Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Spalacie W Piecach (zdjecia)


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem załozyc temat dosc ciekawy (tak mi sie wydaje)

 

Ja dzisiaj dostałem "coś" nowego do spalania (1 worek na próbe)

 

Powiem szczerze nie wiem jak sie to nazywa (moze flot) ale na pewno jest bardzo tanie ok 120zł tona.

 

Dodaj zdjecie jak to wyglada moze ktos z was ma doswiadczenia jak to spalac??

 

Ja spalam to przesypujac drewno (topole) i nawet sie to spala jednak mam to od dzisiaj i nie wiem jak z popiołem itd...

 

Zachecam was do dodawania zdjec oraz opisów sposbow spalania paliw które spalacie bo moze czasem to byc pomocne dla innych i moze byc podpowiedzia jak grzac w sposób alternatywny dla drogiego wegla.

 

 

Co jest najsmutniejsze...mieszkam na slasku i cena wegla u mnie wynosi 660zł wcale nie tak łatwo o dobry wegiel i kopalnie robia co chca...a my no coz trzeba płacic

post-606-1232302933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpalam węglem a na niego sypię flot koksowy w postaci miału mieszając go z trocinami , gdzie można zdobyć to coś ze zdjęcia to spróbuję u siebie?

 

 

Witam ja mam to od znajomego on podobnie itd...

Ciezko mi powiedziec skad to pochodzi:] ale moze ktos wie choc jak to sie moze nazywac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jest muł i być może to właśnie masz ,można go pewnie kupić za 120/t hurtowo, flot to wzbogacony muł ( nie wiem czym :D ) i takim flotem palę sypiąc na węgiel. Mułem jeszcze nie próbowałem. Samym węglem nie palę bo wychodzi mało ekonomicznie. Do tej pory spaliłem 50-60% mojego opału a kupiłem 2 tony węgla(600/t) i 2 tony flotu (380/t). Flot który posiadam jest sypki a u Ciebie widać bryły-warto to chyba rozdrobnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie to co mam jest raczej jak kit taki gumowata zwarta konstrukcja która sie da łatwo łopata rozdrabniac na mniejsze kawałki.

Zrobiłem z tego wczoraj kulke i poturlałem po piwnicy (podobno jak sie nie rozleci to jest dobre) i nie rozleciało sie:].

Dodam jeszcze ze jest to tłuste i nawet kaloryczne na piecu trzymie 60 stopni (piec 20kW) po pewnym czasie kawałki wrzucone na zar robia sie jak wegiel twarde i spalaja całkiem do niego podobnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie to co mam jest raczej jak kit taki gumowata zwarta konstrukcja która sie da łatwo łopata rozdrabniac na mniejsze kawałki.

Zrobiłem z tego wczoraj kulke i poturlałem po piwnicy (podobno jak sie nie rozleci to jest dobre) i nie rozleciało sie:].

Dodam jeszcze ze jest to tłuste i nawet kaloryczne na piecu trzymie 60 stopni (piec 20kW) po pewnym czasie kawałki wrzucone na zar robia sie jak wegiel twarde i spalaja całkiem do niego podobnie.

 

Pozdrawiam

Mi to wygląda na muł. Kiedyś można było dostać odpady, coś jak muł, ale gorszej jakości. Kosztowało to jakieś 8zł/tonę (KWK Chwałowice). Dawało to dość dużo ciepła, lecz jeszcze więcej popiołu :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie coś takiego mam pomieszane z węglem za 710/ tona, myślałe że to kamienie ale jak potraktowałem palnikiem to iskry z tego się sypią więc wrzucam to do pieca, te kawałki są dość duże od 2cm aż do kostki jak węgiel, czyżby znowu kolejne oszustwo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.