Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dogrzewanie domu w miesiącach letnich


piecus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo prosiłbym o poradę w dość nietypowym problemie. W 2013 roku wybudowałem niewielki domek (około 120 m), w którym do tej pory spędzamy tylko okres wakacyjny, ponieważ na stałe mieszkamy za granicą. Domek wybudowany z suporexu plus styropian 12 cm, na posadzkach i stropie również ocieplony styropianem, dobre okna jak na tamte czasy z Krakowa. Do ogrzewania użyłem piec z podajnikiem i solary do CWU. Ponieważ domek jest w stylu dworkowym ma bardzo male okna, również od południa i dosyć duże okapy dachu. Słonce nawet w lipcu nie dochodzi do polowy okien. W domu ogolnie jest chlodno co mi akurat nie przeszkadza ale rodzina ma inne zdanie. Ponieważ w tym roku dostałem przyłacze gazu wiec zamierzam do kotla na paliwo stale wpiąć w system rowniez kocioł gazowy kondensacyjny. Wszytko jest obecnie na etapie projektowania dlatego chciałbym prosić o pomoc jak dogrzać lekko mój dom w lecie tanim kosztem i najlepiej bezobsługowo. Poniżej przedstawiam kilka moich pomysłów:

• Na ścianach zamontować kilka mat grzewczych lub przewody grzejne dodatkowo zamontować na dachu panele fotowaltaniczne tylko do podgrzewania i podpiąć to za pomocą jakiegoś prostego sterownika. Niestetsty wiąze się to z kuciem i tynkowaniem ścian.

• Zakupić panele powietrzne i wpiąć się do istniejącej bardzo prostej instalacji kominka. Kominek jest co prawda akumulacyjny albo posiada również proste rozprowadzanie do pokoi za pomocą kratek w suficie.

•, Ponieważ i tak planuje zakupić nowy piec kondensacyjny co będzie wiązalo się z modernizacją istniejącej instalacji CO, może zmienić również zbiornik CWU na jakaś hybrydę typu Hewalex INTEGRA plus dołożyć kilka dodatkowych solarów i nadmiar  energii wpuścić do instalacji CO

Które z powyższych rozwiązań wybralibyście Panśtwo do dogrzania domu w miesiącach letnich. Myślę, że podważenie temperatury o jakieś 2-3 stopnie rozwiązało by sprawę.

schemat_systemu_grzewczego_z_podgrzewaczem_Hewalex_INTEGRA_280314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.