Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapalenie Opału


DobiBobi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam piec firmy Dziubarczyk https://www.ceneo.pl/15565740 DZIUBARCZYK KWM-SGR 25KW LEWY

Niestety dosyć często w ostatnim czasie pojawia mi się komunikat  - zapalenie opału.
Oczywiście jest to zwiazane ze strasznie nagrzewającą się rurą którą jest podawany eko groszek.

Co można zrobić aby do tego nie dochodziło ?

Próbowałem już wielu ustawień na sterowników Ognik Plus Pid 2, niestety bez sensownego rezultatu.

Nie wiem czy to jest tego powodem ale często potrafi opadać ogień w palenisku sporo do dołu.

Prośba o radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróć przerwę w podtrzymaniu lub zwiększ czas podawania opału. Żar nie może Ci schodzić tak nisko. 

 

PS Zacznij regulować tylko 1 parametrem .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

W wiekszości kolanek tych żeliwnych są otwory i wystarczy część z nich zaślepić i problem znika jak ręką odjął , w moim były trzy otworki i temp sięgała często pod prawie 40 stopni po zaślepieniu od 28-32 stopnie , sprawdziłbym to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold61 napisał:

W wiekszości kolanek tych żeliwnych są otwory i wystarczy część z nich zaślepić i problem znika jak ręką odjął , w moim były trzy otworki i temp sięgała często pod prawie 40 stopni po zaślepieniu od 28-32 stopnie , sprawdziłbym to .

Niestety z tego co wiem to nie do końca tak jest. Te otwory ponoć są bardzo potrzebne ponieważ napowietrzają opał a dodatkowo wyrzucają pył, który się zbiera w kolanku. Pisze to na podstawie doświadczeń jakie zebrał jeden znajomy, który właśnie owe otworki pozaślepiał. Niestety w moim sterowniku nie ma otwarcie w ustawieniach opcji od przerwy - pausy, w momencie podtrzymywania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepienie otworu (otworów) pomaga połowicznie. U mnie jest jeden, zaślepiony silikonem ceramicznym( mógł się wykruszyć), temperatura podajnika przekracza często 50 stopni. Musisz częściej podawać, wiązać się to jednak będzie z przepalami, sprawdzić czy nie ciągnie lewego powietrza, np. przy klapie zasobnika. Sprawdzić stan ślimaka i luz pomiedzy  ślimakiem a rura. Zbyt duży luz może być tez przyczyna, wtedy pomaga mniejsza granulacja opalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kiedyś wyciagałem ślimak, musze sprawdzić jak wyglada połączenie - szczelność między mechanizmem napedowym a slimakiem, może tam jest jakaś luka i cofa sie powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o jakąś nieszczelność przy napędzie tylko o naturalny luz wynikający ze zużycia ślimaka i wytarcia rury podajnika. Sprzyja też temu wytarcie otworu do którego wchodzi koniec ślimaka (przy palniku). Ta sytuacja może powodować głębsze zejście żaru a co za tym idzie większą temperaturę rury podajnika. Bardziej doświadczeni ode mnie radzili wtedy, by używać paliwa o mniejszej granulacji np. Greenpala czyli groszkomiał, choć akurat to paliwo to raczej taki drobny gryz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.