Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam Pytanie Jak Palić W Piecu


Przemek540

Rekomendowane odpowiedzi

no generalnie mowiac jeden dzien =24h ale dobra czy to budynek nowy,jak temp na piecu ,jaka w pomieszczeniu ?iloe tego wsadu liczac na kg i jaki metraz domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli palisz miałem to ustaw kocioł na 60 - 65 st C. 50 st C dla miału to jest za mało. Weź jednak pod uwagę to, że tylko teoretycznie kotły miałowe to kotły tzw. 24-godzinne. Równie dobrze mogą z pełnym wsadem pracować 12 jak i 40 godzin.

 

Napisz jaki to kocioł, sterownik i jakie są na nim ustawienia.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No cóż oprócz mnie znam wielu którzy mają takie kotły na ogół z Pleszewa i rzadko komu udaje się osiągnąć te 24h stałopalności. Składa się na to wiele przyczyn, z moich dziesięcioletnich doświadczeń z takim kotłem mogę stwierdzić iż podstawowa to palenie nie odpowiednim opałem. Niestety miały obecnie nie odpowiadają w żaden sposób wymaganej w takich kotłach kaloryczności. Jak pisałem nigdy mój kocioł nie przetrzymał tych 24h, ale co ciekawe w zależności od jakości miału było to od 12 do 18h. Zawsze pocieszałem się iż mój kocioł to może jest już trochę podstarzały i w instalacji zbyt dużo wody ale znam takich co mają 2 letni kocioł i mniej wody w instalacji a efekt podobny. Palenie z temperaturą 50sC pomimo rzekomej szkodliwości to jedyna opcja w takich piecach wyższa temperatura to dużo szybsze wypalenie opalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos napisałze w piecach z pleszewa to nie da sie palic dobe dzy cos ??????????/

piece miałowe dobrze dobrane pala normalnie 3doby przy mrozach 2 doby i jest standart wiec nie wyrazaj sie w ten sposób albo masz kocioł na styk albo dom tak wyziebiony ze tyle muszisz spalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos napisałze w piecach z pleszewa to nie da sie palic dobe dzy cos ??????????/

piece miałowe dobrze dobrane pala normalnie 3doby przy mrozach 2 doby i jest standart wiec nie wyrazaj sie w ten sposób albo masz kocioł na styk albo dom tak wyziebiony ze tyle muszisz spalic

 

Może odniosłeś złe wnioski iż krytykuje kotły Pleszewskie, pisałem iż w moim rejonie jest ich najwięcej instalowane a co za tym idzie mam wiele opinii o ich stałopalności. W moim przypadku to do ogrzania niecałych200m2 mam kocioł 4. Jednorazowy zasyp miału to według instrukcji 55kg praktycznie wchodzi nawet do70kg takie obecnie mamy miały (instrukcja ma 10lat). Może i ten kocioł nie jest zbyt duży na ten metraż ale nie jest też drastycznie mały. Oczywiście znam takich co im przetrzyma i 48h ale mają odpowiednio większe zasypy na miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak sie do domu 150 m2 zamontuje piec 50kW do ktorego wchodzi ze 150 kg miału to moze i się pali 3 doby bo tak chyb wg niektorych wygląda prawidłowy dobór kotła. osobiście mam przykre doświadczenia z piecem z pleszewa ktorego na moje wielkie szczeście po 5 latach sie pozbyłem. paliłem nim w nowym domu ktory docelowo miał mieć ogrzewane 180m2 ale narazie ogrzewalem 90m2 domu (pustak24+ 10cm steropianu ,okna pcv ) piec 2,8 m2 moc 35kW i pomimo usilnych prób zmian miejsc zakupu opały igdy nie udalo mi się uzyskać dlużzej stałopalności jak 30 godz przy pełnym załadunku 50kg,temp na piecu 45-50 st i temp w domu 21-22 st . przy pdonisieniu temp 55st i wiecej opał ubywał w zastraszającym tępie. teraz kupiłem używany piec typu hajnówka i tamten wogóle się nie umywa do tego co teraz mam. nigdy w życiu miałowca z pleszewa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienie bez przesady

