post-53390-0-82637400-1455201964_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj otrzymałem przesyłkę z Defro i szczerze trochę żałuję że nie wziąłem zestawu.. ok turbinka jak najbardziej w otwór pasuje ale profesjonalnie to ciężko ja będzie zamontować a fuszerek za bardzo nie lubie. Gdyby tyle hajsu nie kosztował zestaw to bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowala sama turbinka,a ile kosztuje caly zestaw,jaki czas oczekiwania na przesylke.Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama turbinka 80zl plus przesyłka a komplet 280zl plus przesyłka. Czas realizacji to jakieś 3-4 dni robocze.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj otrzymałem przesyłkę z Defro i szczerze trochę żałuję że nie wziąłem zestawu.. ok turbinka jak najbardziej w otwór pasuje ale profesjonalnie to ciężko ja będzie zamontować a fuszerek za bardzo nie lubie. Gdyby tyle hajsu nie kosztował zestaw to bym się nie zastanawiał.

Spokojnie :) są dobre kleje silikonowe. Styk turbinki z dmuchawą lepiej żeby był szczelny. Śmiało skleić, a na czas związania kleju ścisnąć opaskami i potem będzie ok. Kopać w to nie będziesz (chyba :) ). Połączenie nie będzie widoczne, opaski zetniesz.

Jak się unormuje v3 zdaj relacje jak u Ciebie działa.

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja na silikon przykleiłem i jest ok opaski wywaliłem dzis i trzyma sie calkiem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok ze spalaniem tylko w serwisowych musiałem pozmieniać troche zadalem teraz 68st przyda przeszlo godzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelp napisz jak u ciebie działa I jaki mass kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze napewno jutro postaram się ogarnąć temat. Mój kociołek to Komfort Eko Duo Uni R 15kW dawniej trochę dodawalem filmów na YT jako eko_log, może ktoś widział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze napewno jutro postaram się ogarnąć temat. Mój kociołek to Komfort Eko Duo Uni R 15kW dawniej trochę dodawalem filmów na YT jako eko_log, może ktoś widział ;)

Filmiki nagrane profesjonalnie,testowales róźne mieszanki wegla,kotlownia czysta zadbana,czy wentylatorek który kupiles,moźna teź kupic w Techu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem z reszta wszystkie filmiki na yt z komfort Eko. Ja mam komfort Eko duo 15kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki nagrane profesjonalnie,testowales róźne mieszanki wegla,kotlownia czysta zadbana,czy wentylatorek który kupiles,moźna teź kupic w Techu.

Dzieki :). Niestety nie wiem czy w Techu też je sprzedają ja od razu dzwoniłem do Defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem podnieść max obroty w serwisowym bo mi smolił troche z 310 na 520 na razie i jest lepiej dlatego jestem ciekaw jak będzie u ciebie. Mamy takie same dmuchawy i przepływki to możemy troche porównać choc inne palniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamawiałem w defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze przepływomierz troche zasłania wentylator i zmniejsza ilość powietrza i to dla tego musiałem zmienić parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że jak się zmienia moc kotła to automatycznie zmienia się nadmuch dolny i górny. Jak idziesz w dół z mocą kotła automatycznie idzie też w dół nadmuch.

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze przepływomierz troche zasłania wentylator i zmniejsza ilość powietrza i to dla tego musiałem zmienić parametry

W oryginalnym zestawie (dmuchawa z przepływomierzem) nic nie przysłania, rozstaw śrub to 105mm a średnica wlotowa w przepływomierzu jest większa niż wlot dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką moc ma nowy wentylator do V3 ? I zakładam, że mając jakiś tam ciąg w kominie to nowy wentylator tylko go uzupałnia, a nie tak jak to jest teraz w V2 pracuje na całkowity ciąg.

Ciekaw jestem czy zmieni się po takiej wymianie pobór mocy.

Mam założony licznik na cała instalację pieca i koszt działania pieca z pompami miesiecznie to ok 30-35 PLN. Co prawda mam w tym kilka pomp 4pompy (CO i CWU) ale napewno nadmuch pieca ma w tej kwocie duży udział

Edytowane przez p228
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy chyba ma 80W stary WPA120 86W sprawdzę i napisze późnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tak świta, że stary MplusM wpa hl 120 ma 83W. A nowy tak jak pisałeś.

Coś tak sobie przypominam :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pobór przy pełnej mocy obrotowej. Przy Pid wentylator muska waty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pobór przy pełnej mocy obrotowej. Przy Pid wentylator muska waty.

 

Taaaak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi koledzy cała instalacja pobiera 42 -52 W też mam licznik i 4 pompy tylko ze grundfos alpha 2 i alpha 2l. myślę ze nie jest to dużo ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.