Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Made In Słodowy 700Kg Opału W Miesiąc.


Zelazny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Z góry przepraszam jeśli któryś z forumowiczów poczuje się urażony faktem, że mój pierwszy post zacząłem od prośby o rozwiązanie problemu. Od 2 miesięcy zaglądam na forum i starałem się znaleźć rozwiązanie dla mojego problemu ale dziś po obliczeniu ile kocioł wchłonął opału i w jaki sposób to robi podałem się.
Więc może dane.
Dom około 110m2, ściany 25 porotherm , elewacja styropian 10.
Ogrzewanie 7 grzejników panelowych z czego tylko jeden ma ustawiony zawór/termostat na pełne otwarcie, pozostałe 1/2.
Piec
No właśnie nie znalazłem żadnej tabliczki najbardziej podobny to ten w linku poniżej, mowa oczywiście o wyglądzie a nie o mocy.http://olx.pl/oferta/kociol-piec-piece-co-zeliwny-z-podajnikiem-10-lat-gwarancji-CID628-ID8NA3N.html#eb3a74dd88;promoted
Sterowanie geco 403 p02
Brak możliwości zamknięcia komina.
Brak możliwości przysłonięcia / regulacji nawiewu z wentylatora.
c18e084b2c63.jpg
Regulacja ilości wody wypływającej z kotła odbywa się na zasadzie regulacji zaworem. (zawór nad termometrem)
460dd17e46d6.jpg
Nie wiem co jeszcze mogę opisać dom kupiony z pół roku temu, poprzedni właściciel twierdził że na cały rok starczało mu 3,5 tony opału. a ja już 1,5 zużyłem w 2 miesiące.

 

Problem.
Piec pochłania do 175kg węgla tygodniowo, w tym powstają ogromne spieki oraz nie dopalony węgiel.

302f07c24031.jpg
 

 

Moje ustawienia
u0-60
u1-5
u2-40
u3-45
u4-20

 

 

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny ten piec w życiu nie spotkałem sie z piecem w którym wypływ wody do obiegu reguluje sie zaworem ??? no ale widać jeszcze nie wszystko w życiu widziałem :))

Spróbuje pomóc na ile potrafię Opisz jak się pali jak wygląda kopiec i płomień oraz co to sa te oznaczenia u0,u1 itd. Czy zaobserwowałeś jak mniej więcej czasowo  przebiega spalanie czyli ile czasu piec jest w trybie pracy/ grzania  i do jakiej temperatury dobija  i ile czasu potem  jest w stanie czuwania i jak szybko ta temperatura mu spada do ponownego wejścia w trb pracy/grzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zelazny  w calym opisie nie napisales jakim opalem palisz sama nazwa wegiel to ogolne okreslenie ,kalorycznosc itp? jaka temperature masz w mieszkaniu?

bo teraz spekulujesz a trzeba sobie postawic tez takie pytania jak:

- jakim konkretnie opalem palil poprzedni wlasciciel, moze   lepszym opalem dla tego spalil tylko 3tony

- preferowal inna temperature w domu niz ty np. dla jednego 21stopni to cieplo a dla drugiego 23stopnie i tu tez jest roznica w spalaniu

- jaka utrzymywal temperature na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda kotła z podajnikiem, ale zacząłbym od skrócenia czasu podawania węgla i zmniejszenia nadmuchu, albo przez sterownik (jeśli się da), albo przez częściowe zasłonienie kratki dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelazny

ty węgla nie spalasz a jedynie przepychasz przez kocioł

to co w popielniku można śmiało wsypać i spalić jeszcze raz

skrócić czas podawania lub wydłużyć przerwę i powinno pomóc

popieram też słowa kolegi że samo stwierdzenie węgiel to nie wszystko

mozesz sypać jakiś badziew o mizernej kaloryczności a możesz super mocny 

w każdym przypadku ilość 700kg bedzie oznaczać inne efekty oczywiście jesli ajpierw zlikwidujesz te niedopały

regulację nawiewu zrobisz sam z kartonu lub kawałka blachy jeśli uznasz że jest niezbędna. najpierw zacznij jednak od korekty o której napisałem by wyeliminować niedopalony węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.