porostu gdzie jest przewymiarowanie generalnie strednia jaka sie przyjmuje to 1m=10kw jelsli kupisz 3,5m to bedziesz miał około 33kW dopiero a tam masz wsad ponad 70kg i bedzie latał prawie dwie doby bierzemy kocioł 4m czyli ok 37kW i mamy zasyp na poziomie 90kg i trzy doby pojdzie przy takiej temp jak mamy taraz no a jak piszesz 6m czyli ok 50kW to generalnie przerost formy nad trescią choc pewnie wsadu ponad 100kg pisze tylko i wyłacznie o miałowcach mam przy sobie kajecik i popisane moce i długosci blach jakie sa potrzebne do danego kotła stad ilosci wsadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja u siebie mam zainstalowany kocioł miałowy firmy "Faustmann" z Wągrowca o mocy 35KW. Dom ma powierzchnię około 180m2, nieocieplony, stare okna, stara instalacja. Palę trzeci sezon i to co mogę powiedziec, że jeden pełny zasyp wystarcza na dobę przy umiarkowanych mrozach. Przy bardzo niskiej temperaturze rzędu -20 stopni jeden zasyp wystarczał mi na około 16 do 18 godzin. Oczywiście bardzo duży wpływ na długośc palenia ma jakośc samego miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 110m2(klocek) ocieplony, nowe okna, nowy dach, nowa instalacja CO. Piec 17KW HEITZ miałowy z nadmuchem ogrzewa również bojler 80l .Pełny zasyp to 35-40kg miału.Dmuchawa na 40%, na piecu 55. stałopalność ok 35h.Miał wsypuję suchy, lekko ubijam od góry, rozpalam i lekko przymykam czopuch(zależy od wiatru na zewnątrz). W domu ok22-23stponie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

witam

mam piec samorobny znajomy mi robil dom nowy z poddaszem uzytkowym grubosc ścian gazobeton 24, styropian 12,, gazobeton 12 wydaje mi sie ze to dobzre ociepo;lony dom nowe okna, grzeję parter piwnice i poddasze oraz w garażu mały grzejnik(niepotrzebny ale jest)

zasypuje miałem 35-40 kg lekko ubijam miał lekko wilgotny ale lekko , rozpalam i trzyma 24 godziny czasami 22 bez wzgledu na temp czy jest -2 st czy - 10 st ale bez wiatru

temp na piecu ustawiona to 40 st jest z reguły 42-43 pompa na i biegu powioerzchnai domu wymiary zew 9m x 9 m i w pomieszczeniach jest parter 22 poddasze 20

po wypaleniu tej porcji mialu zasypuje na ten popiół połowę dawki czyli jakies 20 kg i pali sie okolo 12-15 godz czyszcze piec z popiołu 2 razy w tygodniu maksymalnie

poZdrawiam domek mój to aster 2 firmy archeton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hallo Zachariasz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Abyś za pewien /krótki/ czas nie przeklinał swoich znajomych, którzy robili piec !!!!!!!!!

40 stopni na zasilaniy to tragedia..... Spraw aby na powrocie było zawsze minimum 45 stopni

/czyli na zasilaniu 60 - 65 / popatrz na zdjęcia PIEC po 5 latach. Twój napewno też tak niedługo będzie wyglądał.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

posiadam piec pleszewski firmy BIKO. Moc jego to 25kW. Ogrzewam domek jednorodzinny o powiechrzni 150m (w większości grzeję 120m). Przy pełnym zasypie wystrzymuje 18-21 godzin. Rekord do 26 godzin. Dom wybudowany w 53r. nieocieplony, okna PCV instalacja z około 96r. Długośc palenia próbowałem zmienić w różny sposób. Po przez rózne ustawienie temperatury zazwyczaj mam 60-65 stopni na piecu w domu około 20-22 stopni. Dzisiaj bardzo długo mi się pali przy połowie wsypu, ale zmieniłem ustawienie na pompie od wody. Właśnie jeżeli może mi ktoś powiedzieć co oznacza to przełączanie na 1, 2 i 3. Małem cały czas na 3 zmieniłem na 2. Czy to jest jakaś prędkośc pompy ???????? I jeszcze jedno pytanie. Piec posiadam BIKO sterownik Tatarek jest tam funkcja w ustawieniach "WYDAJNOŚĆ". Mam ją ustwioną na 10 czyli MAX. Co ona oznacza. Po zmianie z widocznych zmian nic nie zauważyłem. Co zauważyłem po zmianie ustawienia pompy. Jak został sam żar na dole pieca to wygaszał się w ciągu 2 godzin tzn. schodził do temp. 30 stopni. Teraz gdy utawiłem pompe na 2 jak jest żar to temperatura trzyma się około 50 stopni. Wrzucięłem 6 łopat czyli około połowę wsypu i pali się od godziny 8:00 rano aż do teraz tzn. 21:31. Aha miał ma "niby" 27000 kalorii.

 

Aha zapomniałem o czymś. Palę tylko suchym miałem. Nigdy nie paliłem mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.