Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opał


Eskimos91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, juz od jakiegoś czasu czytam te forum, ale dopiero teraz postanowiłęm się zarejestrować.

 

a więc tak, mam kocioł weglowy 2,5 kubika. Od zawsze paliłem w nim mułem rudułtowy, ostatnio pierwszy raz zamówiłem flote ze szczygłowic i zauważyłem takie efekty: flota zdecydownaie szybciej się rozgrzewa przy rannym rusztowaniu i temeratura szybko idzie w górę, nie poodba mi się, że często zostaje dużu żaru w popiele, jest go trochę mniej niż z rydułtów ale w rydułtowach rzadko zostawał żar. Kolejną sprawą która mi się nie podoba i czy ta flota ma to do siebie, jest to że gdy zamykam piec (mam malutkie drzwiczki z boku z miarkownikiem ciągu) to temperatura gwałtownie spada i praktycznie tli się na 35-40 stopni, przy rydułtowach temperatura wysoka bardzo długo trzymała i czy ta flota tak ma czy wina mojego pieca? flota leży na dworze żeby była cały czas wilgotna i lekko mokrawa. Druga sprawa to czy flot z marcela jest lepszy niż ze szczygłowic? jak wygląda między nimi sprawa popiołu, długości spalania itd?

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.